Схема розміщення препаратів у АІ – 1
Практика № 4(лікувальна справа).
Тема: Травматичний шок. Синдром тривалого роздавлювання тканин. Термічні опіки. Обмороження. Завдання та вміст військово - польової терапії. Характеристика ядерної зброї. Радіаційні ураження.
План:
1. Травматичний шок, клініка, патогенез, перша меддопомога на полі бою, та протишокові заходи на МПБ. (Знати).
2. Синдром тривалого роздавлювання тканин, клініка, патогенез, перша та долікарська (фельдшерська) допомога. (Знати).
3. Термічні опіки.Характеристика термічних опіків за глибиною ураження. Клінічна картина опікової хвороби, патогенез. Методи визначення площі опіків у польових умовах. (правило дев’яток (Уоллеса) та правилом долоні (Глумова)). Особливості термічних опіків від запалювальних сумішей. Заходи першої меддопомоги та долікарської (фельдшерської) при термічних ушкодженнях.
4. Обмороження, клінічні прояви. Заходи першої а долікарської (фельдшерської) меддопомоги при відмороженнях. (Знати).
5. Завдання та вміст військово - польової терапії. Характеристика ядерної зброї. (Ознайомлення).
6. Гостра променева хвороба (ГПХ). Клінічна картина ГПХ I – IV ступенів. Механізм розвитку променевих уражень. Види радіаційних уражень. Перша та долікарська (фельдшерська) меддопомога ураженим. Використання протирадіаційних засобів з АІ (Знати).
Дом. завд. Конспект. Семенов 1992 р. ст. 7-9; 66-91; 99; 106-114.
Аптечка індивідуальна 1 містить:
1. Засіб, який застосовують у разі отруєння ФОР. Будаксим- 1-2 шприци-тюбики з червоним ковпачком по 1 мл препарату в кожному;
2. Резервне місце;
3. Знеболювальний засіб. Промедол- 1-2 шприци-тюбики з білим (безбарвним) ковпачком по 1 мл 2% препарату. Застосовують при сильному болю, спричиненому переломами, великими ранами, здавлюванням тканин і опіками;
4. Цистамін- радіозахисний засібу таблетках по 0,2 г., міститься у 2-х восьмигранних пеналах рожевого кольору (по 6 таблеток у кожному);
5. Доксицикліну гідрохлорид- у 2-х чотиригранних пеналах без забарвлення (у кожному пеналі 2 капсули по 0,1 г препарату).
Це антибіотик широкого спектра дії. Застосовують вміст одного пенала при небезпеці ураження бактеріальними засобами, збудниками інфекційних захворювань, а також при пораненнях і опіках. Вживається за 30 хвилин до входу в осередок бактеріального зараження. Повторне вживання (вміст другого пенала) – через 12 годин.
6. Препарат «П-6» - у пеналі жовтого кольору 6 таблеток. Це профілактичний антидот ФОР. Вживається по 2 таблетки за 30 хвилин до входу в осередок хімічного зараження. Повторне вживання через 12 годин.
7. Диметкарб- протиблювотний засіб у пеналі із синім циліндричним корпусом 6 таблеток по 0,42г.
Схема розміщення препаратів у АІ – 1
1. Засіб, який застосовують у разі отруєння ФОР
| 2. Резервне місце
| 3. Знеболювальний засіб
| 4. Радіозахисний засіб (гніздо парне)
| 5. Протибактеріальний засіб (гніздо парне)
| 6. Резервне місце
| 7. Протиблювотний засіб
|
Аптечка індивідуальна 2 містить:
1. Знеболювальний засіб у шприці-тюбику, гніздо № 1;
2. Засіб, який застосовують у разі отруєння ФОР, гніздо № 2, пенал червоного кольору. Вживати по 1 таблетці за сигналом цивільної оборони. У разі посилення ознак отруєння вжити ще таблетку. Дітям до 8 років на одне вживання дають 1 / 4 таблетки, а від 8 до 15 років – 1 / 2 таблетки.
3. Протибактеріальний засіб № 2 (сульфадиметоксин), гніздо № 3, великий безбарвний пенал. Вживати після зараження при виникненні шлунково-кишкових розладів по 7 таблеток за одне вживання в першу добу, по 4 таблетки в наступні 2 доби. Дітям до 8 років у першу добу на одне вживання дають 2 таблетки, а від 8 до 15 років- 3,5 таблетки. У наступні 2 доби дітям до 8 років дають 1 таблетку на вживання, а від 8 до 15 років – 2 таблетки;
4. Радіозахисний засіб № 1 (цистамін), гніздо № 4, два пенали малинового кольору. Вживати у разі загрози опромінення 6 таблеток, запиваючи водою. За повторної загрози опромінення через 4-5 годин вжити ще 6 таблеток. Дітям до 8 років на одне вживання дають 2 таблетки, а від 8 до 15 років – 3 таблетки;
5. Протибактеріальний засіб № 1 (тетрацикліну гідрохлорид), гніздо № 5, два безбарвних пенали з квадратними корпусами. Вживати у разі загрози чи бактеріального зараження, а також якщо є рани та опіки, - вміст одного пенала (5 таблеток), запиваючи водою. Вміст другого пенала (5 таблеток) прийняти через 6 годин. Дітям до 8 років на одне вживання дають 1 таблетку, від 8 до 15 років – 2,5 таблетки.
6. Радіозахисний засіб № 2 (калій йодистий), гніздо № 6, пенал білого кольору. Вживати дорослим і дітям зі свіжим молоком по 1 таблетці щоденно протягом 10 діб після радіоактивних опадів.
7. Протиблювотний засіб (етаперазин), гніздо № 7, пенал блакитного кольору. Вжити одну таблетку відразу після опромінення, а також якщо з’явиться нудота. Дітям до 8 років на одне вживання дають 1 / 4 таблетки, а від 8 до 15 років – 1 / 2 таблетки.
|