У 60-річного пацієнта лікар діагностував ознаки синдрому Гудпáсчера. На який антиген можливий розвиток імунної відповіді?
+Колаген базальної мембрани клубочків нирки. Fc-фрагмент IgG.
Дволанцюгову ДНК.
Парієтальні клітини шлунку. Еритроцити.
Спадковий ангіоневротичний набряк є найважчим клінічний проявом порушення функції системи комплементу. Що є причиною цієї аномалії?
+Пов'язаний з недостатністю інгібітора естерази С1.
Пов'язаний з недостатністю компонента системи комплементу С2.
Пов'язаний з недостатністю компонента системи комплементу С4.
Пов'язаний з недостатністю компонента системи комплементу С3.
Пов'язаний з недостатністю компонента системи комплементу С5.
Річна дитина страждає на хронічну часто рецидивуючу пневмонію та коліт з потужною діареєю. У пацієнта лікар виявив значне зниження рівня імуноглобулінів усіх класів. Кількість лімфоцитів у периферичній крові менше 1000 клітин/мл. Відсутня туберкулінова реакція. Який діагноз лікар поставив пацієнту?
+Первинний імунодефіцит з дефектом Т- та В-лімфоци-тів.
Первинний імунодефіцит з дефектом В-лімфоцитів.
Первинний імунодефіцит з дефектом Т-лімфоцитів.
ВІЛ-інфекція.
Інфекція, яка спричинена вірусом Епстайна-Барр.
У 20-річної жінки у продовж року періодично виникали інфекційні захворювання бактеріального ґенезу, їх перебіг був вкрай тривалим, а ремісії короткочасними. За результатами обстеження пацієнтки лікар діагностував у пацієнтки гіпогамаглобулінемію. Порушення функції яких клітин є причиною цього захворювання?
+Плазматичних клітин.
Фагоцитів.
Нейтрофілів.
Макрофагів. Мікрофагів.
У анамнезі 6-місячного пацієнта різні інфекції: спочатку був кандидоз, потім пацієнт перехворів на менінгіт, спричинений Haemophilus inluenzae, та пневмоцистну пневмонію. Що є причиною імунодефіциту?
+Стовбурові клітини не диференціюються у попередники В- та Т-лімфоцитів.
В-лімфоцити не диференціюються у плазмоцити.
У тимусі не відбувається диференціація CD8+-клітин.
Відсутність мембраноатакуючого комплексу комплементу.
Нейтрофіли не синтезують ферменти кисневого вибуху.
У 11-річного хлопчика на ногах та на тулубі лікар виявив екзематозний висип. З анамнезу лікар з'ясував, що пацієнт страждає на часті отити, пневмонію та фурункульоз. Результати лабораторного дослідження: тромбоцитопенія, знижена активність Т-хелперів та Т-супресорів, зниження ІgM, вміст IgA та IgG відповідає нормі. Який імунодефіцит лікар діагностував у пацієнта?
+Синдром Віскотта-Олдріча.
Синдром Луі-Барр.
Швейцарський тип імунодефіциту.
Синдром Ді Джорджі.
Хворобу Чедіака-Стейнбринка-Хігасі.
У 2-річної дитини з тяжким перебігом вітряної віспи педіатр відмітив дефекти обличчя, монголоїдний розріз очей. З анамнезу лікар з'ясував, що пацієнт страждає на судоми, стійкий мікоз слизової оболонки рота, лімфоцитопенію при нормальному рівні В-лімфоцитів та імуноглобулінів крові. Який імунодефіцитний синдром лікар виявив у дитини?
+Синдром Ді Джорджі.
Синдром Клайнфельтера.
Синдром Луі-Барра.
Синдром Шерешевського-Тернера. Синдром Віскотта-Олдріча.
Для визначення фагоцитарної активності нейтрофілів під час вивчення імунного статусу хворого бактеріолог поставив реакцію з золотистим стафілококом. Облік реакції показав, що за умов тривалого культивування бактерій кількість мікроорганізмів у фагоцитах не тільки не зменшувалась, а, навпаки, кількість бактерій збільшилась і вони були життєздатними. Яке патологічне явище лікар виявив у хворого?
+Незавершений фагоцитоз.
Завершений фагоцитоз.
Зниження хемотаксису нейтрофілів.
Підвищення хемотаксису нейтрофілів. Зниження адгезії нейтрофілів.
259. Імунограма хворого на бронхіальну астму показала значне підвищення титру антитіл. Антитіла називаються реагінами і характеризуються вираженою цитофільністю. До якого класу імуноглобулінів вони відносяться? +IgE.
IgD.
IgM.
IgA.
IgG.
|