Главная Обратная связь

Дисциплины:


ТЕМА 7. ПЛАСТИЧНІ МАСИ ТА ОСНОВИ ТЕХНОЛОГІЇ ЇХ ВИРОБНИЦТВА І ВИРОБІВ ІЗ НИХ 

Серед сучасних матеріалів, що мають велике значення для подальшого технічного прогресу і розширення виробництва будь-яких товарів народного споживання, важливе місце займають пластичні маси. Вони все ширше застосовуються в різних галузях промисловості, і особливо у виробництві товарів народного споживання.

Маючи незаперечні переваги в порівнянні з традиційними матеріалами, пластичні маси поступово витісняють з виробництва метали, дерево, скло, що дає значну економію засобів і матеріалів. Застосування нових синтетичних матеріалів стимулює розвиток сучасної техніки і технології, сприяє створенню нових видів товарів народного споживання, розширенню житлового будівництва і благоустроєві побутових умов населення.

Пластичні маси — це новий і самостійний клас матеріалів, створених у поточному сторіччі і властивостей, що мають характерний комплекс. Пластичні маси являють собою високомолекулярні з'єднання (полімери) і композиції на їх основі, здатні під час нагрівання переходити в пластичний стан і приймати під тиском будь-яку бажану форму. Ця форма потім зберігається завдяки зниженню температури або внаслідок хімічних реакцій зшивання, що ведуть до утворення тривимірної структури полімеру. Затвердіння пластмаси є, таким чином, фізичним або хімічним процесом.

До пластичних мас відносять, як правило, тільки тверді, напівтверді і м'які пластики. Еластики (гуми) розглядають у спеціальних курсах. Еластики і м'які пластики мають деякі подібні властивості, але розрізняються за величиною, швидкістю розвитку і зникнення оборотних деформацій. Якщо в еластиках майже вся деформація є оборотною з великою швидкістю релаксації (практично миттєво), то в багатьох пластиків спостерігається значна частка залишкових деформацій, а оборотні деформації розвиваються і зникають з уповільненою швидкістю.

Виготовлення з пластмас господарських, галантерейних і канцелярських товарів, а також іграшок стало вже традиційним. Поряд з цим виробляються різні пластмасові деталі для радіо- і телевізійної апаратури, пральних машин, холодильників й інших машин, що використовуються у побуті, а також для електроустановчих виробів. Розширюється виробництво штучних взуттєвих матеріалів, а також полімерних плівок, що мають, зокрема, особливо важливе значення для розширення торгівлі фасованими товарами. Тара й упакування з пластмас задовольняють високим вимогам з погляду транспортабельності, портативності, вартості і гігієнічності, дають можливість значно скоротити втрати товарів під час їх транспортування, збереження і реалізації, підвищити культуру торгівлі і ширше впроваджувати прогресивні методи обслуговування покупців.

Про економічну ефективність застосування пластмас свідчить наступне. Одна тонна пластмас, як правило, замінює кілька тонн металу. У той же час знижуються енергетичні витрати. Так, наприклад, на виробництво і переробку пластмас потрібно нафти як енергетичної сировини приблизно в 5 разів менше, ніж для тієї ж кількості алюмінію, і в 3 рази менше, ніж для жерсті.

 

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...