Главная Обратная связь

Дисциплины:


Куди здаються зібрані батарейки?У всій Європі всього 3 заводи переробляють батарейки та акумулятори електроприладів. Один з них Державне підприємство «Аргентум» у Львові.
Всі зібрані нами батарейки будуть здаватися в пункт прийомуWatsons. І вже звідти батарейки будуть відправлені у Львів на Державне Підприємство "Аргентум" .

 

Watsons запускає Всеукраїнський соціальний проект з утилізації використаних батарейок

Червень,2013. Роздрібна мережа товарів для краси та здоров'я Watsons запустила Всеукраїнський соціальний проект з утилізації використаних батарейок. В офісі компанії і магазинах мережі встановлені спеціальні бокси для збору сировини.

У червні в Україні стартувала соціальна ініціатива компанії Watsons, що закликає збирати батарейки, які відслужили свій термін, і здавати їх на переробку. З цією метою Watsons встановила у своїх магазинах і в офісі спеціальні контейнери: всі охочі можуть приносити хімічні елементи живлення (пальчикові батарейки та акумулятори) ємністю до 7ампер/годин і складати їх в бокси.

Раз на квартал Watsons передає зібрані батарейки на переробку державному підприємству «Аргентум» (Львів) – єдиному заводу в Україні, що переробляє відходи, які містять хімічні елементи.

Головна задача проекту – дати можливість кожному українцю принести використані батарейки і бути впевненим в їх подальшій безпечній утилізації. Тепер це стало можливо в 285 магазинах Watsons в 89 містах України. Адже нерідко навіть обізнаність про небезпеку не запобігає тому, що батарейки викидаються разом з іншим сміттям. Основна причина – відсутність спеціальних контейнерів для їх збору і подальшої переробки.

Наталія Булькач, представник CSR-комітету компанії Watsons, підкреслила: «Проект по збору та передачі на утилізацію батарейок спрямований в першу чергу на те, щоб привернути увагу до проблеми. Якщо ми про неї не знаємо – а більшість людей уявлення не мають про те, яку небезпеку несуть у собі використані батарейки, – це не означає, що проблеми не існує! Ми раді, що співробітники активно відгукнулися на пропозицію взяти участь у проекті і віримо в те, що незабаром до нас приєднається ще багато небайдужих людей. Сподіваємося, що суспільство нас підтримає, і разом ми зможемо досягти поставлених цілей!».

Нагадаємо, що викидати батарейки разом із звичайним сміттям не можна, оскільки вони є хімічним пристроєм, елементи якого токсичні і небезпечні. Батарейки містять «гримучу суміш» небезпечних речовин, серед яких свинець, кадмій, ртуть, нікель, луги та інші. Коли металеве покриття батарейки руйнується, важкі метали потрапляють в грунт і грунтові води, а далі – в річки, озера, водойми, які використовуються для питного водопостачання. Переробляти батарейки природним шляхом також не можна: під час утилізації використаних батарейок на сміттєспалювальному заводі, всі токсичні речовини, які в них містяться, потрапляють в атмосферу. 

На кожній батарейці є маркування, яке попереджає про небезпеку її викидання разом із звичайним сміттям. Адже в звичайних батарейках є багато токсичних елементів, які здатні сильно забруднити навколишнє середовище.

Потрапивши в землю, батарейка здатна забруднити 400 літрів води або 20 квадратних метрів ґрунту. Викинувши всього дві старенькі батарейки з ліхтарика, ви зіпсуєте дві ванни, 8 відер і півтора чайника чистої води.

Очистка забруднених ресурсів – справа не з дешевих. Тому набагато простіше реалізовувати технології по переробці батарейок для того щоб попередити їх викид в навколишнє середовище.

В Україні є власний завод для переробки батарейок. Він знаходиться у Львові, ДП Аргентум. Наразі завод не працює в зв’язку з «відсутністю сировини для виходу на робочі об’єми» і приймає батарейки на складування для переробки, яку проводить за наявності достатньої кількості сировини. Тим не менше, вже діє ряд точок збору, куди їх можна здати для подальшої переробки.

Після переробки батарейки з компонентів батарейки отримують сухі розподілені хімічні елементи і сортовані відходи з упаковки (картон і пластик).

Ось координати львівського заводу по переробці батарейок і акумуляторів:

Назва:АРГЕНТУМ
Місто:Львів
Адреса:вул.Зелена,115-б
Телефон:(032)2702596,2418470
Сайт: http://argentum.lvivmarket.net/, batare.com

В кінці квітня 2012 року завод Аргентум приймав відпрацьовані батарейки по «нульовому тарифу»: безоплатно, як мені пояснили для запуску постійної переробки не вистачає необхідної кількості сировини. Тому сировина просто складується на майбутню переробку.

За повідомленням на сайті заводу, станом на 1 липня 2012 підприємством отримано 1,045 тонни відпрацьованих батарейок і акумуляторів усіх типів, станом на жовтень 2013 – загалом це вже 6,8 т. Зараз лабораторно-промисловим методом перероблено понад 1 т. матеріалу. Неперероблені батарейки відсортовані і зберігаються на складі.

ДП «Аргентум» володіє відпрацьованими технологіями переробки основних груп батарейок (80% обсягу, що збирається) і може, при ритмічних поставках, промислово переробляти близько 1 тонни на день. При зростанні обсягів зібраного матеріалу, до проекту будуть долучені інші підприємства галузі з передачею відповідних технологій.

98 % компонентів батарейок можливо переробити та використовувати заново.

Після переробки батарейки з її компонентів отримують сухі розподілені хімічні елементи і сортовані відходи з упаковки (картон і пластик).

За офіційним повідомленням, станом на 1 грудня 2013 року підприємством отримано 10,033 тонн відпрацьованих батарейок і акумуляторів різних типів. За цей час перероблено у дослідному режимі понад 1400 кг матеріалу. Неперероблені батарейки відсортовані і зберігаються на складі.

ДП «Аргентум» володіє відпрацьованими технологіями переробки основних груп батарейок (80% обсягу, що збирається) і може, при ритмічних поставках, промислово переробляти близько 1 тонни на день. При зростанні обсягів зібраного матеріалу, до проекту будуть долучені інші підприємства галузі з передачею відповідних технологій.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...