Главная Обратная связь

Дисциплины:


У хворого вторинний сифіліс. Зазначте ознаки позитивної реакції зв'язування комплементу.+У дослідних пробірках – комплекс з компонентів гемолітичної системи, у контрольних – гемоліз.

У дослідних та контрольних пробірках відбувся гемоліз.

У дослідних пробірках – гемоліз, у контрольних – рідина прозора, на дні – комплекс з компонентів гемолітичної системи.

У дослідних пробірках – кільце помутніння, у контрольних – гемоліз.

У дослідних пробірках рідина прозора, на дні – осад бактерій, у контрольних – гемоліз.

Лептоспіроз – особливо небезпечна гостра зоонозна інфекція з ураженням нирок, печінки, нервової та судинної систем. Яке дослідження застосує бактеріолог, починаючи лабораторну діагностику захворювання?

+Дослідження нативних мікропрепаратів з крові та ліквору.

Дослідження дуоденального вмісту на наявність лептоспір.

Мікроскопію мазків-відбитків зі слизової оболонки носоглотки.

Лабораторну діагностику не застосовують.

Біопсію тканин.

Яке дослідження не застосовують при діагностиці сифілісу?

+Реакцію аглютинації.

Реакцію іммобілізації блідих трепонем.

Реакцію Вассермáна.

Микроскопію вмісту твердого шанкру. РІФ (непрямий варіант).

Лікар хворому за клінічними ознаками поставив діагноз "сифіліс". Яке дослідження дасть можливість бактеріологу виявити збудника захворювання у матеріалі з твердого шанкру?

+Темнопольна мікроскопія.

Мікроскопія мікропрепарату, який пофарбований за методом Грама.

Виділення чистої культури.

Реакція Вассермана.

Реакція аглютинації.

Назвіть основний шлях інфікування людини збудником лептоспірозу.

+При контакті з сечею хворої тварини.

Через укуси кровосисних комах.

При вживанні інфікованої їжі.

Через укуси кліщів та вошей.

При контакті з хворими тваринами.

З крові хворого бактеріолог приготував мікропрепарат, пофарбував його за методом Романовського-Гімзи і виявив бактерії у вигляді тонких ниток синьо-фіолетового кольору з 5-7 великими завитками довжиною 10-30 мкм. Для збудника якого інфекційного захворювання характерні такі особливості морфології?

+Поворотного тифу.

Сифілісу.

Лептоспірозу.

Трипаносомозу. Лейшманіозу.

544. З пунктату реґіонарного лімфатичного вузла хворого лікар приготував мікропрепарат, пофарбував його за методом Романовського-Гімзи і виявив тонкі мікроорганізми довжиною 10-13 мкм блідо-рожевого кольору з 12-14 рівномірними завитками та гострими кінцями. Для збудника якого інфекційного захворювання характерні такі особливості морфології? +Сифілісу.

Трипаносомозу.

Лептоспірозу.

Поворотного тифу. Лейшманіозу.

У пацієнта з попереднім діагнозом "сифіліс" лікар взяв кров для постановки реакції, метою якої є виявлення антитіл, які припиняють рух трепонем та призводять їх до загибелі. Яку реакцію застосував лікар для підтвердження діагнозу?+Реакцію іммобілізації блідих трепонем (РІБТ).

Реакцію зв'язування комплементу.

Реакцію аглютинації.

Реакцію преципітації.

Реакцію нейтралізації.

Для мікробіологічного підтвердження діагнозу захворювання кров хворого з нападами гарячки бактеріолог внутрішньочеревно ввів морській свинці. Через 72 години з черевного ексудату бактеріолог приготував мікропрепарат для темнопольної мікроскопії і виявив у ньому велику кількість тонких звивистих рухливих мікроорганізмів з дрібними завитками S- та С-подібної форми, довжиною до 20 мкм. Збудника якого захворювання виявив бактеріолог?

+Лептоспірозу.

Епідемічного поворотного тифу.

Ендемічного поворотного тифу.

Сифілісу.

Хвороби Лайма.

547. Населення ендемічної зони на лептоспіроз хворіє на цю особливо небезпечну хворобу. Яке джерело інфекції становить найбільшу небезпеку? +Гризуни.

Молочні продукти.

Велика рогата худоба.

М'ясні продукти. Кліщі.

Студент звернувся до дерматовенеролога зі скаргами на появу ерозії на статевому органі, яка з'явилась декілька днів тому. Під час обстеження хворого лікар виявив не болючу виразку діаметром 10 мм з чіткими та рівними краями. Реґіонарні лімфатичні вузли у пацієнта збільшені, загальний стан задовільний. Під час мікроскопії матеріалу з виразки лікар виявив звивисті рухливі бактерії, які майже не зафарбовувалися. Який мікроорганізм є збудником захворювання?

+Тreponema pallidum.

Neisseria gonorrhоeae.

Збудник папіломавірусної інфекції.

Вірус простого герпесу I типу.

Вірус простого герпесу II типу.

На тваринницькій фермі декілька тварин захворіли на лептоспіроз. Для попередження інфікування працівники ферми були щеплені вакциною проти цього захворювання. Що являє собою вакцина проти лептоспірозу?

+Завiсь інактивованих лептоспір.

Завiсь живих (атенуйованих) лептоспір.

Лептоспірозний анатоксин.

Лептоспірозна рекомбінантна вакцина. Лептоспірозна хімічна вакцина.

550. В інфекційну лікарню госпіталізували хворого з попереднім діагнозом "епідемічний поворотний тиф". Який матеріал, взятий від хворого, лікар направить на дослідження в першу чергу? +Кров.

Сечу.

Спинномозкову рідину.

Фекалії.

Змив із носоглотки.

551. Хворого лікар госпіталізував на 5-й день хвороби з проявами жовтяниці, болями у м'язах, ознобом, носовими кровотечами і направив матеріал від хворого на бактеріологічне дослідження. Бактеріолог провів таку лабораторну діагностику досліджуваного матеріалу: 1) реакцію навантаження тромбоцитів; 2) темнопольну мікроскопію мікропрепарату, приготовленого з крові хворого; 3) внутрішньочеревне інфікування морської свинки 2 мл крові хворого; 4) культивування гемокультури на середовищі Фервóрта-Вóльфа при температурі 28-30 °С. Назвіть вид збудника, який викликав захворювання у пацієнта. +Leptospira interrogans.

Borrelia duttonii.

Calymmatobacterium granulomatis.

Bartonella bacilliformis. Rickettsia mooseri.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...