Главная Обратная связь

Дисциплины:


У мікропрепараті, приготовленому з харкотиння хворого на крупозну пневмонію, бактеріолог виявив мікроорганізми, які були оточені капсулою. Який хімічний склад має капсула?+Полісахариди.

РНК.

Пептидоглікан.

Ліпіди. ДНК.

61. При з'ясуванні етіології інфекційного процесу у збудника визначають фактори патогенності. Який фактор патогенності бактеріолог зможе виявити у стрептококів, застосувавши світлову мікроскопію? +Капсулу.

Фімбрії.

Білок М.

Ліпід А.

Включення.

62. 50-річна пацієнтка скаржиться на задишку, набряк повік, біль у попереку. У сечі лікар виявив білок та еритроцити. З анамнезу лікар з'ясував, що пацієнтка тривалий час страждає на хронічний тонзиліт. За даними анамнезу та результатами клінічного обстеження лікар пацієнтці поставив діагноз "гострий пієлонефрит". Який мікроорганізм, найвірогідніше за все, спричинив захворювання? +Стрептокок.

Стафілокок.

Уреаплазма.

Хламідія. Протей.

63. У 25-річної жінки, яка страждає на стрептококову піодермію, розвинувся сепсис. Для підтвердження стрептококової етіології сепсису лікар у пацієнтки взяв 10 мл крові. Досліджуваний матеріал бактеріолог посіяв у жовчний бульйон і шість тижнів посів культивував у термостаті при t = 37 °С, але ознак росту збудника так і не отримав. Яку помилку зробив бактеріолог?

+У вибраному живильному середовищі збудник не культивується.

Бактеріолог вибрав неправильний метод діагностики.

Бактеріологу необхідно було дослідити інший матеріал.

Для дослідження лікар взяв недостатню кількість матеріалу.

Бактеріолог не створив анаеробні умови для культивування збудника.

Який мікроорганізм частіше за все є причиною бактеріальних менінгітів у новонароджених?

+Streptococcus agalactiae. Streptococcus pneumoniae.

Staphylococcus aureus.

Klebsiella pneumoniae. Escherichia coli.

65. У матеріалі від хворого за допомогою вірусологічного та бактеріологічного методів діагностики мікробіолог виділив збудників кору та скарлатини. Назвіть форму інфекції. +Змішана.

Персистувальна.

Латентна.

Хронічна.

Інапарантна.

У 12-річного пацієнта після ангіни розвинулося ревматичне ураження серця. Кожна наступна стрептококова інфекція погіршувала стан хворого. Який препарат лікарю доцільно призначити пацієнту для профілактики ускладнень?

Стрептококовий анатоксин.

+Бензилпеніцилінову натрієву сіль. Стрептококовий бактеріофаг.

Донорський γ (гамма) - глобулін. Аутовакцину.

Річному пацієнту з катаральними явищами та висипом на шкірі лікар поставив попередній діагноз "скарлатина". Внутрішньошкірно дитині було введено невелику кількість сироватки проти еритрогенного токсину стрептококів. У місці ін'єкції висип зник. Про що свідчить результат реакції?

Всю дозу сироватки можна вводити внутрішньовенно.У дитини підвищена чутливість до еритрогенного токсину.

Захворювання викликав негемолітичний стрептокок.

+Клінічний діагноз підтвердився.

Імунна система дитини дуже ослаблена.

68. Під час мікроскопії харкотиння хворого на крупозну пневмонію бактеріолог виявив значну кількість грампозитивних диплококів ланцетоподібної форми, які були оточені капсулою. Назвіть вид збудника, який викликав захворювання. +Streptococcus pneumoniae. Klebsiella pneumoniae.

Chlamуdia pneumoniae. Staphylococcus aureus. Escherichia coli.

69. Iнфекцiю жовчного міхура спричинив подiбний до пневмококів мiкроорганiзм, який бактеріолог на пiдставi бiологiчних властивостей відніс до стрептококів групи D. Яку назву має збудник інфекції?

+Фекальний ентерокок.

Стрептокок зі зоною позеленіння.

Пiогенний стрептокок.

Ланцетоподібний диплокок. Гемолiтичний стрептокок.

В інфекційну лікарню госпіталізували хворого з діагнозом "пневмонія" – ускладненням після грипу. Під час дослідження харкотиння бактеріолог виявив грампозитивні коки. Ріст на живильному середовищі характеризувався утворенням зони β-гемолізу. Яке живильне середовище застосував бактеріолог для дослідження?

+Кров'яний агар.

Жовтково-сольовий агар.

Середовище Кітта-Тароцці.

Середовище Ендо.

Сироватковий агар.

У 7-річного пацієнта, якого доставили у лікарню, шкіра гіперемована з яскраво-червоним дрібноточковим висипом на лобі, шиї, пахових ділянках, підколінних ямках; носогубний трикутник блідий. У ротоглотці пацієнта лікар виявив локалізовану яскраво-червону гіперемію, набряклі пухкі мигдалики, гній у лакунах та "малиновий язик". Шийні лімфатичні вузли у пацієнта збільшені, щільні та болючі під час пальпації. З яким діагнозом пацієнта госпіталізували у лікарню?

Інфекційний мононуклеоз.

Краснуха.

Дифтерія.

Кашлюк.

+Скарлатина.

 

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...