Главная Обратная связь

Дисциплины:


Особливості використання технічних засобів автоматизації в харчовій промисловостіПри виборі та використанні засобів автоматизації в харчовій промисловості враховують вимоги викликані специфічними умовами харчових виробництв.

Так, при веденні біохімічних і мікробіологічних процесів повинна дотримуватися стерильність, щоб не допустити появи побічної мікрофлори або появи з боку контактуючих з харчовим середовищем елементів, що шкідливо діють на корисну мікрофлору. Матеріал чутливого елемента первинного перетворювача повинен бути корозієстійким та вибиратися з числа дозволених санітарними органами для контакту з визначеними харчовими продуктами. Неприпустиме застосування токсичних речовин, влучення яких у середовище може зіпсувати великі маси харчових продуктів.

У приміщеннях спиртових, ацетоно-бутилових, лікеро-горілчаних, оліє-екстракційних і деяких інших виробництв необхідно враховувати вибухо- і пожежонебезпеку технологічних середовищ і приміщень. У цьому випадку для вимірювання краще застосовувати неелектричні пристрої, а для передачі показань на відстань – пневматичні дистанційні передачі.

Вимірювання температури грузлих середовищ (опари, тісту, цукеркової маси та ін.) пов'язано з певними труднощами, для усунення яких термочутливі елементи приладів повинні встановлюватись так, щоб їх можна було швидко заміняти і чистити.

З великою обережністю варто підходити до використання в цехах харчових виробництв приладів із ртутним заповненням, трансформаторною олією, гасом.

Харчове середовище, що знаходиться в сполучних трубках без циркуляції, може закисати, у ньому створюються сприятливі умови для розвитку шкідливої мікрофлори, що приводить до псування великої маси харчових продуктів. Усе це викликає необхідність застосування спеціальних розділових пристроїв, які встановлюються між аналізованим середовищем і чуттєвим елементом приладу. Крім цього варто передбачати можливість зручного і швидкого чищення та мийки добірних і розділових пристроїв, а у разі потреби - їх заміни.

При застосуванні дифманометрів, витратомірів для виміру різниці тисків варто враховувати те, що багато харчових продуктів, що знаходяться в рідкому стані, наприклад виноматеріали, сольові розчини, пивне сусло, фруктові води, насичені пухирцями повітря.

Для вимірювання витрати і кількості грузлих, сильно забруднених рідин, розчинів, емульсій та пульпи застосовуються ЗВ, побудовані на безконтактних методах вимірювання.

У харчовій промисловості важливе значення має облік штучної продукції або продукції, що знаходиться в стандартній тарі або упакована та рухається по конвейєра і т.п. Для вирішення цієї задачі використовуються пристрої для автоматичного рахунку штучних виробів (механічні та безконтактні лічильники для штучної продукції).

Для вимірювання рівнів середовища у харчовій промисловості широко застосовуються такі загальнопромислові прилади, як поплавкові, буйкові, п’єзометричні, ємнісні, кондуктометричні, мембранні й інші рівнеміри (рівнеміри безконтактного способу вимірювання – акустичні, ультразвукові). Однак області застосування їх обумовлюються конкретними вимогами технологічних процесів харчових виробництв.

При автоматичному контролі складу та властивостей рідких середовищ у харчовій промисловості поширення одержали методи аналізу без попереднього перетворення проби: кондуктометричний, потенціометричний, полярографічний, оптичні (рефрактометричний, поляризаційний, нефелометричний), за тиском насичених парів, радіоізотопні, механічні (щільність), кінетичні (в'язкість) та ін. і з попереднім перетворенням проби – титрометричний.

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...