Главная Обратная связь

Дисциплины:


Теоретичні відомості. Волого-теплова обробка (ВТО) потрібна для надання деталям одягу и готовим виробам певної форми й товарного виглядуВолого-теплова обробка (ВТО) потрібна для надання деталям одягу и готовим виробам певної форми й товарного вигляду. Операції ВТО розпрасовування й запрасовування різних швів, загинання країв напівфабрикатів (країв кишень, хлястиків тощо), видалення загинів деталей одягу, різні види спрасування (виточок, пілочок і бортових прокладок жакетів) і т. д.

Вибір значень і визначення режимів ВТО є різними для тканин з різних волокон. У швейному виробницті застосовують три види ВТО: прасування, пресування й відпарювання. Прасуванням називається ВТО, при якій робоча частина праски послідовно переміщується по зволоженому напівфабрикату з певним тиском, прасування застосовують ручні й механізовані праски, прасувальні столи.

Під час пресування проводиться пропарювання напівфабрикату, створюється певний тиск подушок преса відсмоктується вологість. Пресування виконується на пресах різних конструкцій.

При відпарюванні з волокон матеріалу знімають зминання, а також блиск. Відпарювання проводиться за допомогою потоку пари, яка підводиться до обробленої ділянки виробу. Для відпарювання застосовують відпарювачі, пароповітряні манекени, спеціальні парові пристрої.

Прасувальний стіл складається із станини, прасувальної робочої поверхні, тримача, паропроводу, конденсатопроводу, педалі вмикання відсмоктування, вакуумного клапана, конденсатовідвідника, вакуум проводу, плити-підставки для праски.

Для виконання операцій ВТО застосовують велику кількість різних прасувальних пресів як для внутрішньопроцесної, так і для заключної обробки напівфабрикатів і виробів. Всі прасувальні преси в залежності від зусиль пресування можна умовно розділити на легкі (до 10 Кн), середні (від 15 до 20 Кн) і важкі (більше 30 Кн).

В залежності від застосованого приводу прасувальні преси поділяються на пневматичні, гідравлічні і електромеханічні.

Пароповітряний універсальний манекен призначений для ВТО плечових білизняних, трикотажних виробів, жіночого, демісезонного пальто, брюк. Манекен підключається до автономної паромережі і має дві гардеробні насадки - для брюк і плечових виробів. Продуктивність манекена при обробці пальто - 45 виробів за годину, при обробці брюк - 50. Тривалість пропарювання і просушування регулюється окремо і може бути максимально 90 с. Витрата пари - 21 кг/год. Всі операції ВТО (пропарювання, розправлення загинів і висушування виробів) повністю автоматизовані й виконуються відповідно до заданої програми. Манекен складається з корпусу (в якому змонтовані вентилятор і калорифер), чохла, пульта керування, затискача і рукояток - для пропарювання і - для подавання гарячого повітря. Спочатку відбувається пропарювання, потім просушування виробів гарячим повітрям. Плями знімають ручною щіткою, через отвори якої пропускається пара.Завдання 1. Дослідити будову та функціональність обладнання для ВТО навчальної майстерні. Скласти текстовий опис обладнання; обґрунтовано розробити рекомендації щодо поповнення майстерні обладнання для ВТО. Заповнити таблицю

Завдання 2. Виконати прасувальні операції на запропонованих зразках, заповнити таблицю

№ зразка Назва операції Час, с Температурний режим Необхідність зволоження Необхідність додаткового зусилля
           

 

 

Практична робота №6

Тема. Визначення будови та властивостей матеріалів швейного виробництва (4 год)

Мета. Навчитись виконувати основні види ткацьких переплетінь, визначати їх на зразках. Навчитись практично визначати основні властивості тканин

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...