Главная Обратная связь

Дисциплины:


Які особливості права власності на природні ресурси ботанічних садів передбачені чинним законодавством?Яка відповідь повинна бути надана директору ботсаду?

Вирішити справу.

Задача 5

Директором державного підприємства „Меліорація” (далі – ДП) з метою створення умов для розміщення складу агрохімікатів прийнято рішення про часткове знищення 25 дубів та 3 берез, які зростали на території автобази підприємства в м. Яготині Київської області.

Прокуратурою району за фактом вказаної вирубки порушено кримінальну справу, адже така вирубка, на думку прокурора, є нічим іншим, як знищенням державного майна, адже вирубанні дерева знаходяться на земельній ділянці державної власності, наданій ДП у постійне користування.

Директор ДП оскаржив постанову про порушення кримінальної справи до суду.

 

Визначити види правовідносин, що виникли.

Які особливості права власності на дерева, які були вирубанні ДП?

Надати правову оцінку позиції прокуратури.

Надати правову оцінку позиції директора ДП щодо оскарження постанови про порушення кримінальної справи.

Вирішити справу.

 

Задача 6

Вчений-біолог В. Петренко звернувся до сільської ради із заявою про надання йому в оренду земельної ділянки площею 0,25 га для дослідницького розведення видів рослин, занесених до Червоної книги України. Надлишки вирощених рослин Петренко планував реалізовувати науково-дослідним установам та приватним особам.

Сільська рада відмовила Петренку у задоволенні його заяви з огляду на те, що занесені до Червоної книги України рослини є об'єктом виключно права державної власності, а тому будь-які дії з ними, в тому числі вирощування та реалізацію, приватна особа не має права здійснювати. У зв'язку із наведеним голова сільської ради рекомендував Петренку отримати від держави в особі відповідного уповноваженого органу довіреність на вчинення дій щодо зазначених рослин, після чого повторно звернутись до ради із заявою про надання земельної ділянки в оренду.

Не погоджуючись із рішенням ради, вважаючи його незаконним, Петренко оскаржив його до суду.

 

Визначити види правовідносин, що виникли.

Які особливості права власності на рослини, занесені до Червоної книги України?

Надати правову оцінку позиції сільської ради.

Вирішити справу.

 

Задача 7

Громадянин Волошин К. подав до суду позов на ЖЕК № 4 м. Умані, в якому просив зобов’язати ЖЕК усунути перешкоди у реалізації Волошиним К. права власності на собаку породи вівчарка. В обґрунтування своїх вимог В. зазначав, що проживає в будинку № 2 по вул. Літній. У дворі будинку працівниками ЖЕК вже другий рік ведуться ремонтні роботи, внаслідок яких непридатним для використання (перекопаним) виявився майданчик, спеціально призначений для вигулу собак. Внаслідок зазначеного Волошин К. позбавлений можливості повноцінно реалізовувати своє право власності на собаку, так як не може вигулювати її у дворі.У запереченнях на позов ЖЕК зазначив, що: (1) право власності на тварин за обсягом правомочностей не є тотожним праву власності у його загальноцивілістичному розумінні, а тому Волошин К. не має права посилатись на порушення його права користування собакою; (2) тварина як жива істота, не є майном, а тому користуватись нею не є можливим; (3) вигул собаки є не реалізацією права на неї Волошиним К., а сприянням тварині у реалізації її природної потреби у прогулянці, а тому Волошин К. не є належним позивачем по справі.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...