Главная Обратная связь

Дисциплины:


У закритому колективі виникла необхідність перевірити стан імунітету проти дифтерії, щоб обґрунтувати необхідність щеплення. Що для цього необхідно зробити?+Визначити титр антитоксинів у РНГА.

Перевірити членів колективу на носійство збудника дифтерії.

Визначити рівень антитіл проти збудника дифтерії.

Перевірити медичну документацію про щеплення проти дифтерії.

Перевірити стан імунітету щодо збудника дифтерії.

376. З матеріалу від хворого бактеріолог виділив чисту культуру Corynebacterium diphtheriae. Яку імунологічну реакцію бактеріолог застосує для визначення у бактерій токсигенності? +Реакцію преципітації у гелі.

Реакцію аглютинації.

Реакцію зв'язування комплементу.

Реакцію гальмування гемаглютинації. Реакцію непрямої гемаглютинації.

377. Основним фактором патогенності Corynebacterium diphtheriae є екзотоксин. За допомогою якої імунологічної реакції бактеріолог з'ясує здатність бактерії продукувати екзотоксин? +Реакції преципітації у гелі.

Реакції аглютинації.

Реакції зв'язування комплементу.

Реакції флокуляції.

Реакції термокільцепреципітації за Аскóлі.

378. Хворому з лікувальною метою необхідно ввести протидифтерійну сироватку. Яке захворювання лікар запідозрив у хворого? +Дифтерію.

Ангіну.

Загострення хронічного тонзиліту.

Скарлатину.

Ангінозну форму туляремії.

379. В інфекційну лікарню госпіталізували пацієнта, який скаржився на помірний біль у горлі. Об'єктивно: підвищення температури тіла до 39 °С, незначна гіперемія слизової оболонки глотки, на мигдаликах наліт жовто-сірого кольору, який важко знімається, а його видалення супроводжується кровотечею. Який попередній діагноз лікар поставив хворому? +Дифтерія.

Ангіна.

Загострення хронічного тонзиліту.

Скарлатина.

Ангінозна форма туляремії.

Групі військовослужбовців лікар зробив щеплення асоційованою вакциною, яка містила правцевий та дифтерійний анатоксини. Проте серед імунізованих осіб бактеріолог виявив 2 особи, які були носіями дифтерійних токсигенних паличок. Як пояснити цей факт?

+Дифтерійний анатоксин не створює протимікробного імунітету.

У бактеріоносіїв доза вакцини була недостатньою.

Вакцина була неякісною.

Виявлені збудники дифтерії могли мати іншу антигенну структуру.

Інфікування збудником дифтерії могло відбутися до щеплення.

381. Для виявлення токсигенних штамів Corynebacterium diphtheriae на щільне живильне середовище бактеріолог поклав смужку фільтрувального паперу, просоченого дифтерійним антитоксином, а поруч з нею у вигляді бляшок посіяв досліджувану культуру мікроорганізмів та контрольний токсигенний штам. Якщо досліджувана культура продукує екзотоксин, то утворюються:

+Лінії преципітації, які зливаються.

Лінії преципітації, які перехрещуються.

Зони дифузного помутніння.

Лінії преципітації відсутні. Кільце преципітації.

Для з'ясування у дитини ступеня напруги протидифтерійного імунітету лікар запропонував поставити реакцію пасивної гемаглютинації. Чим необхідно сенсибілізувати еритроцити для постановки реакції?

+Дифтерійним анатоксином.

Дифтерійним антитоксином.

Антигенами дифтерійної палички.

Протидифтерійною сироваткою. Гемолітичною сироваткою.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...