Главная Обратная связь

Дисциплины:


Теоретичні відомості. У березні 1987 року створено нові технології розробки прикладних програм користувача SAA - System Application ArchitectureУ березні 1987 року створено нові технології розробки прикладних програм користувача SAA - System Application Architecture. Вона призначена для розробки прикладних програм на всіх типах машин фірми ІРМ (великих, середніх, малих). До складу SAA входять наступні компоненти:

· CUA (Common User Access) - загальний інтерфейс користувача;

· CCS (Common Communications Support) - загальна комунікаційна підтримка;

· СРІ (Common Programming Interface) - загальний інтерфейс програміста;

CUA - призначений для забезпечення комфортних умов роботи на будь-яких типах машин фірми IBM і в будь-яких додатках. Це повинно забезпечує дотриманням всіх стандартів CUA при проектуванні і реалізації інтерфейсу.

У CUA виділені основні зовнішні форми діалогового інтерфейсу, із яких складається інтерфейс користувача.

Перший і останній рядки є головним меню і короткою підказкою про даний елемент. Все інше - робоча область.

Програма на мові Pascal ABC має наступний вигляд:

program ім'я програми;

розділ підключення модулів

розділ описів

begin

оператори

end

Хід роботи

1. Запустіть програму з середовищем мови програмування Паскаль, клацнувши на відповідній піктограмі, чи виконавши команду turbo.exe тощо.

2. Натисніть клавішу F10, щоб активізувати меню. Виберіть клавішами - стрілками (або клацніть мишею) команду File, а в ній команду New. Отримаєте вікно у подвійній рамці з назвою NONAMEOO.PAS. Це вікно називається вікном редагування тексту програми.

3. Наберіть у цьому вікні текст (кожне слово у новому рядку): своє ім'я і прізвище англійською мовою, а адресу — українською.

4. Запишіть утворений файл на диск. Для цього виконати послідовно команди File, Saveas... В отриманому діалоговому вікні введіть назву файлу f1.pasі клацніть мишею на ОК або, вибравши клавішею Tab кнопку ОК натисніть на клавішу вводу.

5. Знову розгляньте вікно редактора тексту. Вставте порожні рядки між словами. Для цього після кожного слова натискайте на клавішу вводу.

6. З'єднайте ім'я і прізвище в один рядок. Для цього позиціонуйте курсор після імені і натисніть на клавіші Deleteчотири рази. Відновіть втрачені літери у прізвищі.

Нехай курсор знаходиться в середині прізвища. Прямокутний курсор означає, що редактор перебуває в режимі вставляння символів, а курсор-рискав режимі заміни символів. Режими перемикаються клавішею Insert. Натисніть на клавішу Insert, щоб курсор мав вигляд риски, і введіть три будь - які літери, наприклад, «а». Відновіть своє прізвище. Щоб розташувати курсор у потрібному місці користуйтеся клавішами-стрілками, а щоб витерти символклавішею Delete.7. Адресу повторіть чотири рази методом копіювання і використання буфера обміну. Для цього виокремте текст адреси мишею або клавішами Shift+стрілки і виконайте команди з меню F10, Edit, Copy. Після цього курсор помістіть після адреси і виконайте чотири рази команди F10, Edit, Paste. Щоб зняти виокремлення тексту, позиціонуйте курсор на вільному місці екрана і натисніть на клавіші Shift+стрілка вправо тощо.

8. Збережіть файл на диску (F10, File, Save).

9. Продемонструйте текст файлу вчителеві і вийдіть з програми за допомогою команд F10, File, Exit чи акорду Alt+x. Якщо з'явиться діалогове вікно з запитом, чи треба файл записати на диск, дайте відповідь «No».

10. Запишіть висновок та оформіть звіт.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...