Главная Обратная связь

Дисциплины:


Яким чином виконується підсилення кам'яних конструкцій залізобетонною обоймою? Умова міцності кам'яних конструкцій, підсиленої залізобетонною обоймою?Влаштування обойм є одним із найпоширеніших та найефективніших мето­дів підсилення кам’яних конструкцій.

Обойми можуть бути металевими та залізобетонними (рис. 1).

 

Схема підсилення цегляних стовпів обоймами:
а − металевою; б − залізобетонною;; 1 − планка f1 з перерізом 35×5−60×12 мм; 2 − зварювання; 3 − стрижні діаметром 5–12 мм; 4 − хомути діаметром 4–10 мм; 5 − бетон класу В7,5–В15; 6 − штукатурка (розчин марки 50–100)

Залізобетонна обойма виконується з бетону класу В12,5–В15 з армуванням вертикальними стрижнями і сітками. Відстань між хомутами приймається не більшою за 150 мм. Товщина обойми 60–100 мм.

Залізобетонні обойми підсилюють існуючу конструкцію, сприй-маючи стискаюче навантаження як безпосередньо, так і стримуючи поперечні деформації. Непряме армування, напри-клад спіральною арматурою, призводить ли-ше до зменшення поперечних деформацій бетону. Такі конструкції обойм через малу жорсткість на стиск не можуть безпосередньо сприймати поздовжні сили. Якщо металеві обойми охоплюють весь переріз конструкції, то залізобетонні можуть улаштовуватись як з усіх чотирьох , так і з трьох, двох чи навіть однієї сторони перерізу колони. Зчеплення старого бетону з новим забезпечується при цьому виконанням певних технологічних вимог, а саме: виконання насічки на поверхні бетону; очищення поверхні від зруйнованого матеріалу, сміття; зволоження поверхні бетону за 1..1,5 години до початку бетонування (калюж на поверхні бетону бути не повинно); ретельне укладання та вібрування бетонної суміші; догляд за бетоном у період набирання ним міцності (зволоження для попередження виникнення усадкових тріщин, недопущення заморожування матеріалу в період твердіння).

При підсиленні колон залізобетонними сорочками на-вантаження на бетон та арматуру обойми передається за рахунок зчеплення нового бетону зі старим. Для включення в роботу сталевих обойм їх виготовляють попередньо напруженими. Попе-реднє напруження в поздовжніх кутиках обойми досягається тим, що попередньо заготовлені елементи розпірок (два кутики з привареними до них поперечними планками) виготовляють непрямолінійними (величина перелому при цьому визначається розрахунком). Ці елементи закріплюються жорстко, як правило, шляхом приварювання в опорних вузлах, а потім за допомогою натяжних монтажних болтів стягуються до прямолінійної форми, при цьому попередньо напружуються і включаються в роботу зі сприймання зовнішнього поздовжнього зусилля. В такому попередньо напруженому стані доварюються всі поперечні планки.

     
 
 
 

 


sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...