Главная Обратная связь

Дисциплины:


Дорощування поросятРаніше вважали, що поросят доцільно відлучати від матерів у 2-місячному віці. Але при такому терміні відлучення від значної частини свиноматок в той же рік неможливо одержати другий опорос.

Зараз у деяких свинарських господарствах відлучають поросят у 25-30-денному віці. В деяких господарствах інших країн їх відлучають у 7-14 і навіть 3-4-денному віці. При такому ранньому відлучені в склад комбікормів вводять до 40% сухого молока та інших кормів тваринного походження. Висока вартість зазначених кормів значною мірою знижує економічну ефективність надраннього відлучення.

При ранньому відлученні для підгодівлі використовують комбікорм із значно меншим вмістом сухого молока, яке замінюють соєвим, лляним і соняшниковим шротами, кормовими дріжджами, рибним і трав’яним борошном, а також тваринним жиром. Основну частину комбікорму становить ячмінне і кукурудзяне борошно, пшеничні висівки тонкого помелу. В комбікормі міститься до 22% протеїну, в необхідній кількості і співвідношенні незамінні амінокислоти, вітаміни, мінеральні речовини, антибіотики і до 6% клітковини. Раннє відлучення поросят порівняно з їх відлученням у 60-денному віці має дві переваги. Насамперед створюються умови для значно інтенсивнішого використання свиноматок у зв’язку із скороченням циклу відтворення до 160-165 днів, що сприяє щорічному одержанню від кожної тварини в середньому більше двох опоросів. При ранньому відлученні поросята позбавлені материнського молока і тому починають енергійно поїдати підкорм. Перехід від молочної годівлі до поїдання різних рослинних, погано перетравних кормів стимулює розвиток травної системи, підвищує апетит і як наслідок середньодобовий приріст тварин підвищується, а собівартість їх вирощування знижується.

При відсутності спеціальних комбікормів або без підгодівлі рівноцінними кормами власного виробництва відлучати поросят від матерів треба у 45-60-денному віці.

Правильне відлучення поросят від матерів потребує спеціальної підготовки тварин. Раціон свиноматок залежно від їх молочності зменшують, обмежують споживання води. З раціону вилучають соковиті корми. Перебування поросят під свиноматкою під час годівлі скорочують. Поряд з тим молодняк потрібно привчати до поїдання значної кількості підкорму. Відлучають поросят від свиноматок, яких утримують в ізольованому приміщенні, всіх одночасно, незалежно від віку приплоду.

У перші дні після відлучення на поросят впливає ряд несприятливих факторів: зміна годівлі, перехід в інше приміщення з іншим мікрокліматом, утримання в групах до 20-25 тварин з різних гнізд. Все це пригнічує відлучених тварин, вони зазнають стресу. Але вплив стресу можна зменшити. Для цього відлучених поросят об’єднують у невеликі групи і ізолюють від тварин інших виробничих груп. Всі роботи по обслуговуванню виконують у один і той же час, поліпшують мікроклімат приміщення, якість кормів.Для профілактики шлунково-кишкових та простудних захворювань приміщення для відлучених поросят повинно бути світлим, сухим, без протягів, з температурою повітря 22-24 С, вологістю 65-70%. Підлога в місцях відпочинку повинна бути вологонепроникною, утепленою, з нахилом у бік решітчастої частини, розміщеної над гнойовим жолобом. Над решітчастою підлогою встановлюють автонапувалки і годівниці з фронтом годівлі на одне порося 25-30 см. Обмін повітря в приміщенні взимку повинен становити до 30, влітку – 60 м3/год.

1.12 особливостi вирощування поросят, що вiдсталенi в ростi/

У поросят повинні бути довгий і прямий тулуб, широка спина. Провисла спина, перехват за лопатками, відвислість черева — ознаки слабкого розвитку мускулатури. Крижі мають бути рівні, окороки довгі, м'ясисті і добре виповнені. Дуже важливо, щоб у тварин були міцні й здорові ноги. У здорових поросят хвіст завжди сухий і чистий, скручений в петлю, у хворих — опущений, мокрий, облізлий. Особливу увагу слід звертати і на стан легенів. При їх захворюванні поросята дихають важко, з хрипами. Під час руху тварини з хворими легенями видно, що вона задихається або дихає часто і поверхнево, кашляє. Купуючи порося, бажано подивитися, як воно споживає корм, і брати те, яке з апетитом «хватом» їсть, а не смокче. При виборі поросяти треба також звертати увагу на його породу, оскільки від цього певною мірою залежать тип відгодівлі та якість продукції.

Придбавши порося, важливо створити правильні умови утримання тварини. При погіршенні їх свині часто простуджуються і хворіють, що веде до зниження їхньої продуктивності.

Оптимальна температура повітря для поросяти має становити 18—22° С, для молочних поросят — 26—28°С з поступовим зниженням перед відлученням до 20—22° С, для поросят після відлучення — 18—20°С і для відгодовуваних свиней — 14—20° С. Не треба нехтувати температурними умовами-вони відіграють дуже важливу роль. Так при температурі вищій за означену норму поросята стають млявими, малорухливими і погано їдять. При температурі нижчій норми-поросята відстають у рості бо значна кількість енергії отриманої з кормом втрачається на обігрів тіла.

У приміщенні для свиней мають бути щільні непромерзаючі стіни, теплий водонепроникний дах, тверда іпідлога з достатньою кількістю підстилки, добре освітлення, вентиляція, канавки для стікання води і сечі.

Як би добре ви не доглядали за твариною, але рано чи пізно вона може захворіти. Щоб цього не сталося, перш за все потрібно зробити поросяті щеплення.

У віці 10-30 днів поросят необхідно щеплять від набрякової хвороби, сальмонельозу та пастерельозу, ентерококкової інфекції (стрептококозу). Це самі небезпечні інфекційні захворювання молодняка свиней.

Дуже важливо перед щепленням зробити профілактичну дегельмінтізацію (обробку проти глистів). Гельмінти заважають формуванню іммунитету, сповільнюють розвиток і рост поросят. Препаратів для дегельмінтизації дуже багато, порадьтеся з ветеринарним лікарем що до вибору найоптимальнішого препарату.

У віці 60-70 днів поросят вакцинують проти хвороби Тешена та бешихи свиней.

Відгодівля — це заключний етап виробництва свинини. Правильно відгодувати свиню — це одержати за короткий строк найбільшу кількість високоякісної продукції при найменших витратах кормів. Результати відгодівлі залежать від породи, віку при постановці на відгодівлю, її тривалості, кількості та якості кормів, умов годівлі й утримання. Якість м'яса і сала значною мірою залежить від якості корму під час відгодівлі тварин. При меншій кількості протеїну в кормі молоді свині нарощують більше сала і менше м'яса й навпаки. Майже всі корми, багаті на легкоплавкі жири (макуха, кукурудза, соя), при згодовуванні їх у великій кількості погіршують якість м'яса і сала. Негативно позначаються на якості свинини також водянисті корми — барда, жом, картопляні жмаки. За 1—1,5 міс до забою з раціону потрібно виключити рибу і рибне борошно, щоб запобігти неприємному запаху м'яса і сала. Краще у цей період використовувати ячмінь, горох, жолуді, буряки, зелену масу, сіно люцерни тощо. У домашніх умовах відгодовувати свиней дуже вигідно, оскільки, крім концентрованих кормів, їм можна давати кухонні й столові відходи, а також городину і звичайну траву.

У приміщенні для свиней можна часто бачити великі скупчення мух, які розташовуються і на тваринах, і на стінах. Всі вони можуть бути переносниками збудників сибірської виразки, туберкульозу, бруцельозу, бешихи свиней, чуми птахів, паратифу, гельмінтозів, кокцидіозів та ін

Боротьба з мухами повинна вестися постійно шляхом раціонального розміщення туалетів і гноєсховищ, регулярного застосування інсектицидних засобів.

Маючи необхідні знання і дотримуючись рекомендацій ветеринарів, виростити здорову свиню зовсім не складно, тим більш що тепер Ви знаєте як правильно вирощувати поросят.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...