Главная Обратная связь

Дисциплины:


У дитини, яка видужує після кору, розвинулася пневмонія, яку спричинили умовно-патогенні бактерії. Назвіть форму інфекціїРеінфекція.

+Вторинна інфекція.

Суперінфекція.

Персистентна інфекція. Мікст-інфекція.

Вагітна (строк вагітності 2 місяці) захворіла: температура тіла підвищилася до 38,5 °С, з'явилися сильний головний біль, біль у шийних м'язах, висип на шкірі. Лікар відмітив збільшення лімфатичних вузлів і поставив діагноз "краснуха". За допомогою якої реакції вірусолог визначить наявність антитіл, досліджуючи парні сироватки крові вагітної?

+Реакції гальмування гемаглютинації.

Реакції імунофлуоресценції.

Реакції зв'язування комплементу.

Реакції імуносорбції.

Реакції термокільцепреципітації. 68. Які вакцини застосовують для ефективної профілактики краснухи? +Рудівакс та Тримовакс.

Вакцину Сóлка. Л-16 (вакцина з атенуйованого штаму збудника кору). Л-3.

Субодиничні.

69. Жінка на початку вагітності захворіла на краснуху. Діагноз вірусолог підтвердив за допомогою серологічної реакції. Яку із серологічних реакцій застосував вірусолог для діагностики краснухи? +Реакцію гальмування гемаглютинації.

Реакцію аглютинації.

Реакцію зв'язування комплементу.

Реакцію преципітації. Реакцію опсонізації.

У пологовому відділенні у новонародженого педіатр виявив аномалії розвитку та з анамнезу з'ясував, що мати під час вагітності перенесла вірусну інфекцію, яка супроводжувалася висипом, запаленням лімфатичних вузлів. Яка з наведених вірусних інфекцій зумовила аномалію розвитку плода?

+Краснуха.

Грип.

Паротит.

Поліомієліт.

Кримська геморагічна гарячка.

При взятті вагітної на облік до жіночої консультації лікар провів комплексне обстеження цієї пацієнтки на певні інфекції. У сироватці крові пацієнтки вірусолог виявив IgM до вірусу краснухи. Про що свідчить результат обстеження?

+Про первинне інфікування вагітної.

Про хронічний процес.

Вагітна здорова.

Про загострення хронічного процесу.

Про повторне інфікування вірусом краснухи.

За консультацією до лікаря звернулася вагітна у першому триместрі вагітності, яка була у контакті з хворим на краснуху. Якими будуть Ваші рекомендації?

+Штучне переривання вагітності.

Призначити вітаміни А та Е.

Призначити імуноглобулін.

Призначити антибіотики. Призначити вітаміни.

Трирічній дівчинці лікар поставив діагноз "краснуха". Її десятирічна сестра не захворіла на цю інфекційну хворобу, хоча весь час контактувала з молодшою сестрою. Педіатр з'ясував, що 10-річна пацієнтка хворіла на краснуху п'ять років тому. Який вид імунітету забезпечив захист старшої сестри від захворювання на краснуху?

+Природний активний.

Природний пасивний.Штучний активний.

Штучний пасивний. Видовий.

74. У новонародженої дитини педіатр виявив аномалії: гідроцефалію, катаракту, порок серця. З анамнезу педіатр з'ясував, що у матері на другому місяці вагітності на фоні субфебрильної температури відмічався дрібноплямистий висип. Назвіть найбільш імовірний етіологічний фактор, який викликав інтраплацентарне інфікування плода. +Вірус краснухи. Токсоплазми.

Цитомегаловірус.

Вірус простого герпесу ІІ типу.

Вірус вітряної віспи - оперізуючого герпесу.

75. Яке із захворювань викликає ДНК-геномний вірус? +Аденовірусну інфекцію.

СНІД.

Респіраторно-синцитіальну інфекцію.

Грип.

Парагрип.

76. У колективі виник спалах захворювання із симптомами ураження дихальної системи, фарингітом, кератокон'юнктивітом. Які віруси могли спричинити це захворювання? +Аденовіруси.

Риновіруси.

ECHO-віруси.

Віруси Коксáкі. Герпесвіруси.

77. На який вірус буде діяти препарат, який у інфікованій клітині перешкоджає процесу реплікації вірусу шляхом гальмування синтезу ДНК? +Аденовіруси.

Ортоміксовіруси.

Рабдовіруси. Поліовіруси. Тогавіруси.

78. В армійському колективі виник спалах захворювання, яке супроводжувалося дизурійними явищами, болями при сечовипусканні, підвищенням температури. Які віруси спричинили це захворювання? +Аденовіруси.

Герпесвіруси.

ЕСНО-віруси.

Віруси Коксáкі. Ротавіруси.

У 1,5-річної дитини, хворої на гостре респіраторне захворювання (ГРЗ), лікар запідозрив аденовірусну інфекцію. За допомогою РЗК у сироватці крові дитини вірусолог виявив антитіла до аденовірусу з титром 1:20. У період видужання (через 2 тижні) серологічне дослідження повторили. Який результат підтвердить попередній діагноз?

+Підвищення титру антитіл.

Зниження титру антитіл.

Виявлення титру антитіл без змін.

Негативний результат реакції РЗК. Виявлення неповних антитіл.

80. Дитину госпіталізували до лікарні з вірусним захворюванням верхніх дихальних шляхів. Віруси якої родини є "вірусами подвійної дії", тобто є одночасно й онкогенними вірусами, і здатні викликати інфекційне захворювання? +Adenoviridae. Rhabdoviridae.

Picornaviridae.

Orthomyxoviridae. Coronaviridae.

Збудники кишкових інфекцій вірусної етіології

sdamzavas.net - 2019 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...