Главная Обратная связь

Дисциплины:


Яке рішення повинен прийняти суд?Вирішити справу.

Задача 8

Під час проведення перевірки ДП “Червоноармійський лісгосп АПК” щодо дотримання вимог природоохоронного законодавства встановлено, що виробнича діяльність підприємства здійснюється з порушенням вимог природоохоронного законодавства, а саме:

- пошкоджено два дерева до ступеня припинення росту та 10 - до ступеня неприпинення росту, незаконно зрізані 20 дерев за межами лісосіки;

- складування лісопродукції проводиться до сироростучих дерев, які не намічені в рубку, порушуються правила пожежної безпеки в лісах;

- під час перевірки зафіксовано факт складування піску для обробки доріг на площі 0,129 га на землях лісогосподарського призначення.

За результатами перевірки до адміністративної відповідальності притягнуто 9 осіб, загальна сума штрафів складає 1304 гривні. За фактом складування піску до адміністративної відповідальності притягнуто директора філії “Червоноармійський райавтодор”.

Збитки, нанесені навколишньому природному середовищу, обраховуються.

 

Визначити види правовідносин, що виникли.

Які особливості обрахування шкоди, заподіяної лісовому господарству?

Вирішити справу.

Задача 9

Територіальним органом лісового господарства Івано-Франківської області Товариству з обмеженою відповідальністю „Пересвіт” (далі – ТОВ) видано лісорубний квиток на право проведення рубок в гірських лісах на території області.

Івано-Франківський міжрайонний природоохоронний прокурор опротестував рішення органом лісового господарства, вказавши на його незаконність, адже (1) право проведення рубок може бути надано лише власникам лісів або постійним лісокористувачам, (2) на проведення вирубки лісу на території Івано-Франківської області законом України введено мораторій, що означає повну заборону такої вирубки.

Територіальний орган лісового господарства у задоволенні протесту відмовив, внаслідок чого прокурор звернувся до суду із позовом до ТОВ про визнання лісорубного квитка нечинним.

 

Визначити види правовідносин, що виникли.

Які особливості заготівлі деревини під час проведення рубок головного користування у Карпатському регіоні?

Надати правову оцінку позиції органу лісового господарства.

Надати правову оцінку позиції прокурора.

Вирішити справу.

Тема 12: Правовий режим використання та охорони рослинного світу в Україні

 

Задача 1

Органами міліції була затримана громадянка Кубишко С., яка біля автовокзалу торгувала пролісками. Крім того, в неї були знайдені збори лікарських трав, в тому числі і радіоли рожевої. Громадянка Кубишко С. пояснила, що трави вже багато років збирає в лісі і робить з них відвари для власного використання, а також інколи надає допомогу сусідам, які до неї звертаються, причому стверджувала, що допомогу надає безкоштовно, все що отримує - добровільна подяка пацієнтів. Проліски ж знайшла в лісі випадково і вирішила їх продати з метою покращення свого сутужного матеріального становища. Раніше таким не займалася і не вбачає у своїх діях нічого протизаконного, оскільки рослини - це дар природи, який належить всьому людству.

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...