Главная Обратная связь

Дисциплины:


Який метод діагностики бактеріологу доцільно застосувати на виробництві при дослідженні взірців шкіри тварин для виявлення Bacillus anthracis?+Експрес-метод (реакцію термокільцепреципітації за Аскóлі).

Бактеріоскопічний метод (мікроскопію мікропрепарату, пофарбованого за методом БурріГінса).

Бактеріоскопічний метод (мікроскопію мікропрепарату, пофарбованого за методом Ожéшки). Бактеріологічний метод.Серологічний метод.

Група студентів ветеринарного коледжу у складі 20 осіб направляється на сезонну роботу у район не благонадійний на туляремію. Частина групи (7 студентів) виїздила у цей район у минулому році і студенти були щеплені проти туляремії. Якою буде Ваша тактика у проведенні специфічних профілактичних заходів?

+Щепити групу студентів, окрім 7 осіб, які отримали щеплення у минулому році.

Зробити щеплення усій групі студентів.

Щепити студентів, які виїздили в той самий район у минулому році.

Нікого не щеплювати.

Прочитати студентам ознайомчу лекцію з профілактики туляремії.

515. Юнак контактував з хворим на легеневу форму чуми. Який препарат Ви призначите юнаку для екстреної неспецифічної профілактики чуми? +Антибіотик.

Протичумний імуноглобулін. Чумний бактеріофаг.

Живу (атенуйовану) вакцину. Анатоксин.

516. У бактеріологічну лабораторію доставили досліджуваний матеріал (пунктат із лімфовузла). Бактеріолог посіяв матеріал на живильні середовища. Посіви культивувалися у термостатах при t = 37 °С та t = 28 °С. Більш інтенсивний ріст культури бактеріолог отримав, культивуючи посів при t = 28 °С. Який вид бактерії найімовірніше бактеріолог зможе ідентифікувати у досліджуваному матеріалі?

+Yersinia pestis.

Staphylococcus aureus.

Francisella tularensis.

Brucella abortus.

Treponema pallidum.

517. Біотерорист у поштових конвертах розіслав порошок, який імовірно містив збудника сибірки. Чому листівка для отримувача може бути небезпечною протягом тривалого часу? +Збудник утворює спору.

Збудник має джгутики.

Збудник утворює білкову капсулу.

Збудник утворює полісахаридну капсулу. Збудник є актиноміцетом.

518. Хворого госпіталізували з приводу тяжкої форми пневмонії. Харкотиння хворого бактеріолог посіяв на МПА. На живильному середовищі збудник утворив шорсткі колонії з нерівними краями. Під час бактеріоскопії бактеріолог виявив великі грампозитивні палички, які розміщувалися у вигляді ланцюжка і були оточені капсулою. Збуднику якого захворювання притаманні такі властивості? +Bacillus anthracis.

Streptococcus pneumoniae.

Klebsiella pneumoniae.

Mycobacterium tuberculosis. Bordetella pertussis.

Під час мікроскопічного дослідження вмісту виразки з темним корком, оточеної набряком та гіперемією, бактеріолог виявив грампозитивні товсті палички з обрубленими кінцями, які були розміщені у капсулах поодинці або у вигляді ланцюжків. Назвіть вид збудника захворювання.+Bacillus anthracis.

Mycobacterium tuberculosis.

Clostridium perfringens.

Corynebacterium diphtheriae. Yersinia pestis.

520. В інфекційну лікарню був госпіталізований хворий з діагнозом "бруцельоз". Лікар припустив, що у хворого період захворювання, при якому спостерігається бактеріємія, і направив у лабораторію матеріал на бактеріологічне дослідження. Який матеріал взяли у хворого на дослідження? +Кров.

Сечу.

Фекалії.

Спинномозкову рідину. Харкотиння.

Геолог, який щойно повернувся з експедиції, звернувся до лікаря зі скаргами, які були характерними при захворюванні на чуму. Під час обстеження пацієнта лікар виявив симптоми пневмонії. Який метод фарбування мікропрепарату при мікроскопії досліджуваного матеріалу (харкотиння) дозволить бактеріологу виявити характерне для збудника чуми біполярне забарвлення бактерій?

+Метод Леффлера (метиленовим синім).

Фуксин Пфайффера.

Фуксин Ціля.

Метод Романовського-Гімзи. Метод Грама.

Під час мікроскопічного дослідження струпа у скотаря з підозрою на сибірку у мікропрепараті бактеріолог виявив характерні грампозитивні палички, які були оточені капсулою, а при культивуванні на живильному середовищі бактерії утворили великі шорсткі матові колонії з нерівним, волокнистим, кучерявим краєм ("левова грива"). Який препарат для профілактики захворювання необхідно ввести членам родини, які були у контакті з хворим та хворими тваринами?

+Протисибірковий γ (гамма) - глобулін.

Вакцину СТІ.

Вакцину EV76. Протиправцеву сироватку. Секстаанатоксин.

Бактеріолог лабораторії особливо небезпечних інфекцій під час дослідження матеріалу застосував біологічний метод дослідження. Які властивості збудника не можна вивчити за допомогою цього методу?

+Фаголізабельність.

Біологічні.

Особливості морфології.

Тинкторіальні. Антигенні.

524. З трупа гризуна бактеріолог виділив характерні, біполярно забарвлені, грамнегативні бактерії овоїдної форми. Збудника якого захворювання виділив бактеріолог? +Збудника чуми.

Збудника туберкульозу.

Збудника сифілісу.

Стафілокок.

Стрептокок.

З трупа коня бактеріолог виділив великі грампозитивні палички (5-10 × 1,5-2 мкм), які були розміщені у вигляді ланцюжка і синтезували капсулу. Збуднику якого захворювання притаманні ці властивості?

+Збуднику сибірки.

Збуднику ящура.

Стрептококу.

Збуднику гепатиту А. Збуднику правця.

526. У працівника м'ясокомбінату через декілька тижнів після роботи з партією овечого м'яса розвинувся артрит, який супроводжувався запаленням реґіонарних лімфатичних вузлів, болем, підвищенням температури тіла, проявами алергії. При роботі з досліджуваним матеріалом збудника захворювання бактеріолог не виділив, проте лікар виявив позитивну шкірно-алергічну пробу Бюрнé. Який мікроорганізм міг викликати це захворювання? +Збудник бруцельозу.

Збудник туберкульозу.

Збудник сибірки.

Збудник сальмонельозу. Збудник дифтерії.

Сироватку крові хворого бактеріолог розтитрував за допомогою фізіологічного розчину і отримав титри: 1:100, 1:200, 1:400, 1:800. До цих розведень сироватки додав бруцельозний діагностикум. Яку реакцію застосував бактеріолог при серологічному дослідженні сироватки крові?

+Реакцію аглютинації Райта.

Реакцію пасивної гемаглютинації.

Реакцію преципітації.

Реакцію аглютинації Грубера.

Реакцію зворотної пасивної гемаглютинації.

528. У населеному пункті епідеміолог зареєстрував випадки захворювання на сибірку. Медичні служби серед населення розпочали специфічну профілактику проти сибірки за епідеміологічними показами. Який препарат застосували лікарі з цією метою? +Живу (атенуйовану) вакцину.

Інактивовану вакцину.

Хімічну вакцину.

Генно-інженерну вакцину.

Анатоксин.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...