Главная Обратная связь

Дисциплины:


Хворому на дифтерію терміново необхідно ввести антитоксичну сироватку. Як запобігти виникненню у хворого анафілактичного шоку, якщо алергічна проба на сироватку позитивна?+Сироватку необхідно вводити лише після десенсибілізації організму за методом Безредки.

Сироватку взагалі вводити не можна.

Сироватку необхідно вводити так, щоб вона не потрапила у венозний кровоток.

Сироватку обов'язково необхідно вводити у шар шкіри.

Сироватку необхідно вводити лише разом з дифтерійним анатоксином.

Для виявлення токсигенних штамів Corynebacterium diphtheriae чисті культури бактерій бактеріолог посіяв у чашку Петрі з живильним середовищем. У центрі середовища бактеріолог поклав смужку фільтрувального паперу, просоченого дифтерійним антитоксином, а по обидва боки від смужки посіяв чисті культури Corynebacterium diphtheriae. Яку реакцію застосував бактеріолог?

+Реакцію преципітації у гелі.

Реакцію Кумбса.

Реакцію аглютинації.

Реакцію термокільцепреципітації. Реакцію опсонізації.

У інфекційну лікарню госпіталізували 7-річну дівчинку з високою температурою, скаргами на біль у горлі, загальну слабість. Лікар поставив попередній діагноз "дифтерія" і призначив дослідження матеріалу з зіва для виділення чистої культури збудника. Яке дослідження є вирішальним для підтвердження діагнозу "дифтерія"?

+Проба на токсигенність.

Виявлення у збудника зерен волютину.

Проба на цистиназу.

Виявлення у збудника здатності викликати гемоліз.

Визначення фаголізабельності.

386. Для активної профілактики дифтерії, правця та кашлюку застосовується вакцина АКДП. Назвіть компонент вакцини, який забезпечує захист організму від збудника кашлюку. +Інактивована Bordetella pertussis.

Кашлюковий екзотоксин.

Жива (атенуйована) Bordetella pertussis.

Кашлюковий екзотоксин. Анатоксин.

На яке живильне середовище бактеріолог посіє матеріал від хворого для виявлення збудника дифтерії?

М'ясопептонний агар.

Жовтковий агар.

Казеїново-вугільний агар.

+Згорнуту сироватку (середовище Ру).

Диференційно-діагностичні середовища Хісса.

У дитячу лікарню госпіталізували 5-річного хлопчика. У пацієнта лікар виявив катар верхніх дихальних шляхів, відмітив напади кашлю, які виникали під впливом специфічних та неспецифічних подразників. На підставі отриманих даних лікар поставив попередній діагноз "кашлюк" і призначив бактеріологічне дослідження слизу із задньої стінки глотки. Яке живильне середовище застосував бактеріолог для отримання чистої культури збудника та її ідентифікації?

Середовище Левіна.

+Середовище Бордé-Жангý.

Середовище Ендо.

Сироватковий агар.

Середовище Туманського.

У школі-інтернаті декілька дітей захворіли на ангіну. Педіатр обстежив дітей, за допомогою тампонів взяв матеріал з мигдаликів, приготував мікропрепарати і пофарбував їх за методом Найссера. У мікропрепаратах виявив тонкі палички жовто-коричневого кольору, які були розміщені під кутом у вигляді латинської літери "V", з темно-синіми зернами на їх кінцях. Який попередній діагноз лікар поставив дітям за результатами бактеріоскопічного дослідження?Інфекційний мононуклеоз.

Лістеріоз.

Тонзиліт.

+Дифтерія.

Скарлатина.

390. Дифтерійний токсин продукується тільки тими штамами Corynebacterium diphtheriae, які:

Ферментують глюкозу.

+Є лізогенними.

Є біоваром mitis. Ферментують сахарозу. Не мають капсули.

391. Яка дифтерія за локалізацією на сьогодні спостерігається найчастіше? Дифтерія очей.

Дифтерія вуха.

+Дифтерія зіва.

Дифтерія носа.

Дифтерія рани.

392. Хворого госпіталізували у стаціонар на 2-й день захворювання зі скаргами на сильний головний біль, біль при ковтанні, слабість, втрату апетиту. Пацієнт захворів раптово, температура тіла підвищилась до 39 °С, мигдалики збільшилися, покрилися жовто-сірим нальотом, усунення якого супроводжувалося кровотечею. Під час бактеріоскопічного дослідження мікропрепарату, пофарбованого за методом Найссера, бактеріолог виявив палички, які були розміщені під кутом одна до одної та з бінарним розміщенням зерен волютину. Назвіть збудника захворювання? +Corynebacterium diphtheriae.

Legionella pneumophila.

Bordetella parapertussis.

Erysipelothrix rhusiopathiae. Candida albicans.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...