Главная Обратная связь

Дисциплины:


У хворого лікар виявив клінічні симптоми малярії. Який результат мікроскопії препарату крові дасть можливість лікарю діагностувати захворювання?+Наявність у еритроцитах кільцеподібних структур з ядром.

Виявлення поза еритроцитами довгих мікроорганізмів спіралеподібної форми.

Виявлення в еритроцитах мікроорганізмів кулястої форми.

Наявність мікроорганізмів у вигляді дольок апельсина, які розміщені позаклітинно.

Виявлення великих мікроорганізмів із джгутиком та ундулювальною мембраною, які були розташовані поза клітиною.

269. Новонародженому лікар поставив попередній діагноз "уроджений токсоплазмоз". Мати хворіє на токсоплазмоз. Виявлення якого класу імуноглобулінів може підтвердити діагноз у новонародженого? +IgM.

IgA.

IgG.

IgD. IgE. 270. 7-річна дитина захворіла після нетривалої поїздки сім'ї у країни із субтропічним кліматом. У дитини раптово підвищилася температура. Лікар виявив гіперемію слизових оболонок носоглотки та гортані. Через декілька днів у дитини з'явилася припухлість на шкірі шиї. При рентгенологічному обстеженні пацієнта лікар виявив первинний легеневий осередок запалення, а на шкірі збільшені реґіонарні лімфатичні вузли. Незабаром дитина видужала, осередок запалення у легенях інкапсулювався. Зроблена проба Манту виявилася негативною. Яке захворювання, дуже схоже на туберкульоз, лікар виявив у дитини?

+Гістоплазмоз (первинна форма).

Гістоплазмоз (вторинна форма).

Гістоплазмоз генералізований.

Саркоїдоз.

Актиномікоз.

Річний чоловік незадовго до смерті повернувся з тривалого відрядження до Якутії. Незабаром у нього з'явилися скарги на постійний біль у правому підребер'ї. Після відрядження при ретельному обстеженні пацієнта лікар виявив щільну горбисту печінку, жовтяницю. Потім у хворого розвинулись асцит та кахексія. Хворий помер. Результати аутопсії: печінка збільшена, дуже щільна, нерівномірно горбиста, на розрізах лікар виявив великі міхури, які нерівномірно вросли у прилеглі тканини. Такі самі утворення лікар виявив у легенях, нирках, головному мозку та серці, а при гістологічному дослідженні матеріалу з органів – осередки некрозу. Дослідження тканин виявило численні еозинофіли, гігантські клітини та кулясті тіла. Який діагноз Ви поставите пацієнту?

+Ехінококоз, гідатидна форма.

Злоякісна пухлина печінки.

Гематогенні метастази пухлини.

Амебіаз.

Альвеококоз.

272. У виснаженого хворого при аутопсії лікар констатував, що вміст кишечника напіврідкий із домішкою прозорого склоподібного слизу, місцями просоченого кров’ю, нагадує "малинове желе". Також лікар виявив: у печінці порожнину, яка була заповнена гноєм, гіперемію очеревини, серозногнійний перитонеальний ексудат, а у стінці товстої кишки ділянки з рубцями та декілька глибоких виразок. З’ясуйте етіологію коліту. +Амебіаз.Коліт при бактеріальній дизентерії.

Ехінококоз.

Харчова токсикоінфекція. Опісторхоз.

При багатьох інвазіях між хазяїном та паразитом (наприклад, при філяріатозах, цистицеркозах) складаються компенсаторні взаємовідносини – нестерильний імунітет. Чим обумовлене утворення такого імунітету?

+Захистом від виділення антигенів під час руйнації паразитів.

Антигенним маскуванням паразитів.

Зниженням імунітету в хазяїна.

Зміною антигенної структури паразита.

Включенням еритроцитарних антигенів у покриви паразита.

274. Хворому на гістоплазмоз лікар призначив антибіотики. Назвіть групу антибіотиків, які доцільно призначити пацієнту. +Протигрибкові.

Протибактеріальні.

Протипухлинні.

Противірусні.

Протитуберкульозні.

275. У 60-річного чоловіка розвинулося прогресуюче недоумство з атаксією та сонливістю. Виявлені симптоми дозволили лікарю поставити хворому попередній діагноз "хвороба КройтцфельдтаЯкоба". Який інфекційний агент викликав захворювання? +Пріон.

Бактерія.

Вірус.

Віроїд[21].

Плазміда.

276. У хворої з діагнозом "рак шийки матки" за допомогою ПЛР лікар виявив вірус папіломи людини типу 16 (ПВЛ-16), який, як відомо, інтегрує свою ДНК у геном клітини хазяїна. Яку назву має вірус, який інтегрував у геном клітини? +Провірус.

Віроїд.

Вірусоїд. Віріон[22]. Пріон.

277. До інфекційної лікарні госпіталізували чоловіка зі скаргами на виразку шкіри, яка з'явилась у нього 3 місяці тому під час його перебування в одній із країн Середньої Азії. Після посіву матеріалу, взятого з виразки, на агарі з дефібринованою кров'ю лікар виявив найпростіших ланцетоподібної форми з джгутиками. Який організм виявив лікар? +Leishmania tropica.

Leishmania donovani.

Toxoplasma gondii.

Lamblia intestinalis.

Trichomonas vaginalis.

До уролога звернувся хворий зі скаргами на болі у ділянці простати та значні виділення з уретри. Лікар поставив пацієнту попередній діагноз "трихомоноз". Який метод лабораторної діагностики застосує лікар для підтвердження діагнозу?

+Мікроскопію мікропрепарату з виділень.

РІФ для виявлення антигену.

Пробу з алергеном.

ІФА для виявлення антитіл. Бактеріологічний метод.

У хворого щелепно-лицьова травма з гнійно-запальним ускладненням, спричиненим Klebsiella pneumoniae. Який метод лабораторної діагностики застосував бактеріолог під час дослідження матеріалу для з'ясування етіології ускладнення?

+Бактеріологічне дослідження.

Реакцію Аскóлі.

Алергологічний (шкірно-алергічну пробу).

D. Біологічний метод.

Е. Реакцію гемаглютинації.

280. Після тривалої антибіотикотерапії у хворого погіршився слух. Який з препаратів міг дати таке ускладнення? +Гентаміцин.

Амоксицилін.

Цефалексин.

Офлоксацин.

Ципрофлоксацин.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...