Хворому на дифтерію терміново необхідно ввести антитоксичну сироватку. Як запобігти виникненню у хворого анафілактичного шоку, якщо алергічна проба на сироватку позитивна?
+Сироватку необхідно вводити лише після десенсибілізації організму за методом Безредки.
Сироватку взагалі вводити не можна.
Сироватку необхідно вводити так, щоб вона не потрапила у венозний кровоток.
Сироватку обов'язково необхідно вводити у шар шкіри.
Сироватку необхідно вводити лише разом з дифтерійним анатоксином.
Для виявлення токсигенних штамів Corynebacterium diphtheriae чисті культури бактерій бактеріолог посіяв у чашку Петрі з живильним середовищем. У центрі середовища бактеріолог поклав смужку фільтрувального паперу, просоченого дифтерійним антитоксином, а по обидва боки від смужки посіяв чисті культури Corynebacterium diphtheriae. Яку реакцію застосував бактеріолог?
+Реакцію преципітації у гелі.
Реакцію Кумбса.
Реакцію аглютинації.
Реакцію термокільцепреципітації. Реакцію опсонізації.
У інфекційну лікарню госпіталізували 7-річну дівчинку з високою температурою, скаргами на біль у горлі, загальну слабість. Лікар поставив попередній діагноз "дифтерія" і призначив дослідження матеріалу з зіва для виділення чистої культури збудника. Яке дослідження є вирішальним для підтвердження діагнозу "дифтерія"?
+Проба на токсигенність.
Виявлення у збудника зерен волютину.
Проба на цистиназу.
Виявлення у збудника здатності викликати гемоліз.
Визначення фаголізабельності.
386. Для активної профілактики дифтерії, правця та кашлюку застосовується вакцина АКДП. Назвіть компонент вакцини, який забезпечує захист організму від збудника кашлюку. +Інактивована Bordetella pertussis.
Кашлюковий екзотоксин.
Жива (атенуйована) Bordetella pertussis.
Кашлюковий екзотоксин. Анатоксин.
На яке живильне середовище бактеріолог посіє матеріал від хворого для виявлення збудника дифтерії?
М'ясопептонний агар.
Жовтковий агар.
Казеїново-вугільний агар.
+Згорнуту сироватку (середовище Ру).
Диференційно-діагностичні середовища Хісса.
У дитячу лікарню госпіталізували 5-річного хлопчика. У пацієнта лікар виявив катар верхніх дихальних шляхів, відмітив напади кашлю, які виникали під впливом специфічних та неспецифічних подразників. На підставі отриманих даних лікар поставив попередній діагноз "кашлюк" і призначив бактеріологічне дослідження слизу із задньої стінки глотки. Яке живильне середовище застосував бактеріолог для отримання чистої культури збудника та її ідентифікації?
Середовище Левіна.
+Середовище Бордé-Жангý.
Середовище Ендо.
Сироватковий агар.
Середовище Туманського.
У школі-інтернаті декілька дітей захворіли на ангіну. Педіатр обстежив дітей, за допомогою тампонів взяв матеріал з мигдаликів, приготував мікропрепарати і пофарбував їх за методом Найссера. У мікропрепаратах виявив тонкі палички жовто-коричневого кольору, які були розміщені під кутом у вигляді латинської літери "V", з темно-синіми зернами на їх кінцях. Який попередній діагноз лікар поставив дітям за результатами бактеріоскопічного дослідження?
Інфекційний мононуклеоз.
Лістеріоз.
Тонзиліт.
+Дифтерія.
Скарлатина.
390. Дифтерійний токсин продукується тільки тими штамами Corynebacterium diphtheriae, які:
Ферментують глюкозу.
+Є лізогенними.
Є біоваром mitis. Ферментують сахарозу. Не мають капсули.
391. Яка дифтерія за локалізацією на сьогодні спостерігається найчастіше? Дифтерія очей.
Дифтерія вуха.
+Дифтерія зіва.
Дифтерія носа.
Дифтерія рани.
392. Хворого госпіталізували у стаціонар на 2-й день захворювання зі скаргами на сильний головний біль, біль при ковтанні, слабість, втрату апетиту. Пацієнт захворів раптово, температура тіла підвищилась до 39 °С, мигдалики збільшилися, покрилися жовто-сірим нальотом, усунення якого супроводжувалося кровотечею. Під час бактеріоскопічного дослідження мікропрепарату, пофарбованого за методом Найссера, бактеріолог виявив палички, які були розміщені під кутом одна до одної та з бінарним розміщенням зерен волютину. Назвіть збудника захворювання? +Corynebacterium diphtheriae.
Legionella pneumophila.
Bordetella parapertussis.
Erysipelothrix rhusiopathiae. Candida albicans.
|