Главная Обратная связь

Дисциплины:


Які повноваження міліції щодо здійснення контролю за дотриманням атмосфероохоронного законодавства при використанні транспортних засобів?Надати оцінку із посиланням на чинне законодавство правовій позиції РЕВ.

Надати оцінку із посиланням на чинне законодавство правовій позиції ТОВ.

Вирішити справу.

 

Задача 2

ВАТ „Добрива України” (далі – ВАТ), яке здійснює виробництво пестицидів, звернулось до Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області із клопотанням збільшити встановлений розмір ліміту на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря із стаціонарних джерел з огляду на збільшення обсягів виробництва.

Наказом заступника начальника управління клопотання ВАТ задоволено та збільшено вдвічі ліміт викидів.

Внаслідок перевірки, проведеної інспектором Державною екологічною інспекцією в області виявлено перевищення ВАТ встановлених нормативів граничнодопустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел, внаслідок чого директора ВАТ притягнуто до адміністративної відповідальності. Посилання директора ВАТ на збільшені ліміти інспектор заперечив, вказавши, що чинним законодавством не передбачено встановлення лімітів на викиди, існують лише вказані нормативи, які ВАТ перевищило.

Директор ВАТ оскаржив дії інспектора до суду як незаконні.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.

Який порядок обмеження та регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря в Україні?

Надати оцінку із посиланням на чинне законодавство правовій позиції управління.

Надати оцінку із посиланням на чинне законодавство правовій позиції інспектора.

Надати правову оцінку позиції директора ВАТ.

Вирішити справу.

 

Задача 3

Працівниками районної санепідемстанції (далі – СЕС) проведено перевірку дотримання чинного законодавства ТОВ „Тепломережі” (далі – ТОВ), яке на умовах концесії надає послуги з теплопостачання мешканцям районного центру. За наслідками перевірки виявлено відсутність у ТОВ встановлених нормативів гранично допустимого впливу фізичних та біологічних факторів стаціонарних джерел викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. До отримання відповідних нормативів СЕС зупинено діяльність ТОВ.

ТОВ оскаржило дії та рішення СЕС до суду, вказавши, що (1) СЕС не мало права проводити вказану перевірку, адже не уповноважена на це законодавством, (2) ТОВ надає соціально важливі послуги – забезпечує теплом оселі місцевих жителів, а тому забороняти її діяльність заборонено, (3) стаціонарні джерела ТОВ не потребують встановлення будь-яких нормативів щодо безпечності для атмосферного повітря.

 

Визначити види правовідносин, які виникли.Надати оцінку із посиланням на чинне законодавство правовій позиції СЕС.

Надати оцінку із посиланням на чинне законодавство правовій позиції ТОВ.

Вирішити справу.

 

Задача 4

Група мешканців буд. № 9 по проспекту Тракторобудівників в м. Харкові звернулась до суду із позовом до міської ради про зобов’язання її заборонити проїзд вантажного автотранспорту по проспекту біля їх будинку, для чого встановити відповідні дорожні знаки. Свою позицію громадяни обґрунтовували тим, що викиди забруднюючих речовин вантажівок негативно впливають на їх здоров’я та погіршують імунітет. На підтвердження своєї позиції громадяни подали суду висновок міської санепідемстанції.

Міськрада проти позову заперечила, вказавши, що обмеження руху не належить до її компетенції. Крім того, проспектом рухаються у переважній більшості автомобілі, які пройшли державний техогляд, що є підтвердженням безпечності їх викидів для здоров'я людей. Висновок санепідемстанції не має правової сили, адже цей орган не уповноважений їх видавати, до того ж один із працівників санепідемстанції також проживає в буд. № 9.

 

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...