Главная Обратная связь

Дисциплины:


Про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою 

місто Жовква 21 листопада 2012 року

 

Слідчий суддя Жовківського районного суду Львівської області Мороз Борис Борисович при секретарі Сич В.В. за участю прокурора Гуцуляка Ю.В., слідчого СУ ГУМВС України у Львівській області Шпака А.А., а також підозрюваного Онищенка В.П., захисника підозрюваного Гурського В.С.

Розглянув винесене у кримінальному провадженні № 01-2345 слідчим СУ ГУМВС України у Львівській області майором міліції Шпаком А.А. і погоджене прокурором Гуцуляком Ю.В. клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно Онищенка Валерія Петровича, 08.08. 1987 р.н., уродженця с. Гряда, Жовківського району, Львівської області, українця, громадянина України, непрацюючого, раніше не судимого, зареєстрованого і проживаючого за адресою: вул. Зелена, 11, с. Гряда, Жовківського району, Львівської області, підозрюваного у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 15, ч. 1 ст. 115 КК України та додані до клопотання матеріали.

Перевіривши надані матеріали, заслухавши думку прокурора Гуцуляка Ю.В., підозрюваного Онищенка В.П.,-

В С Т А Н О В И В :

21 листопада 2012 року до Жовківського районного суду Львівської області звернувся слідчий СУ ГУМВС України у Львівській області майор міліції Шпак А.А., із клопотанням про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою стосовно Онищенка В.П.

Вивченням клопотання із долученими до нього додатками та заслуховуванням учасників розгляду клопотання встановлено, що 19.11.2012 року приблизно о 19.30 між Онищенком Валерієм Петровичем, 1987 року народження та його батьком Онищенком Петром Івановичем, які перебували в стані алкогольного сп’яніння та знаходились за місцем мешкання, за адресою: Львівська область Жовківський район с. Гряда вул. Зелена, 11, на ґрунті раптово виниклих особистих неприязних стосунків виникла сварка, яка супроводжувалась брутальним висловлюванням в адресу один одного. Щоб якось заспокоїти свого сина Онищенка В.П., Онищенко П.І. своєю правою рукою штовхнув Онишенка В.П. в ліве плече внаслідок чого останній впав на диван. Обурившись на свого батька та бажаючи йому помститися у Онищенка В.П. виник умисел на вчинення кримінального правопорушення, а саме, умисел на протиправне позбавлення життя Онищенка П.І. Реалізуючи свій умисел, направлений на протиправне позбавлення життя останнього, Онищенко В.П. швидко підвівся з дивану, діючи умисно, схопив з тумбочки своєю правою рукою кухонний ніж, яким умисно Онищенку П.І. наніс два удари в ділянку життєво важливих органів - черевну порожнину з ушкодженням печінки, внаслідок чого Онищенко П.І. впав на ліжко. Свій умисел на позбавлення життя Онищенка П.І., Онищенком В.П., не було доведено до кінця з причин, що не залежали від волі останнього, оскільки сусід Онищенків викликав карету швидкої медичної допомоги, яка невідкладно доставила його до Жовківської центральної районної лікарні, де потерпілий Онищенко П.І. отримав кваліфіковану медичну допомогу, що забезпечило збереження його життя.Згідно довідки Жовківської центральної районної лікарні від 19.11.2012 потерпілому Онищенку П.І. заподіяно наступні ушкодження: ушкодження живота з проникненням у черевну порожнину з ушкодженням печінки, очеревини та вихідної кишки, які віднесено до небезпечних для життя ушкоджень.

У вчиненні зазначених кримінальних правопорушень підозрюється Онищенко Валерій Петрович, 08 серпня 1987 року народження, уродженець с. Гряда, Жовквівського району, Львівської області, українець, громадянин України, непрацюючий, раніше не судимий, зареєстрований і проживає за адресою: вул. Зелена, 11, с. Гряда, Жовківського району, Львівської області.

Наявність обґрунтованої підозри у вчиненні Онищенком В.П. інкримінованих правопорушень повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами: показаннями свідка Рак І.І., який підтвердив факт виклику ним швидкої медичної допомоги та вчинення вказаного кримінального правопорушення Онищенком В.П.; показаннями свідка Кук С.І. – лікаря ШМД, яка повідомила, що саме Рак І.І. викликав ШМД, а тому потерпілому своєчасно було надано медичну допомогу та збережено життя; показаннями підозрюваного Онищенка В.П. який повністю визнав себе винним у вчиненні кримінальних правопорушень; виявленим та вилученими під час огляду місця події та під час обшуку затриманого Онищенка В.П. речових доказів: кухонного ножа, одягу підозрюваного з виявленими на них слідами крові.

Тим самим своїми умисними діями Онищенко В.П. вчинив закінчений замах на вбивство Онищенка П.І., тобто кримінальні правопорушення, передбачені ч. 2 ст. 15, ч.1 ст. 115 КК України.

Беручи до уваги, що підозрюваний Онищенко Валерій Петрович не працює, може переховуватись від органів досудового розслідування, може незаконно впливати на потерпілого та свідків, зловживає спиртними напоями, може вчинити інше правопорушення, підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, яке відноситься до категорії особливо тяжких та за який передбачено покарання у вигляді позбавленні волі на строк від семи до п’ятнадцяти років та враховуючи те, що менш суворі запобіжні заходи не достатні для запобігання вищевказаним ризикам, керуючись ст. ст. 32, 131, 132, 176 – 178, 183- 184, 193-194, 196-197, 369-372, 395 КПК України, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання слідчого СУ ГУМВСУ у Львівській області, майора міліції Шпака А.А. задовольнити.

2. Застосувати стосовно підозрюваного Онищенка Валерія Петровича, 08.08.1987 р.н., уродженця с. Гряда, Жовківського району, Львівської області, українця, громадянина України, освіта середня, непрацюючого, неодруженого, раніше не судимого, проживаючого за адресою : с. Гряда, Жовківського р-ну, Львівської області, вул. Зелена, 11 який підозрюється у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2, ст. 15, ч. 1. ст. 115 КК України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

3. Ухвала слідчого судді діє 60 днів місяців до 17 січня 2013 року та підлягає негайному виконанню після її оголошення.

4. Для утримання підозрюваний Онищенко Валерій Петрович підлягає направленню до слідчого ізолятора м. Львова.

5. Копія ухвали про застосування запобіжного заходу вручається підозрюваному Онищенку В.П. після її оголошення.

6. Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Львівської області протягом п’яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...