Главная Обратная связь

Дисциплины:


У патогенезі анафілактичних та атопічних реакцій провідна роль належить IgE. Назвіть ознаки, які характерні для цього класу імуноглобулінів+Невисока концентрація у сироватці крові.

Локалізуються у шкірі.

Високий вміст у сироватці крові.

Активує систему комплементу. Проникає через плаценту.

181. У патогенезі багатьох інфекційних захворювань, трансплантаційній реакції, контактній алергії вирішальне патогенетичне значення має реакція гіперчутливості уповільненого типу (ГУТ). Які клітини відіграють основну роль у гіперчутливості уповільненого типу? +Т-хелпер 1.

Т-хелпер 2.

В-лімфоцити.

Т-кілери.

Природні кілери (NK-клітини).

182. Літня жінка звернулась до лікаря зі скаргою на непереносимість курячих яєць, яка розвинулась нещодавно. Антигістамінні препарати, які призначив лікар, призводили до деякого покращення стану хворої. Які антитіла могли сприяти розвитку цієї реакції? +IgE.

IgА.

IgD.

IgG.

IgМ.

183. Після тижневого застосування нового косметичного засобу у жінки розвинулось запалення повік з гіперемією, інфільтрацією та біллю. Алергічна реакція якого типу розвинулась у пацієнтки? +Алергічна реакція ІV типу. Алергічна реакція І типу.

Алергічна реакція ІІ типу.

Алергічна реакція ІІІ типу. Жодна з перерахованих.

184. Для лікування дитини від хронічного бронхіту педіатр призначив змазування шкіри спиртовим розчином йоду (зробити "йодну сітку"), але після двократного її нанесення у дитини розвинулась алергічна реакція на йод. Чим на Вашу думку, міг бути йод у цьому випадку? +Гаптеном.

Повноцінним антигеном.

Збудником.

Антитілом.

Неспецифічним подразником.

185. Лікар хворому призначив діагностичні шкірні тести зі стандартними алергенами. Призначення яких препаратів потрібно припинити для отримання достовірних результатів дослідження? +Глюкокортикостероїдів, антигістамінних препаратів.

Антибіотиків.

Симпатоміметиків.

Гіпотензивних препаратів.

Нестероїдних протизапальних препаратів.

186. 27-річна пацієнтка для лікування кон'юнктивіту застосувала очні краплі, складовою частиною яких був пеніцилін. Через декілька хвилин з'явились сверблячка та печія тіла, набряк губ та повік, свистячий кашель, став падати артеріальний тиск. Які імуноглобуліни зумовили розвиток алергічної реакції? +IgE та IgG.

IgM та IgG. IgA та IgD.

IgM та IgD. IgD та IgG. 187. У 30-річної жінки після тривалого застосування губної помади з флуоресчіюючою речовиною на облямівці губ з'явилась обмежена еритема, незначне лущення, а пізніше - поперечні дрібні борозни та тріщини. Під час мікроскопічного дослідження сполучної тканини лікар виявив сенсибілізовані лімфоцити та макрофаги, спостерігав явище цитолізу. Якому типу алергічної гіперчутливості характерні наведені симптоми?+ІV типу (клітинно-опосередкованому).

ІІ типу (цитотоксичному).

Гранулематозу.

ІІІ типу (імунокомплексному).

І типу (анафілактичному типу).

У хворого з періодичними нападами ядухи, які виникають під час вдихання різних ароматичних речовин, лікар у хворого діагностував атопічну бронхіальну астму. У пацієнта виявлено підвищений вміст IgE. Для якого типу алергічної реакції це характерно?

+Анафілактичного типу.

Цитотоксичного типу.

Імунокомплексного типу.

ГCТ.

Нейтралізації бактерій.

189. У 28-річної хворої з періодичними нападами ядухи, які виникають під час контакту з домашнім пилом та шерстю кішки, лікар діагностував атопічну бронхіальну астму. Що є алергеном у хворої? +Антигени.

Гаптени.

Різні неорганічні речовини.

Напівгаптени.

Антигени, різні неорганічні речовини.

До дерматолога звернулась медична сестра зі скаргами на почервоніння та припухлість шкіри рук, які виникають через 1-2 дні після потрапляння на шкіру розчину анальгіну під час виконання ін'єкцій. Патологічні зміни виникають лише у місцях контакту шкіри з ін'єкційним розчином. Який фактор імунної системи відіграє вирішальну роль у розвитку цього імунопатологічного стану?

+Сенсибілізовані Т-лімфоцити. IgE.

IgD.

IgG.

IgM.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...