Главная Обратная связь

Дисциплины:


У лабораторію доставили кров хворого на черевний тиф для виявлення антитіл. Яку серологічну реакцію застосує бактеріолог?Реакцію зв'язування комплементу.

Реакцію гальмування гемаглютинації.

+Реакцію аглютинації.

Реакцію преципітації.

Реакцію пасивної гемаглютинації.

Річному хворому з діагнозом "черевний тиф" лікар призначив левоміцетин. Наступного дня стан хворого погіршився, температура підвищилася до 39,6 °С. Чим Ви поясните погіршення стану хворого?

+Дією ендотоксину збудника.

Приєднанням вторинної інфекції.

Реінфекцією.

Резистентністю збудника до левоміцетину. Алергічною реакцією.

Епідеміолог зареєстрував спалах черевного тифу. Штами збудника захворювання бактеріолог виділив у матеріалі від хворих, продавця-бактеріоносія молочного магазину та з молочних продуктів. Для з'ясування джерела інфекції було проведено додаткове дослідження. Яке дослідження у даному випадку застосував бактеріолог?

+Фаготипування всіх штамів збудника черевного тифу.

Фаготипування штамів збудника черевного тифу, виділених від хворих.

Фаготипування штаму збудника черевного тифу, виділеного з молока.

Фаготипування штаму збудника черевного тифу, виділеного від продавця-бактеріоносія. Визначення чутливості всіх штамів черевнотифозних бактерій до черевнотифозного бактеріофагу.

188. Лікар-інфекціоніст хворому поставив попередній діагноз "черевний тиф" і призначив бактеріологічне дослідження крові. Доцільність цього дослідження пояснюється тим, що на першому тижні захворювання на тифопаратифи спостерігається: +Бактеріємія.

Токсинемія.

Септицемія.

Септикопіємія. Вірусемія.

189. Хворого госпіталізували в інфекційну лікарню на 8-й день хвороби зі скаргами на головний біль, нездужання. Для серологічного дослідження у пацієнта взяли кров. Під час проведення реакції Відáля бактеріолог виявив утворення аглютинату з черевнотифозним Одіагностикумом у титрі сироватки хворого 1:200. Який діагноз Ви поставите хворому? +Черевний тиф.

Шигельоз.

Холера.

Лептоспіроз.

Туберкульоз.

190. Під час посіву випорожнень хворого на черевний тиф на середовищі Ендо виросли колонії, які мали різне забарвлення та розміри: одні – червоні великі, інші – безбарвні середніх розмірів. До якої групи середовищ за призначенням відноситься живильне середовище? +Диференціально-діагностичне.

Елективне.

Спеціальне.

Збагачувальне. Універсальне.

191. Робітники будівельної бригади обідали в їдальні. На обід вони замовили котлети зі свинини. Через 8-10 годин у всіх робітників з'явилися ознаки гострого гастроентериту: нудота, блювання, біль у животі, пронос, підвищення температури до 38 °С. Двоє з хворих були госпіталізовані до інфекційної лікарні. Який мікроорганізм спричинив гострий гастроентерит? +Сальмонела.Кишкова паличка.

Збудник ботулізму.

Шигела.

Стафілокок.

Для діагностики тифопаратифозного захворювання бактеріолог застосував реакцію Відаля. Реакція була позитивною з черевнотифозним О-антигеном у титрі сироватки хворого 1:1600, з черевнотифозним Н-антигеном – у титрі сироватки 1:200. Про що свідчить отриманий результат?

+Другий тиждень захворювання на черевний тиф.

Відсутність тифопаратифозного захворювання.

Черевнотифозне бактеріоносійство.

Інкубаційний період при черевному тифі. Перенесений в анамнезі черевний тиф.

Пацієнт звернувся до лікаря на другому тижні захворювання, яке за клінікоепідеміологічними даними нагадувало тифопаратифозне захворювання. Лікар вирішив підтвердити діагноз шляхом виявлення специфічних антитіл. Які препарати необхідно використати з цією метою?

+Діагностикуми.

Діагностичні сироватки.

Мічені сироватки.

Моноклональні антитіла.

Адсорбовані монорецепторні сироватки.

У матеріалі від хворого з попереднім діагнозом "черевний тиф" бактеріолог виділив чисту культуру збудника, яку за особливостями морфології, культуральними та біохімічними властивостями ідентифікував як Salmonella typhi. Яке дослідження бактеріологу необхідно застосувати для остаточної ідентифікації збудника?

+Сероідентифікацію.

Серодіагностику.

Алергодіагностику.

Отримати результати антибіотикограми. Фаготипування.

Пацієнта доставили у лікарню з такими симптомами: висока температура, розеольозний висип на грудях та животі. Під час дослідження гемокультури бактеріолог виявив грамнегативні прямі палички, які на середовищі Ендо виросли у вигляді блідо-рожевих колоній S-форми, а під час культивування у пептонній воді виділяли сірководень. Збудником якого захворювання є ідентифікований мікроорганізм?

+Черевного тифу.

Холери.

Шигельозу.

Коліентериту.

Q-гарячки.

Під час бактеріологічного дослідження фекалій особи, яка перехворіла на тифопаратифозне захворювання, бактеріолог виділив культуру, яка на середовищах Хісса ферментувала глюкозу, мальтозу, лактозу до кислоти та газу, утворювала сірководень та індол. Чи можна виділену культуру бактерій вважати сальмонелою?

+Ні, сальмонели не ферментують лактозу.

Так, сальмонели ферментують лактозу.

Ні, сальмонели не ферментують глюкозу.

Ні, сальмонели не ферментують вуглеводи до кислоти та газу.

Ні, сальмонели взагалі не ростуть на середовищах Хісса.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...