Главная Обратная связь

Дисциплины:


Яке живильне середовище бактеріологу необхідно застосувати для висіву гною з рани для прискореної ідентифікації збудника?+Кров'яний агар.

Цукровий агар.

Молочно-сольовий агар.

Жовчний агар.

М'ясопептонний агар.

При підозрі на сепсис матеріалом для дослідження є кров хворого. Кров (5-10 мл) беруть стерильним шприцом з ліктьової вени. Яке живильне середовище бактеріолог застосує для посіву крові?

+Цукровий бульйон у флаконі (по 50-100 мл).

М'ясопептонний агар у чашці Петрі.

Кров'яний агар у чашці Петрі.

Цукровий агар у чашці Петрі.

М'ясопептонний бульйон у пробірці.

Річний пацієнт звернувся до стоматолога зі скаргою на зубний біль, який віддає у скроню. При зондуванні виявленої каріозної порожнини хворий відчуває біль по всьому її дну, що є характерною ознакою для гострого пульпіту. Який мікроорганізм частіше викликає пульпіт?

+Staphylococcus aureus.

Streptococcus salivarius.

Actinomyces viscosus.

Leptotrichia buccalis.

Prevotella melaninogenica.

Річний хворий звернувся до стоматолога зі скаргою на біль під час жування у шостому правому нижньому зубі, кровотечу з зуба під час приймання їжі та відчуття неприємного запаху. Чим викликаний халітозис?

+Утворенням мікроорганізмом метилмеркаптану та сірководню.

Синтезом мікроорганізмом гіалуронідази.

Продукуванням мікроорганізмом молочної кислоти.

Продуктами розкладання тканини зуба за участю мікроорганізму. Виділенням мікроорганізмом ендотоксину.

У лікарню госпіталізували хворого зі стафілококовим дерматитом. Захворювання не піддавалося лікуванню антибіотиками. Які, на Вашу думку, будуть подальші дії лікаря для ефективного лікування пацієнта?

+Призначення аутовакцини.

Використання антибіотиків широкого спектра дії.

Призначення високої дози бензилпеніциліну.

Введення антитоксину.

Призначення антибіотиків у комплексі з вітамінами.

Для профілактики післяопераційного ускладнення у черевну порожнину хворого лікар ввів 50 мл рідкого полівалентного стафілококового бактеріофага. Який механізм дії цього препарату?

+Лізує мікробні клітини.

Нейтралізує стафілококові токсини.

Активізує імунітет.

Затримує ріст збудника.

Порушує біосинтез ферментів патогенності.

Застосувавши мікробіологічне дослідження матеріалу від хворого на фурункульоз, бактеріолог підтвердив стафілококову етіологію захворювання. Який основний метод мікробіологічної діагностики застосував бактеріолог?

+Бактеріологічний.

Шкірно-алергічну пробу.

Серологічний.

Мікроскопічний. Біологічний.

У хірургічному відділенні епідеміолог зареєстрував випадок нагноєння післяопераційної рани. При бактеріоскопії ранового вмісту бактеріолог виявив скупчення грампозитивних бактерій, які нагадували грона винограду. Для диференціації якого виду бактерії бактеріолог застосував тест на коагулазу?+Staphylococcus aureus від Staphylococcus epidermidis.

Streptococcus pyogenes від Staphylococcus aureus.

Staphylococcus epidermidis від Neisseria meningitidis.

Streptococcus pyogenes від Enterococcus faecalis.

Neisseria meningitidis від Streptococcus pneumoniae.

32. У 65-річного чоловіка на шиї розвинувся гнійний абсцес. Бактеріолог виділив культуру грампозитивного коку, який володів плазмокоагулазною активністю. Який це найімовірніше мікроорганізм? +Staphylococcus aureus.

Staphylococcus epidermidis.

Staphylococcus saprophyticus.

Neisseria meningitidis.

Streptococcus pyogenes.

З гнійної рани хворого бактеріолог виділив патогенний стафілокок і визначив його чутливість до антибіотиків: пеніциліну – зона затримки росту склала 8 мм, оксациліну – 9 мм, ампіциліну – 10 мм, гентаміцину – 22 мм, лінкоміцину – 11 мм. Який антибіотик лікар повинен призначити хворому для лікування?

Пеніцилін.

Оксацилін.

Ампіцилін.

+Гентаміцин. Лінкоміцин.

Культура стафілокока тривалий час культивувалася при кімнатній температурі, потім з цієї культури бактеріолог приготував мікропрепарат та пофарбував його за методом Грама. При мікроскопії мікропрепарату бактеріолог виявив грампозитивні коки, які розміщувались попарно та утворювали невеликі скупчення. Який варіант мінливості виявив бактеріолог?

+Модифікацію.

Кон'югацію.

Мутацію.

Трансдукцію.

Трансформацію.

У 30-річного чоловіка лікар запідозрив менінгіт. З анамнезу лікарю стало відомо, що хворий видавив гнійничок, який з'явився у нього на носі, після чого на цьому ж місці у пацієнта з'явилося почервоніння з гноєм у центрі, обличчя набрякло, у хворого підвищилася температура тіла і з'явилися ознаки менінгіту. З крові та спинномозкової рідини хворого бактеріолог висіяв патогенний стафілокок. Який фактор патогенності дав можливість стафілококу проникнути через шкіру, сполучну тканину і потрапити у кров та спинномозкову рідину?

+Фактор інвазії.

Фактор адгезії.

Ендотоксин.

Екзотоксин. Капсула.

У хворого фурункульоз. Під час мікроскопічного дослідження гною з рани бактеріолог виявив грампозитивні бактерії, які були розміщені у вигляді скупчень. Які ознаки патогенності бактеріологу необхідно виявити у бактерій для з'ясування етіології захворювання?

+Синтез бактерією плазмокоаугулази та лецитовітелази.Ріст бактерії у м'ясопептонному бульйоні.

Утворення бактерією ліпополісахаридного ендотоксину.

Синтез бактерією β (бета) - лактамаз. Пігментоутворення.

37. Через декілька днів після оперативного втручання з приводу гнійного апендициту стан 20річного хворого різко погіршився. Лікар запідозрив у пацієнта сепсис і призначив посів крові на стерильність. Яке живильне середовище застосував бактеріолог для посіву крові? +Цукровий бульйон.

Середовище Леффлера.

Кров'яний агар.

МПА.

Середовище Ендо.

У 30-річного пацієнта після оперативного втручання розвинувся гнійний процес. З гною, який утворився у рані, бактеріолог виділив культуру Staphylococcus aureus. Який тест бактеріолог застосував для диференціації Staphylococcus aureus від Staphylococcus epidermidis?

+Тест на фермент плазмокоагулазу.

Гемоліз на кров'яному агарі.

Колір колонії.

Ферментацію арабінози. Оксидазний тест.

39. Який компонент бактерій викликає ендотоксичний шок? +Ліпід А.

Капсульний ліпополісахарид.

Н-антиген. рРНК. Лецитовітелаза.

 

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...