Главная Обратная связь

Дисциплины:


Гострий геморагічний кон'юнктивіт є контагіозною інфекцією очей, яка характеризується болем, набряком, субкон'юнктивальними геморагіями. Який вірус викликає це захворювання?+Ентеровірус.

Коронавірус.

Реовірус.

Риновірус. Ротавірус.

90. Який препарат застосовують для специфічної профілактики поліомієліту? +Живу (атенуйовану) вакцину.

Вакцину АКДП.

Анатоксин.

Бактеріофаг.

Хімічну вакцину.

З віддаленого села до районної лікарні звернулася мати. У сина лікар виявив млявий парез стопи, який розвинувся після гострої хвороби, яка мала перебіг із гарячкою та діарейним синдромом. Яке дослідження підтвердить діагноз "поліомієліт"?

+Дослідження парних сироваток.

Виділення вірусу з крові.

Виявлення антитіл у сироватці крові.

Виявлення вірусного антигену.

Зараження курячих ембріонів фільтратом фекалій.

Дитині, яка відвідувала дитячий садочок і захворіла 3 дні тому, лікар поставив попередній діагноз "поліомієліт". У епіданамнезі зазначено, що у цьому дитячому садку вже зареєстровано 3 випадки захворювання на поліомієліт. Який матеріал від хворого лікар повинен направити на дослідження?

Який метод лабораторної діагностики застосує вірусолог для підтвердження діагнозу?

+Фекалії на вірусологічне дослідження та зараження культури клітин.

Носоглотковий змив на вірусологічне дослідження та зараження мишей-сисунців.

Сироватку крові на серологічне дослідження.

Фекалії на вірусологічне дослідження та зараження мишей-сисунців.

Сироватку на вірусологічне дослідження та зараження мишей-сисунців.

Перша вакцинація проти поліомієліту робиться дітям 3-місячного віку вакциною Сéйбіна. Який

клас імуноглобулінів не бере участі у створенні імунітету після щеплення? +IgE. IgG. IgА секреторний.

IgМ.

IgА сироватковий.

У 8-річної дівчинки раптово підвищилася температура, з'явилися катаральні зміни у дихальних шляхах. На 5-й день захворювання розвинувся параліч м'язів нижніх кінцівок і приєдналися дихальні розлади. У спинному мозку лікар виявив проліферацію нейроглії навколо загиблих нейронів. Для якого захворювання характерні ці ознаки?

+Поліомієліту.

Кору.

Дифтерії.

Менінгококемії. Скарлатини.

95. У дитячому дошкільному закладі напередодні Новорічних свят епідеміолог зареєстрував спалах кишкової інфекції. При бактеріологічному дослідженні випорожнень хворих патогенних бактерій бактеріолог не виділив. При електронній мікроскопії досліджуваного матеріалу вірусолог виявив утворення округлої форми з чітким обідком і товстою втулкою, які нагадували колесо. Назвіть найбільш імовірного збудника захворювання. +Ротавірус.

Аденовірус.

Вірус Коксáкі.

Escherichia coli.

Proteus vulgaris. 96. У новонародженої дитини педіатр відмітив утруднене дихання, дертя у горлі, а при огляді дитини – збільшення глоткових мигдаликів та гіперемію зіва. Через 2 тижні у дитини лікар зареєстрував збільшення реґіонарних лімфатичних вузлів. Шеститижнева дитина померла. При аутопсії патологоанатом виявив зміни у спинному мозку: повнокров'я, набряк, точкові крововиливи у грудний відділ спинного мозку. При мікроскопії гістологічного препарату зі спинного мозку лікар виявив загибель окремих нейронів та поодинокі дрібні кісти. У серці – інтерстиціальний міокардит. Смерть настала від дихальної недостатності. Діагноз, поставлений пацієнту, "поліомієліт".sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...