Главная Обратная связь

Дисциплины:


У гематологічне відділення лікарні доставили пацієнта з клінічними ознаками імунодефіцитного стану за клітинним типом. Після обстеження лікар хворому поставив діагноз"лімфогранулематоз (хвороба Ходжкіна)". Назвіть ознаки, які характеризують це захворювання? +Порушення структури лімфовузлів з переважанням у них Т-лімфоцитів.

Специфічні ранні ознаки.

Інфекційні ускладнення не характерні.

Генералізований початок.

Велика кількість В-лімфоцитів у сироватці крові.

Медсестра зробила забір крові у пацієнта для постановки імунологічної реакції Кумбса. При підозрі на яке захворювання ставиться ця реакція?

+Гемолітичну хворобу.

Виразкову хворобу.

Гіпертонію.

Подагру.

Остеохондроз хребта.

243. З приводу підозри на вроджену агаммаглобулінемію лікар з'ясував вміст імуноглобулінів різних класів у сироватці крові дитини та інтерпретував отриманий результат, враховуючи вікові особливості імунної системи. З якого віку починається синтез імуноглобулінів різних класів? +З 3-місячного віку.

З 5-6-місячного віку.

З 2-го тижня життя.

Відразу після народження.

У період внутрішньоутробного розвитку.

Дитина народилась з симптомами серцевої патології. Лікар у пацієнта відмітив приступи судом. Кількість Т-лімфоцитів знижена, шкірні проби у ГУТ негативні. Який вид імунодефіциту лікар діагностував у дитини?

+Синдром Ді Джорджі.

Синдром Незелофа.

Синдром Луі-Барр.

Синдром Джоба.

Синдром Віскотта-Олдріча.

Немовля народилось з ознаками гемолітичної хвороби. Які особливості крові матері та плоду є причиною гемолитичної хвороби?

+Мати (Rh-), плід (Rh+).

Мати (Rh+), плід (Rh-).

Мати (0), плід (AB).

Мати (AB), плід (0).

Мати (Rh-), плід (Rh-).

Дитині педіатр поставив діагноз "атопічний дерматит". Зі слів матері у дитини харчова алергія "на все". Що обов'язково повинні включати лабораторні тести, які будуть поставлені для з'ясування причини захворювання?

+Визначення загальної кількості IgE та кількості специфічного IgE.

Визначення HLA фенотипу дитини.

Визначення рівня інтерлейкінів.

Визначення вмісту Т-лімфоцитів.

Визначення вмісту В-лімфоцитів.

247. Під час імунологічного обстеження хворого лікар виявив гіпогаммаглобулінемію. Які клітини імунної системи продукують імуноглобуліни? CD8+-клітини.

Плазмобласти. CD4+-клітини.

+Плазмоцити. NK-клітини.

У разі розвитку імунодефіциту виникають різні захворювання. У пацієнта імунодефіцит по системі В-лімфоцитів. Якщо у хворого розвинувся імунодефіцит по системі В-лімфоцитів, то які порушення у пацієнта будуть виявлені?

+Порушення синтезу антитіл.

Зниження гіперчутливості уповільненого типу.

Порушення імунологічних реакцій клітинного типу.

Зниження протипухлинного імунітету.Втрата здатності відторгнення трансплантату.

У 5-річної дитини лікар діагностував хворобу Брутона, яка характеризувалась тяжким перебігом бактеріальних інфекцій, відсутністю В-лімфоцитів та плазматичних клітин. Які зміни вмісту імуноглобулінів спостерігаються у пацієнта при цьому захворюванні?

Підвищенням вмісту IgD, IgЕ.

Зниженням вмісту IgD, IgЕ.

Підвищенням вмісту IgА, IgМ.

+Зниженням вмісту IgА, IgМ. Змін не відбувається.

250. Після трансплантації нирки пацієнту був проведений курс лікування циклоспорином. У результаті лікування у пацієнта розвинувся генералізований кандидоз. Під час лабораторного обстеження хворого лікар отримав такі результати: кількість лейкоцитів у периферичній крові – 109г/л, відносний вміст Т-лімфоцитів – 38 %, В-лімфоцитів – 11 %. Після одужання у хворого розвинулась діарея, причиною якої була кишкова паличка. Надалі у пацієнта часто спостерігались гострі респіраторні захворювання. Хворий скаржився на рецедивуючий герпес. Шкірна алергічна проба на туберкулін негативна, у крові пацієнта лікар виявив знижений вміст у 2 рази гамма-глобуліну. Як Ви оціните стан хворого?

Вроджений Т-клітинний імунодефіцит.

Гіпогаммаглобулінемія.

Агаммаглобулінемія.

Вроджений комбінований (тотальний) імунодефіцит. +Набутий імунодефіцитний стан.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...