Главная Обратная связь

Дисциплины:


Хламідії та мікоплазмиХворий, робітник птахофабрики, звернувся до лікаря зі скаргами на запалення верхніх дихальних шляхів, підвищену температуру тіла, загальну слабість. Під час рентгенологічного обстеження у хворого була виявлена крайова бронхопневмонія. Кашель, ядуха, біль у грудній клітці відсутні. Лікар поставив пацієнту діагноз "орнітоз", госпіталізував хворого і призначив для лікування антибіотик. Який антибіотик призначив лікар?

+Препарат тетрациклінового ряду.

Пеніцилін.

Левоміцетин.

Стрептоміцин.

Олеандоміцин.

Який препарат застосує педіатр для закапування очей новонародженим для профілактики кон'юнктивіту, який спричиняє Chlamуdia trachomatis?

+Препарат тетрациклінового ряду.

Сульфаніламід.

Препарат пеніцилінового ряду.

Препарат зі сполук срібла. Стрептоміцин.

Назвіть основну особливість структури мікоплазм, яка відрізняє їх від рикетсій, хламідій та інших бактерій і виявляється при мікроскопічному дослідженні.

+Відсутність клітинної стінки та наявність тришарової цитоплазматичної мембрани. Наявність ДНК та РНК.

Поліморфізм.

Нерухливість.

Відсутність спор.

596. Який вид бактерії є облігатним внутрішньоклітинним паразитом? +Chlamydia trachomatis.

Escherichia colі.

Mycoplasma pneumoniae.

Neisseria gonorrhoeae. Bacillus anthracis.

Для серологічного підтвердження у хворого діагнозу "орнітоз" бактеріолог поставив реакцію зв'язування комплементу. Внаслідок несправності апарата сироватка крові хворого була недостатньо прогріта і тому у сироватці крові не відбулося інактивування комплементу. Результат реакції – негативний (гемоліз еритроцитів). Чому отриманий результат бактеріологу необхідно розглядати як недостовірний?

+Комплемент сироватки крові пацієнта спричинив гемоліз.

Внаслідок дії комплементу у сироватці крові пацієнта відбулось зниження титру антитіл.

Комплемент сироватки крові пацієнта заблокував антиген.

Комплемент сироватки крові пацієнта заблокував реакцію.

Не відбулося зв'язування комплементу.

У колонії посиленого режиму епідеміолог зареєстрував спалах вогнищевої пневмонії. За клінічними ознаками лікар поставив хворим попередній діагноз "мікоплазмоз". За допомогою якої реакції бактеріолог підтвердить діагноз?

+Реакції інгібування росту.

РГГА (реакції гальмування гемаглютинації).

РА.

РП.

РГА (реакції гемаглютинації).

У хворого бактеріолог діагностував урогенітальний хламідіоз. Антибактеріальні препарати якої групи Ви призначите хворому для лікування?

+Макроліди.

Сульфаніламіди.

Цефалоспорини. Фторхінолони.

Аміноглікозиди.Під час мікроскопії мазка з піхви бактеріолог виявив клітини з цитоплазматичними включеннями. Лікар поставив хворій попередній діагноз "хламідіоз". Яке серологічне дослідження застосує бактеріолог для підтвердження діагнозу?

+Імуноферментний аналіз.

Реакцію преципітації.

Реакцію Відаля.

Реакцію оберненої непрямої гемаглютинації. Реакцію аглютинації.

601. Під час дослідження крові хворого з запаленням легень бактеріолог підтвердив попередній діагноз "орнітоз". Хто частіше є джерелом інфекції? +Птахи.

Хвора людина.

Гризуни.

Кліщі.

Собаки.

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...