Главная Обратная связь

Дисциплины:


Для вірусологічної діагностики грипу використовують 10-денні курячі ембріони. Яку модель необхідно використати для культивування вірусів парагрипу?+Тканинні культури.

Курячий ембріон.

Білих мишей.

Білих пацюків.

Морських свинок.

24. Для діагностики якого захворювання доцільно використати РГГА? +Грипу. Гепатиту С.

Простого герпесу.

Сказу.

ВІЛ-інфекції.

У лабораторію доставили мазки-відбитки з носової порожнини хворого з підозрою на грип. Яке дослідження повинен провести вірусолог для ідентифікації вірусу?

+Імуноферментний аналіз.

Реакцію аглютинації.

Реакцію преципітації.

Реакцію непрямої гемаглютинації.

Реакцію зв’язування комплементу.

У місті епідемія грипу. Який препарат Ви порекомендуєте людям для неспецифічної профілактики захворювання?

+Лейкоцитарний інтерферон.

Протигрипозну вакцину.

Пеніцилін.

Протигрипозний імуноглобулін. Протигрипозну сироватку.

Для ефективної вакцинації населення проти грипу необхідно передбачити ймовірний вірус, який спричинює епідемію. Як правило, збудником є той підсеротип вірусу, проти якого у більшості населення відсутні антитіла. Яку реакцію доцільно застосувати вірусологу для виявлення антитіл у сироватці людей?

+Реакцію гальмування гемаглютинації.

Реакцію непрямої гемаглютинації.

Реакцію гемаглютинації.

Реакцію нейтралізації цитопатичної дії. Реакцію зв'язування комплементу.

У вірусологічній лабораторії було проведено ідентифікацію вірусу грипу. Для цього культуру вірусу після її накопичення у двох рядах пробірок змішали з курячими еритроцитами. У перший ряд пробірок додали діагностичну сироватку типу А (спостерігали утворення аглютинату у вигляді "парасольки" до титру сироватки), до другого - типу В (спостерігали утворення аглютинату у вигляді "ґудзика"). Тип вірусу було визначено як тип В. Яка серологічна реакція була застосована для ідентифікації вірусу?

+РГГА.

РНГА.

РЗК. РН.

РІФ.

29. Зараження курячих ембріонів є основним методом накопичення вірусу грипу. Що попередньо додають до матеріалу (змиву з носоглотки) перед інфікуванням курячого ембріону? +Стрептоміцин та пеніцилін.

Перйодат калію.

Середовище Íгла.

Формалін. Ефір.

30. За даними анамнезу та клінічними даними лікар хворому з симптомами гострого респіраторного захворювання поставив діагноз "грип". До якої родини належать віруси грипу? +Orthomyxoviridae.

Herpesviridae.

Hepadnaviridae.

Picornaviridae. Togaviridae. 31. До інфекційної лікарні потрапив хворий з ознаками пневмонії, які розвинулися на 6-й день захворювання грипом. Результат якого дослідження найдостовірніше підтвердить грипозну етіологію пневмонії?

+Виявлення антигенів вірусу грипу у харкотинні методом ІФА.Дослідження парних сироваток.

Зараження курячих ембріонів.

Імунолюмінесцентне дослідження мазків-відбитків з носових ходів. Виявлення антитіл проти гемаглютинінів вірусу грипу.

32. У відділенні для новонароджених різко зросла захворюваність дітей на ГРВІ. Який препарат необхідно призначити новонародженим для лікування? +Інтерферон.

Грипозну субодиничну вакцину.

Грипозну вакцину для перорального введення.

Антибіотики.

Сульфаніламіди.

33. У пологовому будинку у новонароджених епідеміолог зареєстрував спалах респіраторної інфекції вірусної етіології. При вірусологічному дослідженні було з'ясовано, що вірус не культивується у курячих ембріонах, а у перещеплюваних культурах клітин проявляє цитопатичну дію у вигляді симпластів та округлих клітин з відростками, з підвищеною променевою заломлюваністю. Який збудник найбільш імовірно став причиною спалаху? +Вірус RS-інфекції.

Ортоміксовірус.

Герпесвірус.

Аденовірус.

Пікорнавірус.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...