Главная Обратная связь

Дисциплины:


Збудник якого захворювання є найбільш резистентним до дії хімічних та фізичних факторів?+Збудник гепатиту В. Збудник кору.

Збудник поліомієліту.

Збудник грипу.

Збудник епідемічного паротиту. 116. Лікар-стоматолог звернувся у поліклініку з проханням зробити йому щеплення проти гепатиту В. Який препарат буде використаний для щеплення?

+Субодинична вакцина.

Інактивована вакцина.

Жива (атенуйована) вакцина.

Анатоксин.

Хімічна вакцина.

117. Через 4 місяці після лікування у хірургічному відділенні чотирьом хворим лікар поставив діагноз "вірусний гепатит". Клінічна картина характеризувалася поступовим розвитком захворювання: появою висипу, пожовтінням склер, слизових оболонок та шкіри. При епідеміологічному обстеженні осіб, які захворіли, лікар з'ясував, що їм під час лікування було зроблено переливання невеликої кількості донорської крові однієї серії. На який вірусний гепатит захворіли пацієнти? +Гепатит В.

Гепатит С.

Гепатит А.

Гепатит D (гепатит дельта).

Гепатит Е.

Яку високочутливу реакцію необхідно застосувати для перевірки донорської крові на наявність антигенів гепатиту В?

+Твердофазний імуноферментний аналіз.

Імуноелектрофорез.

Реакцію непрямої гемаглютинації.

Реакцію зв'язування комплементу.

Реакцію непрямої імунофлуоресценції.

119. До лабораторії доставили три зразки сироватки крові: хворого на хронічний гепатит В, особи, яка перехворіла на гепатит В, та хворого з безсимптомним перебігом гепатиту В. Який антиген буде виявлений у всіх зразках? +HВsAg.

HВeAg.

HВcAg.

HBcAg та HВeAg.

HBcAg та HВsAg.

120. При обстеженні донора, який тривалий час не здавав кров, вірусолог, застосувавши метод ІФА, виявив аnti-НBs антитіла. Про що свідчить позитивний результат ІФА? +Особа перехворіла на гепатит В.

Про гострий гепатит В.

Про гострий гепатит С.

Про хронічний гепатит В. Про хронічний гепатит С.

121. Пацієнта госпіталізували з попереднім діагнозом "гепатит В". Для діагностики захворювання лікар поставив серологічну реакцію, що базується на взаємодії антигену з антитілом, яке хімічно зв’язане з пероксидазою або лужною фосфатазою. Яку серологічну реакцію поставив лікар? +Імуноферментний аналіз.

Радіоімунний аналіз.

Реакцію імунофлуоресценції.

Реакцію зв'язування комплементу. Реакцію іммобілізації.

До лікарні доставили пацієнта, який постраждав у дорожньо-транспортній пригоді. Пацієнту необхідно зробити термінове переливання крові. За допомогою якої реакції лікар перевірить донорську кров на наявність антигену вірусу гепатиту В?

+Імуноферментного аналізу.

Реакції гальмування гемаглютинації.

Реакції гальмування гемадсорбції.

Реакції зв'язування комплементу. Реакції іммобілізації.123. Збудник гепатиту D (дельта-агент) є дефектним вірусом, який може репродукуватися лише у клітинах, які вже інфіковані одним з перелічених вірусів:

+Вірусом гепатиту В.

Вірусом гепатиту А.

Вірусом гепатиту Е.

Вірусом Епстайна-Барр.

Вірусом імунодефіциту людини.

124. При лабораторному дослідженні матеріалу від хворого з жовтяницею лікар отримав такі дані: HBsAg –,HBeAg –, анти-HBsG +, анти-HBsM –, HCAg +. Який діагноз поставив лікар на підставі отриманих результатів?

+Гепатит С, у анамнезі – гепатит В.

Гепатит С.

Хронічний гепатит В з низькою реплікативною активністю.

Рецидив гепатиту В.

Повторне інфікування гепатитом В.

У зв'язку зі складним перебігом гепатиту B лікар пацієнту призначив обстеження з метою виявлення агента-супутника, який ускладнював перебіг основного захворювання. Назвіть цього агента?

+Дельта-вірус.

Вірус гепатиту С. Вірус гепатиту Е.

Вірус гепатиту А. HBs-антиген.

126. Який матеріал від хворого необхідно дослідити для того, щоб підтвердити чи спростувати діагноз "гепатит В"?+Кров.

Фекалії.

Носоглотковий змив.

Жовч. Сечу.

127. Студенту, який ніколи не хворів на сироватковий гепатит, лікар заборонив бути донором, тому що в нього виявили серологічний маркéр, який вказує на інфікованість організму відповідним вірусом. Який маркер лікар виявив у донора? +HBsAg.

HBcAg.

HBeAg.

HBcIg. HBsIg. 128. У геном вірусу вісповакцини вчені інтегрували ген вірусу гепатиту В, який відповідає за синтез HBsAg. Рекомбінований вірус планується використовувати як вакцинний препарат. До якого типу вакцин належить отримана таким чином вакцина?

+Генно-інженерна.

Комбінована.

Асоційована.

Синтетична. Хімічна.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...