Главная Обратная связь

Дисциплины:


Трьом вагітним лікар зробив внутрішньошкірну пробу з токсоплазміном. Яка форма імунної реактивності була виявлена за допомогою цієї проби?+Гіперчутливість уповільненого типу.

Гіперчутливість негайного типу.

Імунологічна толерантність.

Антитіла до токсоплазм.

Ідіотип-антиідіотипова взаємодія.

У 35-річного чоловіка після переохолодження різко підвищилась температура тіла до 39,5°С, через 2 дні з'явився кашель з невеликою кількістю харкотиння, яке містило прожилки крові. Хворий скаржився на біль у грудній клітці справа, який посилювався під час кашлю. Пацієнту був поставлений діагноз "правостороння нижньодольова плевропневмонія". Який вид гіперчутливості характеризує патогенез цього захворювання?

+Гіперчутливість негайного типу.

Гіперчутливість уповільненого типу.

Сироваткова хвороби.

Фенóмен Артюса. Атопія.

203. Після вживання суниць шкіра дитини вкрилась макульозним висипом. Який тип алергічної реакції спричинив у дитини ці симптоми? +Атопічний.

Цитотоксичний.

Анафілактичний.

Імунокомплексний. Клітинний.

204. У 50-річного хворого з ревматичним ураженням мітрального клапану під час біопсії клапана лікар виявив гранульому Ашоф-Талалаєва. До якої імунно-патологічної реакції відноситься гранулема? +Гіперчутливість уповільненого типу.

Гіперчутливість І типу.

Гіперчутливість ІІ типу.

Гіперчутливість ІІІ типу. Аутоімунна реакція.

Під час гістологічного дослідження щитоподібної залози, видаленої з приводу тиреотоксичного зобу, лікар виявив дифузну інфільтрацію тканини залози лімфоцитами, плазмоцитами та ретиколоцитами. Назвіть процес, який розвинувся у залозі.

+Аутоімунна реакція.

Гіперчутливість І типу.

Гіперчутливість ІІ типу.

Гіперчутливість ІІІ типу.

Гіперчутливість ІV типу.

Які клітини виконують головну роль при клінічних проявах реакції гіперчутливості негайного типу?

+В-лімфоцити.

Т-супресори. Т-хелпери.

ТГCТ.

ТЦТЛ.(цитотоксичні Т-лімфоцити).

207. З яким класом імуноглобулінів пов'язаний розвиток атопічних алергічних реакцій? IgG.

IgМ.

IgА. +IgЕ. IgD. 208. Для лікування від пневмонії 5-річна дитина отримала ін'єкцію пеніциліну. Через 40 хвилин на тілі дитини виникли кропивниця, з'явилось свербіння шкіри. Назвіть механізм алергії.

Цитотоксична реакція.

Реакція Артюса.

Клітинна імунна реакція.

+Анафілактична реакція.

Гіперчутливість уповільненого типу.

У хворого з клінічними проявами алергічних реакцій на різні алергени лікар виявив підвищений у 4 рази вміст IgE. Які препарати Ви призначите хворому для лікування?

Імуномодулятори, які впливають на клітинний імунітет.

Препарати, які посилюють фагоцитоз бактеріальних антигенів.

Імунодепресанти, які знижують рівень Т-лімфоцитів.+Препарати, які стабілізують мембрану тканинних базофілів. Cорбенти імунних комплексів.

У молодої жінки через 24 години після фарбування вій водостійкою тушшю з додаванням урсолу по краю шкіри повік з'явились гіперемія, набряк, свербіння. З анамнезу лікар з'ясував, що вона протягом 2 років користувалась тільки такою тушшю. Лікар поставив діагноз "алергічний контактний дерматит". До якого типу реакцій належить патологія?

Гіперчутливості негайного типу.

+Гіперчутливості уповільненого типу.

Імунокомплексного типу алергічної реакції.

Атопічної алергічної реакції.

Цитотоксичного типу алергічної реакції.

У робітника хімічного комбінату (стаж роботи на підприємстві 15 років) розвинувся контактний дерматит верхніх кінцівок, шиї та обличчя, який характеризувався гіперемією, висипаннями, пастозністю. До якої групи станів належить це захворювання?

Алергічна реакція негайного типу.

Імунодефіцит за В-системою.

+Алергічна реакція уповільненого типу.

Пізня гаммаглобулінемія.

Імунодефіцит за Т-системою.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...