Главная Обратная связь

Дисциплины:


У хворого з нез'ясованим діагнозом під час імунологічному обстеженні лікар виявив підвищений вміст IgА. Охарактеризуйте результат гуморальної імунної відповіді.Деструктивні процеси в організмі.

Хронічна бактеріальна інфекція.

Аутоімунне захворювання.

Гостра бактеріальна інфекція.

+Патологічний процес на слизовій оболонці.

261. Одним з показників, який характеризує імунний статус людини є фагоцитарна активність. У деяких випадках вона може посилюватись антитілами і тоді фагоцитоз називають імунним. Які субстанції сприяють захопленню антигенів фагоцитами? +Опсоніни.

Преципітини.

Аглютиніни.

Лізини.

Гемолізини.

262. Під час визначення фагоцитарної активності лейкоцитів, через 2 години від моменту проведення досліду, кожний лейкоцит захопив у середньому по 9 мікроорганізмів. Через 7 годин у кожному лейкоциті лікар виявив не більше п'яти мікроорганізмів. Визначте фагоцитарне індекс лейкоцитів? +9.

7.

6.

2.

1,3.

263. У новонародженого лікар запідозрив вроджений токсоплазмоз. Визначення специфічних антитіл у пупковій крові було проведено за допомогою імуноферментного аналізу. Виявлення імуноглобулінів якого класу підтвердить внутрішньоутробну інфекцію? +IgM.

IgA.

IgG.

IgD.

IgE.

264. У обґрунтуванні плану забезпечення лабораторії діагностичними препаратами вказано про необхідність придбання моноклональних антитіл проти специфічних рецепторів лімфоцитів (СD4+ та СD8+). Які дослідження будуть проводитись за допомогою цих препаратів? +Дослідження імунного статусу організму.

Визначення формули крові. Діагностика лімфолейкозів.

Реакція бласттрансформації лімфоцитів. Е-РУК[4].

При вродженому імунодефіциті, який визначається рецесивним геном Y-хромосоми, порушується функція В-лімфоцитів. Які імунологічні дослідження необхідно провести хлопчику, у якого лікар підозрює цю патологію?

+Визначити рівень γ (гамма) - глобулінів у сироватці крові пацієнта.

Провести імунологічне дослідження родичів по жіночій лінії.

Виявити активність лімфоцитів за допомогою реакції бласттрансформації.

Визначити кількість нейтрофілів.

Провести цитологічне дослідження пунктату лімфатичних вузлів.

266. Під час оцінки імунного статусу хворого на хронічну піодермію лікар виявив зниження поглинаючої та перетравлючої функцій фагоцитів, нейтрофілів та моноцитів. Який лікарський засіб потрібно призначити хворому для відновлення функцій наведених клітин? Лізоцим.

Антибіотик.

Глюкокортикоїди.

+Інтерферон.

Гормони тимусу.

До лікаря-алерголога звернулась молода жінка з приводу контактного дерматиту після використання миючого засобу. Яке дослідження призначив лікар для з'ясування причини алергії?

+Постановку РБТЛ (реакції бласттрансформації лімфоцитів) зі специфічним алергеном. Визначення вмісту IgG, IgМ, IgА у сироватці крові.Визначення IgE у сироватці крові.

Постановку реакції Е-РУК.

Визначення фагоцитарного числа[5] та фагоцитарного індексу[6].

Під час оцінки імунного статусу хворого зі злоякісною пухлиною шлунку у периферичній крові лікар виявив значне зниження відносної кількості Т-лімфоцитів. Про що свідчить зниження кількості Тлімфоцитів?

+Порушення Т-клітинної ланки імунітету.

Репродукцію вірусу у нейронах, мікрогліальних клітинах головного мозку.

Персистенцію вірусу.

Гіпоімуноглобулінемію.

Порушення реакції гіперчутливості негайного типу.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...