Главная Обратная связь

Дисциплины:


В чому полягає ремонт основ і фундаментів?Ремонт фундаменту - робота, яка вимагає наявності досвіду і високої кваліфікації.

Ремонт необхідний, якщо:

— будинок має видимий перекіс;
— зруйновано частину фундаменту;
— всередині будинку з'явилась сирість.

Підсилення фундаментів - найбільш трудомісткий процес у ремонті будь-якої будівлі і споруди. Вибір способу підсилення фундаментів в першу чергу залежить від викликали його причин (рис. 1-3). Руйнування фундаменту під всьому периметру. При такому вигляді руйнування вздовж стрічкових або по периметру стовпчастих фундаментів відривають траншеї. Поверхня фундаменту і стін ретельно очищають від бруду й старої штукатурки, а потім у конструкцію фундаментів забивають металеву сітку, яку, віднісши на деяку відстань кріплять до анкерів, випущеним з фундаментів і цокольної частини стіни. Встановлюють опалубку і бетонують. Після затвердіння бетону траншеї засипають з ретельним пошаровим трамбуванням (рис. 1)

Заміна зруйнованого ділянки фундаменту. У цьому випадку влаштовують нові додаткові ділянки з боків фундаменту, складені у вигляді кладки з каменю, добираючи кладку до необхідної ширини і забезпечуючи зв'язок між старою і новою кладкою. Підошву фундаментів при цьому не поглиблюють. Зміцнення ділянок фундаментів. Для кріплення фундаментів, виконаних з бутової кладки, бутобетону, монолітного бетону, грунтобетон та інших матеріалів, влаштовують залізобетонну розширену обойму, яку ретельно пов'язують з існуючою кладкою наскрізний анкеруванням з таким розрахунком, щоб знову виконані дільниці працювали спільно зі старою частиною фундаменту і передавали навантаження на підставу. Збільшення несучої спроможності ділянок фундаменту. При необхідності вздовж слабких, які потребують розвантаження фундаментів з обох сторін викладають нові, на які навантаження від вищого будівлі передається через залізобетонні або металеві балки, що проходять через цокольну частину. Знову викладені фундаменти анкерують наскрізними анкерами в існуючі фундаменти для спільної роботи старих та нових фундаментів.

Розвантаження фундаментів для ремонту. Для заміни прийшли в непридатність старих фундаментів або створення більш міцної основи підводять нові фундаменти без поглиблення підошви. У цей час старі розвантажують, забезпечивши стійкість будівлі і збереження всіх вище розташованих конструкцій. Часткового розвантаження фундаментів досягають установкою під перекриття дерев'яних тимчасових опор, які передають навантаження від перекриття на грунт. При цьому ретельно зміцнюють дверні та віконні прорізи. Для розвантаження самих фундаментів застосовують розкоси, підтримують цокольну стіну та передавальні навантаження від стіни на грунт під кутом (див. рис. 5,6). Повністю розвантажують фундаменти, вивішуючи стіни, тобто підводять під стіни поперечні залізобетонні або сталеві балки, які закладають у пробиті на відстані 2-2,5 м отвори. Ці балки спирають на заздалегідь встановлені тимчасові опори. Таким чином навантаження з підстави старих фундаментів повністю знімають і під них підводять нові, поглибивши їх під основу старого фундаменту. Можливо також повністю розвантажити фундамент, встановивши уздовж його стіни поздовжні ранд балки, виконані з металевих швелерів та стягнуті болтами, пропущеними через кладку стін фундаментів. Стик балок з'єднують металевими накладками електрозварюванням. Потім ранд балки спирають на металеві балки, які лежать на тимчасових опорах, встановлених з протилежних сторін фундаментів.Заміна фундаментів (рис 3).

 

До початку робіт фундаменти в плані розбивають на ділянки довжиною 1,5-2 м і відповідно до цієї розбивкою поетапно підводять нові фундаменти. Для цього з обох сторін фундаменту відривають шурфи і приступають до розбирання його нижньої частини. Шурфи зміцнюють дошками і розпірками з колод. Для попередження випадання зі старих фундаментів окремих каменів або частин ставлять тимчасові дерев'яні перемички з дощок. У підготовлений шурф укладають бутобетон. Новий фундамент не доводятдо старої кладки на 0,4-0,5 м. Після затвердіння нового фундаменту проміжок між кладками заповнюють бетоном.

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...