Главная Обратная связь

Дисциплины:


Пояснення щодо окремих регулюючих документівЗакон України "Про хімічні джерела струму" стосується усіх хімічних джерел струму.

При цьому, згідно із статтею 3 "Дія законів України "Про металобрухт" (619-14) та "Про відходи" (187/98-ВР) не поширюється на відносини, що виникають у сфері хімічних джерел струму."

 

В Законі розгорнуто описано поводження з джерелами струму ємністю від 7 Ампер*годин і вище. В основному це автомобільні акумулятори і подібні пристрої. Побутові батарейки, акумулятори до телефонів, портативних комп'ютерних пристроїв та дрібної побутової апаратури (плеєрів, фото- відеокамер тощо) до цієї категорії не належать і відповідно поводження з таким матеріалом не регламентується положеннями Закону, що стосуються ХДС ємністю понад 7 А/год.

 

Закон України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" не оперує поняттям "джерела струму", "батарейки".

 

Закон України "Про відходи" прямо не називає побутові елементи живлення небезпечними відходами. Окремо слід зазначити, що відпрацьовані побутові хімічні елементи живлення (батарейки), які належним чином зібрані і зберігаються, не є відходами за визначенням. Такий матеріал є в статусі відпрацьованих предметів вжитку або вторинної сировини.


Податковий кодекс України

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розміщення окремих видів (класів) відходів як вторинної сировини на власних територіях (об'єктах) не є платниками екологічного податку (пп.240.1.3 п. 140.1 ст. 240);

Обсяги та види (класи) відходів вторинної сировини, що розміщуються на власних територіях (об'єктах) суб'єктів господарювання не є об'єктом оподаткування екологічним податком (пп. 242.1.3 п. 242.1 ст. 242). При цьому ліцензія на збирання та заготівлю таких відходів (вторинної сировини) не потрібна.

***

У відповідності до закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності" (ст.9) ліцензуванню підлягає "виробництво особливо небезпечних хімічних речовин; операції у сфері поводження з небезпечними відходами, збирання і заготівля окремих видів відходів як вторинної сировини (згідно з переліками, що визначаються Кабінетом Міністрів України)"

Оскільки відносини у сфері хімічних джерел струму не регулюються Законом України "Про відходи", та враховуючи те, що окремо зібрані і не змішані з побутовими чи промисловими відходами відпрацьовані хімічні джерела струму не є відходами (і не є складовою частиною відходів), такі відпрацьовані хімічні джерела струму не підпадають під дію позначених нормативних положень. Крім того відпрацьовані побутові батарейки прямо не позначені як потенційно небезпечні відходи.


Перелік на ліцензування відповідних видів діяльності затверджено Постановою КМУ від 14.11.2000р. №1698.

Після внесення змін, постановою КМУ від 27лип2011року №798 з переліку вилучені положення, що стосуються батарейок і акумуляторів. Довідково: до набрання чинності ПКМУ від 27.07.2011 №798 були чинними доповнення внесені ПКМУ від 4.10.2006 №1381.

 

***

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...