Главная Обратная связь

Дисциплины:


Які санітарно-епідеміологічні заходи дозволили різко знизити рівень захворюваності на епідемічний поворотний тиф?+Боротьба з педикульозом.

Знешкодження диких гризунів.

Дератизація.

Застосування інсектицидів.

Застосування акарицидів (препаратів для боротьби з кліщами).

577. В інфекційне відділення лікар госпіталізував хворого, який скаржився на сильний головний біль, болі у м'язах, високу температуру тіла, загальну слабість, гіперемію обличчя. Лікар з'ясував, що тиждень тому хворий відпочивав біля озера. За результатами анамнезу лікар поставив пацієнту попередній діагноз "лептоспіроз". Як лептоспіри могли потрапити в організм хворого? +З водою.

З повітрям.

З ґрунтом.

З їжею.

Через предмети вжитку.

578. Більшість збудників спірохетозів вибагливі до умов культивування, погано ростуть на штучних живильних середовищах, методика стабільного отримання культури збудника до цього часу недосконала. Культивування якого виду спірохети на штучному живильному середовищі можливе при діагностиці захворювання? +Leptospira interrogans.

Treponema pallidum. Treponema bejel.

Treponema pertenue. Borrelia recurrentis.

Під час обстеження місячної дитини педіатр відмітив потовщення та набряклість губ, які мали жовто-червоний колір, виявив виразки на слизовій оболонці рота та у кутках рота. Який діагноз педіатр поставив дитині?

+Уроджений сифіліс.

Герпетична інфекція.

Туберкульоз.

Актиномікоз.

Вітряна віспа.

У дерматологічне відділення був госпіталізований пацієнт з виразкою на слизовій оболонці статевого органу у вигляді твердого шанкру. Яке дослідження застосує бактеріолог для підтвердження діагнозу "сифіліс"?

+Темнопольну мікроскопію матеріалу з шанкру.

Реакцію Вассермана з сироваткою хворого.

Виділення чистої культури мікроорганізмів з шанкру та її ідентифікацію.

Інфікування гвінейських свинок матеріалом з шанкру.

Інфікування кролика у яєчко виділеною чистою культурою трепонем.

581. В інфекційну лікарню доставили хворого з другою хвилею гарячки, яка повторилася через 2 дні. У мікропрепараті, приготованому з крові пацієнта та пофарбованому за методом Романовського-Гімзи, бактеріолог виявив бактерії звивистої форми синьо-фіолетового кольору. Який вид бактерії викликав захворювання? +Borrelia recurrentis.

Leptospira interrogans.

Rickettsia typhi.

Treponema pallidum.

Plasmodium vivax.

582. У хворої на слизовій оболонці піхви лікар виявив твердий шанкр і призначив мікроскопічне дослідження матеріалу з шанкру. Бактеріолог застосував мікроскопію мікропрепарату у темному полі і виявив спірохети. До якої групи бактерій за особливостями морфології Ви віднесете ці мікроорганізми?

+Звивисті бактерії.Клостридії.

Коки.

Бактерії. Бацили.

583. Бактерії за типом дихання поділяють на облігатних аеробів, мікроаерофілів, факультативних анаеробів та облігатних анаеробів. Які бактерії є мікроаерофілами? +Лептоспіри.

Рикетсії.

Хламідії.

Мікобактерії. Клостридії.

 

Інфекції, які викликаються бактеріями родів Rickettsia та Coxiella

У клініку госпіталізували 67-річного чоловіка зі скаргами на головний біль, підвищення температури, загальну слабість. Під час обстеження хворого лікар виявив у пацієнта рідкий висип на бічних ділянках тіла, збільшену селезінку. У 35 років пацієнт хворів на епідемічний висипний тиф. Результати серологічного дослідження: реакція аглютинації з рикетсіями Провацека позитивна (титр 1:160), реакція аглютинації з протеєм ОХ19 – негативна. Який діагноз лікар поставив хворому?

+Хвороба Брілла-Цінссера.

Ендемічний (блошиний, щурячий) висипний тиф.

Волинська гарячка (пароксизмальний рикетсіоз).

Везикулярний рикетсіоз. Хвороба Лайма.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...