Главная Обратная связь

Дисциплины:


У бактеріологічній лабораторії до стерилізації підготували м'ясо-пептонний бульйон. Який Ви застосуєте спосіб стерилізації?+Автоклавування (t=121 ºС, 30 хвилин).

Стерилізацію сухим жаром (t=160 ºС, 2 годин).

Кип'ятіння 1 годину.

Фільтрування. Пастерізацію.

У бактеріологічній лабораторії необхідно простерилізувати живильні середовища, до складу яких входять речовини, що руйнуються при температурі 100 0С і вище (сечовина, вуглеводи, білки). Який спосіб стерилізації повинен застосувати бактеріолог?

+Стерилізацію текучою парою.

Стерилізацію під тиском у автоклаві.

Кип'ятіння.

Тиндалізацію.

Пастеризацію.

71. Для отримання екзотоксинів від деяких бактерій, бактерії сіють у рідке живильне середовище, в якому вони культивуються і куди продукують ці токсини. На певному етапі роботи з середовища необхідно видалити бактерії, тобто відділити токсини від мікроорганізмів. Який прибор застосує бактеріолог для відокремлення токсинів від мікроорганізмів? +Фільтр Зéйтца. Піч Пастéра.

Апарат Крóтова.

Анаеростат. Термостат.

У хірургічному відділенні у автоклаві стерилізували перев'язувальний матеріал. З провини медичної сестри режим стерилізації був порушений і температура у автоклаві досягла 100 0С замість потрібних 120 0С. Які мікроорганізми могли зберегти життєздатність за таких умов?

Коринебактерії та мікобактерії.

Сальмонели та клебсієли.

Стафілококи та стрептококи.

Плісняві грифи та дріжжеподібні гриби.

+Бацили та клостридії.

 

ЕКОЛОГІЯ МІКРООРГАНІЗМІВ

 

73. У вагітної лікар діагностував бактеріальний дисбактеріоз піхви. Який препарат лікар призначить пацієнтці для корекції нормальної мікрофлори піхви? +Еубіотик.

Бактеріофаг.

Антибіотик.

Полівітаміни.

Сульфаніламіди.

Хворій, яка тривалий час приймала протимікробні препарати, лікар призначив дослідження мікрофлори піхви та визначення рН піхвового секрету. У досліджуваному матеріалі бактеріолог виявив відсутність лактобактерій. Секрет з піхви мав лужну реакцію. Що необхідно призначити хворій для відновлення нормальної мікрофлори піхви?

+Препарат, який містить молочнокислі бактерії.

Супозиторії з антибіотиками.

Розчин перманганату калію.

Сульфаніламіди.

Супозиторії з антисептиками.

75. 30-річна клінічно здорова жінка проходить планове гінекологічне обстеження. У мікропрепараті, який приготовлений з матеріалу з піхви бактеріолог виявив велику кількість грампозитивних бактерій паличкоподібної форми; лейкоцити у полі зору відсутні, рН середовища 5,0. Які мікроорганізми, вірогідніше за все, виявив бактеріолог? +Лактобацили.

Ентеробактерії.

Біфідобактерії.

Корінебактерії. Бактероїди.

76. Хворому з онкологічною патологією видалили майже всю товсту кишку. Які препарати зможуть компенсувати функції мікрофлори товстої кишки? +Вітаміни.

Антистафілококова плазма.

Полівалентний бактеріофаг.

Антибіотики.

Сульфаніламіди.

77. У пацієнта після тривалої антибіотикотерапії бактеріолог діагностував дисбактеріоз кишечнику. Який препарат лікар призначить пацієнту для нормалізації кишкової мікрофлори? +Еубіотик.

Сульфаніламіди.

Інтерферон.

Антифунгальний препарат. Цефалоспорин.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...