Главная Обратная связь

Дисциплины:


Яким чином виконується підсилення дерев’яних балок шпренгельною затяжкою?Підсилення дерев’яних балок може виконуватись також за допомогою арматури. Вона може розміщуватись в тілі дерев’яної балки (рис.) а бо зовні у вигляді шпренгельної затяжки (рис. ). У випадку підсилення шпренгельною затяжкою, яка, до речі, може бути одно- та двогілковою і виготовлятись як із арматурної, так і з прокатної сталі, затяжка напружується або шляхом затягування опорних гайок (рис.) або стягуванням гілок затяжки між собою (аналогічно методу підсилення залізобетонних балок).

 

 

75. Яким чином виконується підсилення нижнього поясу дерев’яних ферм затяжкою? Яким чином виконується підсилення опорного вузла дерев’яних ферм?

 

Розтягнутий нижній пояс доцільно підсилювати металевою затяжкою, яка закріплюється в опорних вузлах ферми (рис. 2.146). Попереднє напруження в елементі підсилення може створюватись різними шляхами: затягуванням гайок на опорах; розігрівом гілок затяжки та фіксуванні її кінців в такому стані; стягуванні гілок затяжок між собою (при наявності двох стержнів з кожної сторони); відтягуванні стержнів від поясу в горизонтальному напрямі тощо

Проміжні та опорні (які найбільш часто пошкоджуються) вузли ферм підсилюються постановкою металевих протезів, що замінюють прокородовану деревину (рис. 2.147).

Дерев’яні ферми часто мають пошкодження у вигляді зрізування деревини у лобовій врубці опорного вузла. В таких випадках доцільно лобову вруб кум замінити на лобовий упор (рис. 2.148). При такому виді підсилення металевий тяж прикріплюється до влаштованої за допомогою двох пластин з обох боків нижнього поясу. Попередній натяг тяжу здійснюється затягуванням гайки, яка розміщена на торці нижнього поясу ферми (поз. 6 на рис. 2.148).

 

 

 

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...