Главная Обратная связь

Дисциплины:


У вагітної взяли кров для підтвердження клінічного діагнозу "токсоплазмоз". За допомогою якої серологічної реакції лікар підтвердить діагноз?+Реакції зв'язування комплементу.

Реакції нейтралізації.

Реакції гемадсорбції.

Реакції аглютинації.

Реакції гальмування гемаглютинації.

259. На яку інфекцію необхідно обстежити вагітну, в анамнезі якої є мимовільні аборти та мертвонародження? +Токсоплазмоз.

Сальмонельоз.

Туберкульоз.

Вірусний гепатит. Рикетсіоз.

Лікар поставив пацієнту діагноз "амебіаз" і до комплексу для лікування включив препарат широкого спектра дії щодо найпростіших. Який з препаратів призначив лікар?

+Метронідазол.

Хініофон.

Амінохінол.

Тетрациклін. Хлорохін.

Основними клінічними симптомами при трихінельозі є набряки повік та обличчя, гарячка. Під дією антигенів паразита в організмі пацієнта відбувається вивільнення гепарину з тучних клітин. Як гепарин вплине на функції організму хворого?

+Відбудеться пригнічення системи згортання крові.

Призведе до активації системи комплементу.

Підвищиться вивільнення гістаміну.

Відбудеться активація лізоциму.

Відбудеться пригнічення зв'язування гістаміну.

До лікаря звернулася 38-річна жінка з ознаками алергічної реакції. Після обстеження хворої лікар поставив діагноз "аскаридоз". В алергічній реакції організму на патогенетичну дію аскарид бере участь гістамін, і його дія опосередкована через Н2- та Н1-рецептори. Що піддається активації через Н2- рецептор?

+Скорочення непосмугованої мускулатури, особливо бронхів.

Звільнення медіаторів.

Утворення кініногену.

Активація фактора Хагемана. Агрегація тромбоцитів.

До інфекційного відділення потрапив хворий зі скаргами на головний біль, слабість, діарею з домішками склоподібного слизу та крові. З анамнезу лікарю стало відомо, що чоловік повернувся з експедиції по Середній Азії, де пив воду з ариків. Під час дослідження фекалій лікар виявив великі клітини, у яких містилося по 10-15 еритроцитів. Який організм спричинив захворювання?

+Еntamoeba histolуtica. Shigella flexneri.

Escherichia coli.

Balantidium coli.

Новоутворення у товстій кишці.

При мікроскопії виділень з уретри хворого паразитолог виявив ознаки трихомонозу. Які результати мікроскопії препарату підтвердили діагноз?

+Наявність великих мікроорганізмів, які мали овальну та грушоподібну форму.

Наявність овальних клітини зі схильністю до брунькування.

Наявність клітин епітелію з внутрішньоядерними включеннями.

Наявність клітин епітелію із цитоплазматичними включеннями.

Наявність диплококів квасолеподібної форми.

До лікарні госпіталізували хворого з ознаками вісцерального лейшманіозу. Який матеріал від хворого необхідно направити на дослідження для підтвердження діагнозу?+Пунктат кісткового мозку.

Периферичну кров.

Лімфу.

Дуоденальний вміст. Фекалії.

266. У хворого лікар виявив ураження очей (іридоцикліт), явища менінгоенцефаліту і призначив дослідження матеріалу. При мікроскопії спинномозкової рідини лікар виявив мікроорганізми, які нагадували дольки апельсина. Який діагноз лікар поставив пацієнту? +Токсоплазмоз.

Менінгококова інфекція.

Кокцидіомікоз.

Туберкульоз. Кандидоз.

У хворого, який повернувся з однієї із країн Півдня, лікар діагностував клінічні ознаки паразитарного ураження товстої кишки. При мікроскопічному дослідженні фекалій паразитолог виявив утворення округлої форми та довжиною близько 10 мкм з 4 ядрами, які були ідентифіковані як цисти збудника. Який діагноз можна поставити пацієнту на підставі результатів лабораторного дослідження?

+Амебіаз.

Балантидіаз.

Ентеробіоз.

Ентероколіт. Теніоз.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...