Главная Обратная связь

Дисциплины:


У матеріалі від хворого вірусолог виявив РНК-геномні віруси кору. Який фермент необхідний для збільшення кількості молекул вірусної РНК?+РНК-залежна РНК-полімераза.

Зворотна транскриптаза.

ДНК-залежна РНК-полімераза.

Транслоказа. ДНК-лігаза.

У дитячому садку епідеміолог зареєстрував випадок захворювання дитини на кір. Відомо, що кір має 100% контагіозність. Який препарат для профілактики кору лікар призначить дітям, які були у контакті з хворим?

+γ (гамма) - глобулін усім дітям.

γ (гамма) - глобулін дітям, які не були щеплені проти кору.

Достатньо обмежитися спостереженням за контактними дітьми.

Корову вакцину усім дітям.

Корову вакцину дітям, які не були щеплені.

56. У дитячому садку проведено планове щеплення проти кору. За допомогою якого методу можна перевірити формування імунітету після щеплення?

+Серологічного.

Бактеріологічного.

Вірусологічного.

Алергологічного (шкірно-алергічної проби). Бактеріоскопічного.

57. Після перенесення кору розвивається:

+Напружений імунітет.

Часті рецидиви.

Імунологічна толерантність.

Неспецифічний імунітет. Ареактивність клітин.

У дитячому садку дитина захворіла на кір. Застосування якого препарату захистить контактних осіб від захворювання їх на кір?

+Протикорового імуноглобуліну.

Протикорової вакцини.

Імуностимуляторів.

Антибіотиків. Ацикловіру.

59. У родині старша сестра захворіла на кір. Молодшій дитині (вік 1 рік 7 місяців), яка не хворіла на кір, підійшов строк проведення планового щеплення вакциною АКДП. Що у даній ситуації повинен вчинити педіатр?

+Планове щеплення вакциною АКДП відстрочити, дитині ввести протикоровий імуноглобулін.

Дитину щепити вакциною проти кору.

Провести щеплення вакциною АКДП та одночасно призначити антибіотики широкого спектра дії.

Дитину щепити вакциною АКДП та одночасно вакциною проти кору.

Провести щеплення вакциною АКДП та одночасно призначити антибіотики вузького спектра дії.

60. У 8-річного хлопчика температура тіла підвищилася до 38,8 °С, з'явилися нежить, кон'юнктивіт, кашель. На шкірі з'явився великоплямистий висип, при огляді порожнини рота - на слизовій оболонці щік білуватий висівковоподібний висип. Раптово з'явилося важке дихання і настала смерть з ознаками асфіксії. Для якого захворювання характерні ці симптоми? +Кору.

Скарлатини.

Дифтерії.

Менінгококового назофарингіту. Грипу.

Дитина 7 років захворіла гостро: підвищилася температура тіла, у верхніх дихальних шляхах лікар виявив виражене катаральне запалення, кон'юнктивіт зі сльозотечею. На шкірі з'явилися великі плями папульозного висипу, на слизовій оболонці щік відповідно до малих корінних зубів – білуваті плями (Бельського-Коплика-Філатова). У легенях – явища бронхіту та сильні пухиреві вологі хрипи.Для якого захворювання характерні ці симптоми?

Скарлатини. +Кору.

Дифтерії.

Бронхопневмонії.

Гострої респіраторної вірусної інфекції.

У пологовому будинку епідеміолог зареєстрував спалах кору. Можна вважати, що діти, матері яких раніше перехворіли на кір, не захворіють. Антитіла якого класу забезпечать захист новонароджених від захворювання?

IgA.

+IgG.

IgD.

IgM. IgE.

63. 1,5-річний хлопчик, який не отримав планового щеплення проти кору, контактував із хворим на кір. З метою екстреної специфічної профілактики дитині було введено донорський γ (гамма) - глобулін. Який вид імунітету було створено?

Природний.

+Пасивний.

Антитоксичний.

Поствакцинальний. Місцевий.

64. Специфічна профілактика кору включена в рекомендований план обов'язкових щеплень. Яку вакцину лікар застосує для профілактики кору?

+Живу (атенуйовану).

Інактивовану.

Хімічну.

Анатоксин.

Антиідиотипову.

65. Два тижні тому у Будинку дитини епідеміолог зареєстрував захворювання у декількох дітей. На підставі клінічних проявів та даних епіданамнезу епідеміолог припустив спалах корової інфекції. За допомогою якого методу лабораторного дослідження вірусолог зможе підтвердити це припущення? +Серологічного.

Риноцитоскопії.

Експрес-методу: РІФ.

Вірусологічного: зараження курячих ембріонів. Алергологічного (шкірно-алергічної проби).

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...