Главная Обратная связь

Дисциплины:


Тварини тимчасові мешканці кутка природиСпостереження під час екскурсій і прогулянок має епізодичний характер. У деяких випадках їх доцільно продовжити в кутку природи протягом кількох днів, повернувши потім тварин у місце постійного мешкання.

Псевдокінська п’явка.Розміщують її в банці з водою, на дно якої кладуть камінець і гілочку елодей або якоїсь іншої рослини. Банку з верху накривають кришкою з маленькими отворами, якщо цього не зробити. П’явки легко виповзуть. Увагу дітей звертають на те, що довге тіло п’явок сплющене. Передній кінець тіла сильно звужений. Тут знаходить рот і по краю голови багато майже непомітних очей. На задньому кінці тіла великий круглий присосок. Увагу звертають на спосіб пересування по склу: вона наче крокує, поперемінно прикріплюючись то ротом, то заднім присоском. Плаває хвилеподібно вигинаючи своє тіло. НЕ присмоктується до людей. Живляться частіше молюсками і червами, великі п’явки поїдають малих. Годують п’явок мотилем або крихітним шматочком сирого м’яса, який подають з дротика. П’явка заковтує їжу цілком. Цікаві спостереження можна провести за п’явкою як живим барометром. Перед дощем за 10-12 годин до нього, п’явка вилазить з води і висить, прикріпившись до скла, вище рівня води.

Кілка днів в акваріумі можна потримати рака. Годують його маленькими шматочками м’яса. Цікаво спостерігати за рухами рака, за тим, як він споживає корм.

Найбільш поширеними тимчасовими мешканцями кутка природи є комахи.Розміщують їх в інсектаріях або садка, де вони перебувають протягом кількох днів. Інсектаріями для наземних комах (жуків, коників, гусені) можуть бути різні банки, старий акваріум, ящик з передньою стінкою із скла. Можна виготовити з прозорої плівки, зверху він має бути прикритий плівкою. Внутрішнє влаштування інсектарію нескладне, на дно його треба насипати піску, посадити кілька кущиків трави, іноді покласти камінців, черепок. Трава повинна бути свіжою, тому її треба поливати, обприскувати. Розміщувати інсектарій треба трохи від яскравого сонячного світла. Яких ще комах можна утримувати в інсектарії

Тимчасовими мешканцями кутка природи можуть бути коники, цвіркуни, попелиці разом личинками сонечка, клоп-солдатик, бронзівка, турун, мурашки.

Тимчасовими мешканцями кутка природи можуть бути і деякі земноводні (тритони, жаби) і плазуни (ящірка, черепаха).

Тритоніввлаштовують в акваріумі з піском на дні і посадженими водяними рослинами – елодею або перистолисником.

Жаб, ящірок і черепахутримують у тераріумах, обладнують їх найчастіше із старих акваріумів. Імітуючи природне середовище, в якому жила тварина. Зверху накривають кришку з дрібною сіткою. Для жабтераріум створюють за типом болота, на дно насипають грунт або непромитий пісок, садять кілька кущів трави або зелених гілок традесканції. В певному місці роблять укриття для тварин – корч, пеньок і водойма (широка плоска мисочка яка вкопується в грунт).Маленьку болотяну черепахутакож утримують в тераріумі за типом болота. Годують її мотилем, червами. Слід пам’ятати, що корм вона бере лише у воді і без неї не можна проковтнути їжі. Нерухому їжу вона не бере.

Для ящіроктераріум обладнують за типом сухих лук, кілька кущиків трави, купка камінців. Водойми ящіркам не потрібна. Воду вони споживають у вигляді роси, тому рослини і камінці слід час від часу збризкувати водою. Крапельки на склі і листках ящірки будуть злизувати своїм рухливим язичком. Ставити тераріум треба на світлому сонячному місці. Годують ящірок живими комахами та їх личинками, мухами, їжу дають у той час, коли сонце добре освітлює тераріум і ящірка діяльна. Дуже цікаво з дітьми поспостерігати моменти полювання, коли ящірка помічає муху, що повзе по стінці, підповзає до неї, робить різкий рух головою і хапає добич. Тижня перебування тимчасових мешканців в кутку природи достатньо для спостережень, цікавого спілкування. Після цього тварину треба повернути у природне середовище. Вихователь повинен переконати дітей, що тваринам, які живуть у нашій природі, найкраще на волі. Під час цільових прогулянок тварин випускають у найбільш сприятливі і безпечні для них умови, наголошуючи на тому, яких саме умов потребує та чи інша тварина, де їй буде добре.

 

Завдання для самостійного опрацювання матеріалу, виконання практичних завдань:

1. Опрацювати літературу з даної теми.

2. Складання біологічних характеристик на кімнатні рослини куточка природи дошкільного навчального закладу за схемою: а) назва; б) характеристика зовнішніх ознак; в) залежність від світла, тепла, ґрунту, вологи; г) особливості вирощування рослин та догляд; д) значення та цікаві відомості з історії походження рослин; е) вікова група.

3. Намалювати план-ескіз найдоцільнішого, на вашу думку, розміщення кімнатних рослин у кутку природи однієї з вікових груп. Обґрунтувати свій задум.

4. Складання рекомендацій щодо вирощування та догляду кімнатних

рослин, використовуючи власний досвід.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...