Главная Обратная связь

Дисциплины:






Робота над скоромовкою. Ворона сороці намисто купила,



Ворона сороці намисто купила,

В намисті сорока намистинки лічила.

Робота над чистомовкою.

Ша-ша-ша — він не має ні гроша.

Шу-шу-шу — ми нарвали споришу.

Ше-ще-ше — говоріть тихіше.

2. Читання тексту Т. Маршалової «Лісова кравчиня»

III. Робота за «Читанкою» (с. 53-54).

Опрацювання тексту М. Павленко «Я — Оля Маляренко...»

Читання тексту вчителем

— Слухаючи, уявіть, про кого розповідається.

Словникова робота

Тюлі — тонкі штори. Шухляда — ящик, скринька

3. Вибіркове читання

— Яка Оля?

— Яка кімната?

— Який стіл?

4. Гра «Так чи ні?»

• Я — Оксана Маляренко. (Ні)

• У мене карі очі та короткий ніс. (Ні)

• Зачіска — короткий русявий «хвіст». (Так)

• Моя кімната — з балконом. (Так)

• Червоні шпалери, рожево-трояндова люстра й рожеві тюлі. (Ні)

• Жовтий дубовий паркет і білі рами. (Так)

• Це — стіл, за яким я пишу і вчуся. (Гал:)

Робота в парах

— Розкажіть про себе так, як це зробила Оля.

Робота в групах

— Чим цікаві слова шпилька, блискавка, хвіст? Які ви знаєте предмети, що так називаються?

«Шпилька» — високий каблук.

Шпилька (сосни) глиця, голка, шпичка; (терну) колючка; (мет шпонька, приколка; (з діамантом) брош; переносне значення — уїдли вага, підштрикачка.

«Блискавка» — застібка.

Блискавка — громовиця.

«Хвіст» — зачіска.

V. Підсумок уроку

— З якими творами ознайомилися на уроці?

— Чого вони вас навчили?


Тема. Що розповідається в текстів про... ? Леся Українка «Вишеньки»(напам'ять)

Мета:розказати учням прожиття і творчість Лесі Українки; удосконалювати навички

виразного читання віршованих творів, розвивати акторські здібності дітей, пам'ять,

зв'язне мовлення; виховувати любов до природи, рідного краю.

 

Хід уроку

І. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

1. Мовленнєва розминка

Робота над скоромовкою

Жив жучок між бур'янами, Жовтим листям ворушив.

Жив без тата і без мами. Жаба квакнула: «Попався!»

2. Читання тексту М. Павленко «Я — Оля Маляренко...»

III. Робота за «Читанкою» (с. 55-57)

1. Повідомлення вчителя

(Див. Додаток нас. 141)

2. Опрацювання тексту про Лесю Українку

Читання тексту вчителем.

— Кого ви бачите на портреті?

— Хто така Леся Українка?

2) Гра «Бджілки». Самостійне напівголосне читання оповідання учнями.

— Що розповідається в тексті про Лесю Українку?

3) Читання тексту учнями «ланцюжком».

— Що ви дізналися про дитинство Лесі Українки?

— Що любила читати Леся?

4) Вибіркове читання.



— Якою дівчинкою була Леся?

— У скільки років вона навчилася читати?

— Чим любила займатися Леся?

5) Гра «Читає Незнайко».

Учитель читає речення, навмисно замінюючи в ньому слова. Учні відшу­кують речення і читають його без помилки.

У шість (п'ять) років батьки подарували Лесі фортепіано. Дівчинка поливала (доглядала) квіти у своєму маленькому квітничку, по­рала городик.

А потім полюбила (захопилась) шиттям і вишиванням.

3. Опрацювання вірша Лесі Українки «Вишеньки»

1) Читання вірша вчителем.

— Чи сподобався вам вірш?

— Чому він має таку назву?

Словникова робота.

Ваблять — манить, приманює, принаджує, викликає бажання, потяг.

3) Читання слів «буксиром» за вчителем.

Ваблять дівчаточко

скачуть хлоп'яточко

простягають рученята

доспіли деревцем

низесенько черешеньки

— Яке слово «зайве» у першому стовпчику?

— Що спільного у словах другого стовпчика? (Мають зменшувально-пестливе значення.)

4) Читання анаграм.

шевиньки (вишеньки)

шечекирень (черешеньки)

ливирос (виросли)

сокови (високо)

5) Читання вірша учнями «ланцюжком» по строфах.

— Чому діти не можуть дістати вишень?

— Що вони роблять для того, щоб їх дістати? Прочитайте.

— З яким запитанням звертаються діти до вишеньок?

— Прочитайте, яку відповідь дали їм вишеньки.

Хорове читання.

— Визначте, скільки осіб беруть участь у вірші, в цьому вам допоможе ма­люнок.

— Знайдіть пестливі слова у вірші.

— Для чого їх уживає поетеса у своєму вірші?

— З якою інтонацією слід читати слова дітей? (Запитання, благання) А слова вишеньок? (Повчально, розсудливо)





sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...