Главная Обратная связь

Дисциплины:


Хороший кнур-пробникНа сьогоднішній день стимуляція тварин відбувається шляхом візуального контакту свиноматки з кнуром-пробником. При цьому кнура запускають в прохід перед головами свиноматок. Для цілеспрямованої стимуляції тварин рекомендується використовувати проміжні двері, щоб одночасним був контакт з не більш ніж з 5–6 свиноматками. У більш великих групах тварин також можна використовувати 2-х кнурів, яких запускають у прохід по черзі. Це дозволяє збільшити ефект стимуляції. Проте, у тварин свої смаки, і не кожній свиноматці підходить один і той же кнур.

Встановлено, що саме ті господарства, які активно застосовують у своїй роботі кнурів-пробників, досягають найменших прохолостів. У проведеному опитуванні в таких господарствах прохолостів виникає в середньому на 1,3% менше. При цьому і середня кількість живих поросят від однієї свиноматки також збільшується на півголови. Природу не обдуриш! Ніякі звукові, дотикові або графічні ефекти штучних кнурів не замінять одного хорошого кнура-жениха.

Для більш точного визначення часу осіменіння фахівці рекомендують дворазовий щоденний контакт із кнуром-пробником. Цим радо скористалися 54% господарств. 40% використовували однократний контакт, що підвищило рівень прохолостів приблизно на 1%. В середньому по господарствах загальна тривалість контакту свиноматок з пробником склала 45 хвилин в день.

В якості додаткового ефекту близько 56% господарств використовували лампи денного світла, розташовані на рівні плеча тварин. І, треба сказати, з великим успіхом. При цьому кількість прохолостів знизилася на 1%, а кількість живонароджених поросят збільшилася на 0,5 гол. Проте варто зазначити, що позитивний ефект спостерігається тільки при правильній установці світильників, а також при своєчасній заміні ламп денного світла. Рекомендований розмір світильників не повинен перевищувати 60–80 см при середній тривалості освітлення 12–14 годин.

Цілеспрямоване використання корму

Дослідженнями встановлено, що корм має вирішальний вплив на перебіг охоти у тварин. Близько 58% учасників опитування на практиці активно використовують на ділянці очікування той же корм, що й на ділянці осіменіння. Однак більш раціонально в даний період застосовувати корм для лактуючих свиноматок, оскільки корм для супоросних свиноматок містить недостатньо енергії, щоб забезпечити гормональний баланс свиноматки. Крім того, отримуючі лактуючий корм свиноматки після відлучення і до запліднення не будуть відчувати кормовий стрес після переведення.

Опитування показало, що близько 23% учасників використовують корм для лактуючих свиноматок в цеху осіменіння. В якості альтернативи 19% господарств застосовують спеціальні концентрати, що дозволяють трохи підвищити поживність корму. Третім можливим рішенням є застосування спеціальних добавок, що стимулюють охоту. Вони містять збалансовану кількість вітамінів А, Д, Е, а також рибну муку. У якості гарних джерел енергії виступають такі компоненти, як глюкоза, декстроза, різні види сиропів, а також соєва та ріпакова олія.Рання, своєчасна і пізня охота

Правильно обраний час осіменіння є вирішальним в успіху запліднення. Відповідний момент для осіменіння фахівці визначають за першими ознаками охоти.

Традиційно її розрізняють трьох основних видів:

Рання охота, як правило, починається на 3–4 день після відлучення. Перше осіменіння проводять через 24 годин від початку охоти.

Своєчасна охота проявляється на 4 день закінчення підсисного періоду. Фахівці рекомендують проводити перше запліднювання після закінчення 12 годин з початку охоти.

Пізня охота починається на 6–7 день після відлучення і характеризується коротким періодом тривалості. Саме тому осіменіння проводять відразу ж після прояву її перших ознак.

Дуже важливо задокументовувати початок і перебіг охоти та час проведення робіт по запліднюванню. Для зручності застосовують спеціальний кольоровий маркер або спрей, яким позначають тварину. Також можна використовувати записи в обліковій картці, яка розташовується над станком. Застосування обох методів виключає людський фактор, так як оператори можуть постійно змінюватися.

Близько 72% опитаних роблять відмітки безпосередньо на самій тварині, 19% — в обліковій картці, а 9% респондентів застосовують обидва методи.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...