Главная Обратная связь

Дисциплины:


Підсилення простінків частковим заповненням прорізівОкремі простінки підсилюють пристроєм металевого каркаса, залізобетонною обоймами або частковою заповнення прорізів.

Роботи починають з розвантаження деформованого простінка. У віконних прорізах, розташованих з обох боків простінка, віконні заповнення розбирають і встановлюють тимчасові кріплення. Для зняття навантаження від перекриття над ремонтованим простінком і передачі її на перекриття нижчого поверху під балкою, що спирається на ослаблений простінок,встановлюютьстійку.

Штукатурні обойми утворюються шляхом штукатурення стовпа і простінка по металевій сітці з усіх боків.

При повній перекладки простінок розбирають, починаючи зверху, а потім перекладають на цементному розчині марки не нижче 25. При часткової перекладки простінка повинна бути збережена система перев'язки швів. Для кращого з'єднання нової кладки зі старою в зберігається частина простінка забивають штирі або обрізки арматурної сталі в шаховому порядку через40...60см.

Цегляні або кам'яні перемички над прорізами підсилюють, закладаючи тріщини, частково або повністю замінюючи окремі елементи металевими або збірними залізобетонними деталями. Крім того, можна омонолічіваются бетоном з обов'язковим армуванням.

Відновлення несучої здатності перемичок із збірного залізобетону може бути виконано ін'єктованість клеять складів на основі епоксидних смол.
Після введення полімерного клею в тріщини перемички потрібно розвантажити, щоб тріщини закрилися і обеспечилось обтиснення всього залізобетонного елемента і якісне склеювання матеріалу.

35.Яким чином здійснюється відновлення просторової жорсткості будівлі? Як виконується розрахунок тяжів,якими підсилюється стіни будівлі?

У процесі експлуатації будівель можлива нерівномірне осідання фундаментів і стін будівель, що в ряді випадків може привести до руйнування стін і втрати просторової жорсткості стін будівель. Для відновлення просторової жорсткості будівлі доцільно застосовувати попередньо-напружені металеві пояси, виконані з арматури діаметром 25-40мм. Пояси розташовуються в рівні міжповерхових перекриттів виконують при стисненні будівель функцію дисків жорсткості. По кутах будівлі встановлюються металеві куточки, як правило №12 та №15 Довжиною близько півтора метрів до яких приварюються металеві тяжі, з'єднані один з одним натяжними муфтами. Металеві тяжі розташовуються в штробі, виконаної в кладці стіни. Співвідношення сторін ділянки на якій стягуються стіни повинно бути прямокутним або квадратним із співвідношенням від 1: 1 до 1: 1,5. Як основне стяжні пристрій застосовуєтьсямуфта.

Пристрій попередньо напружених сталевих тяжів (рис.1) - один з дієвих методів підвищення просторової жорсткості будівель.Тяжі з круглої арматурної сталі діаметром 28 ... 38 мм встановлюють в борозни, пробиті по периметру будівлі в рівні міжповерхових перекриттів. Опорами тяжів на кутах будинків є куточки, що оберігають кладку стін від місцевого зминання і передають зусилля обтиску на велику площу. Натяг виконують стяжними муфтами; його ефективно поєднувати з термічним натягом.


Розрахунок тяжів виконується за допомогою формули:

, де

- зусилля що приходяться на один тяж.

- Опорна реакція (при найбільш невигідному навантаженні)

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...