Главная Обратная связь

Дисциплины:


У клініку госпіталізували дитину, у якої педіатр виявив клінічні симптоми кандидозу. Який метод діагностики підтвердить діагноз "кандидоз"?Алергологічний (шкірно-алергічна проба).

+Бактеріологічний.

Мікроскопічний.

Біологічний.

Серологічний.

У пацієнта після тривалого лікування антибіотиками з'явилися симптоми стоматиту. У мікропрепаратах, приготовлених зі слизової оболонки рота, бактеріолог виявив овальні поліморфні мікроорганізми темно-фіолетового кольору, які утворювали скупчення. Який мікроорганізм спричинив стоматит?

+Сandida albicans.

Clostridium perfringens. Staphylococcus aureus.

Streptococcus pyogenes.

Helicobacter pylori.

У пульмонологічному відділенні тривалий час лікувався хворий з тяжкою формою пневмонії, яка майже не піддавалася антибактеріальній терапії. Під час мікробіологічного дослідження харкотиння лікар ідентифікував Candida albicans. До якої групи інфекцій належить це захворювання?

+Опортуністична інфекція.

Зооантропонозна інфекція.

Первинна інфекція.

Зоонозна інфекція. Місцева інфекція.

691. При імунодефіцитних станах деякі представники нормальної мікрофлори є етіологічним фактором опортуністичних інфекцій. Назвіть найбільш імовірного представника мікрофлори, який спричиняє опортуністичні інфекції. +Candida albicans.

Staphylococcus aureus.

Clostridium perfringens.

Streptococcus pyogenes. Escherichia coli.

692. У 8-річного хлопчика на голові лікар виявив осередки облисіння. Волосини були обламані на висоті 5-8 мм над шкірою голови, пеньки волосся були вкриті білим чохлом з мозаїчно розміщених артроконідій (за типом "ectothrix"). Пошкоджене волосся давало зелене світіння при люмінесцентній мікроскопії. Який із патогенних грибів є найбільш імовірним збудником захворювання? +Microsporum.

Trichophyton.

Epidermophyton.

Sporothriх.

Cladosporium. 693. У 3-місячної дитини на слизовій оболонці рота, на язику та губах педіатр виявив білий наліт. Лікар поставив пацієнту попередній діагноз "кандидоз". На яке живильне середовище бактеріолог посіє досліджуваний матеріал для підтвердження діагнозу?+Середовище Сабурó.

Середовище Ендо.

Середовище Льовенштáйна-Йєнсена.

Середовище Ру.

Середовище Клáуберга.

694. 50-річний хворий був госпіталізований у торакальне відділення зі скаргами на задишку, біль у правій половині грудної клітки, слабість, значне схуднення, підвищення температури тіла до 38 ºС. Пацієнту був поставлений попередній діагноз "гостра правостороння пневмонія". Масивна антибактеріальна терапія бажаного результату не дала. У мікропрепараті з серозно-гнійного пунктату плеври бактеріолог виявив тонкий септований галужений міцелій, конідієносці з кінцевими здуттями, стерігмами (фіалідами) та ланцюжками конідій. На середовищі Сабурó через декілька діб виросли кольорові колонії. Шкірно-алергічна проба підтвердила попередньо поставлений діагноз. Назвіть найбільш імовірного збудника захворювання. +Гриби роду Aspergillus.Мікобактерії туберкульозу.

Дріжджоподібні гриби роду Candida.

Коринебактерії. Лістерії.

Під час подорожі до Індії чоловік порізав стопу, але тільки через 2 місяці звернувся до лікаря зі скаргами на біль та запалення травмованої кінцівки. При розтині абсцесу в інфільтраті лікар виявив друзи темно-коричневого кольору, всередині яких при мікроскопії

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...