Главная Обратная связь

Дисциплины:


У хворої лікар діагностував атопічний дерматит. Які фактори для хворої могли виконувати функцію алергену?+Антиген, гаптен.

Гаптен, напівгаптен.

Різні неорганічні речовини.

Гаптен.

Антиген.

У 3-річної дитини після прийому парацетамолу на шкірі з'явилась петехіальна висипка. Після огляду дитини та на підставі результатів лабораторного обстеження гематолог поставив діагноз "тромбоцитопенічна пурпура". Який імунопатологічний механізм лежить в основі розвитку цього захворювання?

+Цитотоксичні реакції, зумовлені антитілами та комплементом.

Анафілактична реакція.

Гіперчутливість уповільненого типу.

Імунокомплексні реакції.

Взаємодія IgE з гаптеном на поверхні тучних клітин.

У працівника гальванічного цеху, який тривалий час працював з нікелем, виник контактний дерматит. Що зумовило прояви алергічного контактного дерматиту?

+Сенсибілізовані Т-лімфоцити. IgG.

Базофіли та тучні клітини. IgE. Сенсибілізовані макрофаги.

194. Під час довготривалого перебування антигену в організмі розвиваються гістотоксичні імунокомплексні реакції. Чим зумовлені симптоми гістотоксичної імунокомплексної реакції? +Запаленням.

Гістаміном.

Аутоантигеном. Аутоантитілами. IgE. 195. У хворої, яка упродовж багатьох років страждала на алергічний риніт, за допомогою специфічних алергічних проб лікарю вдалось виявити причинний алерген, який спричиняв алергічний риніт. З метою десенсибілізації організму і попередження хвороби лікар застосував поступове введення зростаючих дробних доз певного препарату. Що це за препарат?

+Алерген. IgE.

Антигістамінний препарат.

Антитіло. IgG. 196. У 25-річної жінки під час ремонту квартири раптово виник приступ задухи, який супроводжувався відчуттям нестачі повітря, затрудженим видихом, сухим кашлем, внутрішньою схвильованістю. Лікар діагностував бронхіальну астму. Який медіатор алергії викликав приступ задухи? +Гістамін.

Серотонін.

Простагландин Е.

Інтерлейкін-1. Інтерлейкін-6. 197. До лікаря звернувся хворий зі скаргами на свербіння у носі, постійне чхання, задуху, кон'юнктивіт, які з'являються щовесни, у період появи пуху тополі. Стан хворого полегшувався при лікуванні кромоглікатом натрію (інталом). Прояви якого типу алергічної реакції, за класифікацію Джелла – Кумбса, лікар виявив у пацієнта? +Атопії.

Цитотоксичного типу (II типу).

Імунокомплексного типу (III типу).

Реакції уповільненого типу (IV типу). Анафілактичного шоку.

Для визначення чутливості хворого до антибіотиків пацієнту внутрішньошкірно ввели 0,2 мл розчину пеніциліну. Через 10 хвилин у місці введення з'явились гіперемія та набряк. До якого типу, за класифікацією Джелла – Кумбса, відноситься ця реакція?

+Анафілактична реакція (фенóмен Овері)!!!.Цитотоксична реакція.

Гіпечутливість сповільненого типу.

Реакція типу фенóмена Артюса. Туберкулінова проба.

Річна жінка звернулась до лікаря зі скаргами на свербіння, почервоніння, відчуття пекучості шкіри, набряк на щоках. За годину до появи цих симптомів пацієнтка користувалась косметичним кремом. Який вид алергічної реакції І типу, за класифікацією Джелла – Кумбса, розвинувся у пацієнтки?

+Набряк Квíнке.

Бронхіальна астма.

Анафілактичний шок.

Кропивниця. Поліноз.

200. У робітника підприємства, на якому він пропрацював 20 років, розвинувся контактний дерматит кистей рук. До якого типу імунних порушень відноситься це захворювання? +Гіперчутливість уповільненого типу.

Первинний імунодефіцит.

Гіперчутливість негайного типу.

В-клітинний імунодефіцит. Т-клітинний імунодефіцит.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...