Главная Обратная связь

Дисциплины:


Які особливості права власності на тварин передбачені чинним законодавством?Чи правомірним є вилучення тварин у Петренка?

Проаналізувати правову позицію Петренка, зазначену ним у позові.

Вирішити справу.

 

Задача 2

Сільськогосподарський кооператив „Світанок” звернувся до суду із позовом про скасування рішення сільської ради про передачу у власність громадянину Радченку С. 125 га для ведення фермерського господарства.

У позовній заяві зазначалось, що Радченко С. ніколи не працював у колгоспі, проживає у райцентрі, а не в селі, кілька років тому займав посаду заступника начальника відділу сільського господарства райдержадміністрації. Ті 125 га земель, які були надані Радченку С. у власність, становлять більшу частину орних земель, які перебували у користуванні місцевого КСП, правонаступником якого є кооператив. У користуванні кооперативу, в якому працюють 53 особи, після прийняття вказаного рішення залишається всього 117 га земель, тоді як у складі переданих Радченку С. земель знаходиться також ставок, який кооператив використовує для розведення риби та відпочинку працівників.

 

Визначити види правовідносин, що виникли.

Які особливості набуття права власності на земельні ділянки для ведення фермерського господарства передбачені чинним законодавством?

Чи правомірним є надання земель Радченку C.?

Проаналізувати правову позицію кооперативу.

Вирішити справу.

 

Задача 3

Співробітниками Державної екологічної інспекції з охорони північно-західного регіону Чорного моря затримано групу осіб – мешканців м. Херсон, які на одному із островів неподалік східного узбережжя АРК здійснювали заготівлю піску та глини, що використовувались для виготовлення сувенірної продукції.

Інспекцією подано позов до суду про відшкодування заподіяних незаконним видобуванням корисних копалин – власності держави, збитків, проти якого особи заперечили, вказавши, що їх діяльність здійснювалась за межами територіальних вод, а тому видобуті ними корисні копалини не є власністю України.

 

Визначити види правовідносин, що виникли.

Які особливості права власності на природні ресурси виключної (морської) економічної зони?

Чи правомірні дії інспекції?

Чи обґрунтовані заперечення на позов?

Вирішити справу.

Задача 4

До ботанічного саду імені академіка Фоміна звернулись представники науково-дослідного підприємства „Край” (м. Туапсе, РФ) з пропозицією здійснити обмін саджанців пірамідальної тополі на саджанці сакури, для чого укласти відповідний договір.

У відповіді директора ботанічного саду зазначалось, що пропозиція є цікавою, однак потребує додаткового вивчення з огляду на наступне. Майно ботсаду, в тому числі – всі дерева та їх саджанці, є державною власністю, здійснювати розпорядження яким ботсад самостійно, без узгодження із Кабміном України та Мінприроди України, не має права.Для уточнення процедури укладення договору міни директор ботсаду звернувся за роз'ясненням до юридичної служби Кабміну України.

 

Визначити види правовідносин, що виникли.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...