Главная Обратная связь

Дисциплины:


Деякі логічні висновкиПобутові батарейки* і акумулятори є предметами вжитку для використання в побуті і відповідають відповідним вимогам безпеки.

За своїм складом і характеристиками розряджені батарейки і акумулятори нічим не відрізняються від заряджених.

Відпрацьовані батарейки, які громадяни передають іншим особам або організаціям не є відходами оскільки вони не були поміщені у побутове чи інше сміття. Такі батарейки залишаються предметами побутового вжитку і не розглядаються як сміття (і формально не перебувають у статусі відходів).

Передача відпрацьованих батарейок відбувається добровільно і безоплатно - тому жодних фінансових та податкових зобов'язань не виникає.

Будь-хто може вільно і на власний розсуд оперувати побутовими предметами вжитку, (які дозволені до загального продажу і використання) якщо такі дії не завдають шкоди. Тобто, будь-яка особа може володіти, використовувати, переміщувати, зберігати, передавати іншим особам власні (або отримані від інших осіб) предмети вжитку, в тому числі батарейки, незалежно від того чи вони перебувають в робочому чи не робочому стані.

При цьому слід враховувати, що при неналежному поводженні з батарейками (потраплянням їх до побутового сміття, в ґрунт чи воду) ці предмети вжитку становлять значну загрозу для довкілля і людини.

Цілком логічно, що батарейка яка знаходиться у вас в годиннику чи телефоні (або в дитячій іграшці чи в пульті до кондиціонера тощо) не є відходами (і тим більше до класу небезпечних відходів не відноситься) інакше Вам потрібна ліцензія на таку батарейку і спеціальний транспорт для її переміщення, а не носити в кишені.

 

***

На сьогодні жоден контролюючий орган не має прямих повноважень, визначених нормативними документами, здійснювати контроль поводження з відпрацьованими хімічними джерелами струму ємністю до 7 Ампергодин.

Також, жоден Закон та інший нормативний документ не передбачає необхідності, форми і процедури щодо ліцензування будь-яких дій у сфері поводження з відпрацьованими хімічними джерелами струму.

Слід відзначити, що такий стан є добрим для справи налагодження культури збору і утилізації батарейок. В іншому випадку зарегульованість питання призводить до повного блокування будь-яких конструктивних ініціатив і дій щодо його розв'язання. Що неодноразово підтверджено практикою.

 

 

Як самостійно організувати збір батарейок? (інструкція)

Почали проект ми з того, що просто встановили скриньки для збору батарейок у будинках, де живемо.
Тому, якщо Вас зацікавила ця тема, то найперше, що потрібно зробити – це зробити таку скриньку та встановити у себе в під’їзді, гуртожитку, у своїй школі, у себе в офісі на роботі. Але варто розуміти, що за цю скриньку Ви і відповідаєте, тобто встановлюєте, контролюєте, щоб скринька не перетворювалась у смітник і т.д.
Коротка інструкція:§ 1) Як зробити скриньку? Можна використати або 5 літровий бутиль з-під води або будь яку коробку. В ній зробити отвір та наклеїти роздруківку з інформацією про суть скриньки та проекту. Макет листівки можна використати наш.

§ 2) Де її розміщувати? Скриньку можна встановити у себе в під’їзді, гуртожитку, у своїй школі, у себе в офісі на роботі, в магазині чи переході, якщо домовитесь з власниками.

§ 3) Також в районі встановлення скриньки можна розклеїти листівки про те, що існує така скринька і всі охочі можуть зносити використані елементи живлення.
Слід пам’ятати, що двірники або несвідомі мешканці можуть скриньку просто викинути, якщо не зрозуміють, що це і для чого. Тому спробуйте при нагоді поговорити та пояснити суть потенційно «небезпечним» людям). Якщо все таки скринька зникла, поставте ще одну та розмістіть оголошення великими літерами, щоб її не викидали.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...