Главная Обратная связь

Дисциплины:


Які епізоди комедії Арістофана «Лісістрата» найбільше вражають та запам’ятовуються?У чому полягає художня специфіка філософської прози Платона?

Правдоподібність — провідний спосіб відображення дійсності в його творах. У жодному із діалогів Платон не розвиває своїх гіпотез до повного й остаточного вигляду. Драма його життя відтворена до найменших подробиць. Платон використовує міф, як засіб переконання і впливу на уяву завдяки поетичності картини та її уповні не висвітленої глибини.

Яку роль відіграв у житті Платона Сократ?

Близько 408 року до н. е.., Платон познайомився з Сократом і став одним з його учнів. Характерно, що Сократ є незмінним учасником практично всіх творів Платона, написаних у формі діалогів між історичними і іноді вигаданими персонажами.

Наскільки може співпадати образ історичного Сократа та образ Сократа в текстах Платона?

Дуже важко оцінити, чи Платон дійсно хоче відтворити образ справжнього історичного Сократа, чи він тільки вводить у свої діалоги персонажа, що зветься «Сократ», аби він був просто рупором його власних ідей. Його Сократ цілісний і надзвичайно цікавий людський тип; такого не могла б створити уява більшості людей, але Платон зміг його створити. А чи він справді так зробив — це, звичайно, інше питання.

На кого схожий Сократ в комедії Арістофана «Хмари»?

Арістофан в "Хмарах" намалював іронічний образ Сократа, вивівши його у вигляді софіста, астролога і "фізика", власника "думальні".

Чим принципово відрізняється історичний Сократ від софістів?

Софістам протистоїть знаменитий грецький філософ Сократ. На відміну від них він вважав, що істина, так само, як Сонце в небі, все висвітлює і всіх зігріваючи, може бути тільки одна. Вона єдина для всіх, загальнообов'язкова і об'єктивна, тобто існує поза нами і незалежно від наших бажань. Не ми її придумали і не нам її відміняти. Ця істина була до нас і буде завжди. Неможливо нікому з нас, вважав Сократ, відмовитися від цієї спільної для всіх нас істини, як можна відмовитися від того, наприклад, що ти - людина, як не можна відмовитися від власних очей, рук і ніг, серця і розуму.

Якими засобами одивнює Арістофан образ Сократа в «Хмарах»?

Читаючи комедію «Хмари», мимоволі створюється образ Сократа як хитрої, нахабної, зажерливої, здатної на брехню і обман людини.

Якими виступають головні персонажі «Хмар» (окрім Сократа)?

Персонажі «Хмар» обмінюються різними короткими висловлюваннями, лайками на протязі дії всієї комедії. Використовуючи різні розмовні елементи, Арістофан, цим, намагається у цій комедії протиставити Сократа і звичайних людей.

Якою є композиція персонажів у «Хмарах» Арістофана? 

У чому полягає історичне підґрунтя розвитку дії в «Лісістраті» Арістофана?

Комедія створювалася в умовах погіршення положення Афін. Пелопоннеська війна тривала, і Спарта набувала нових могутніх соратників, в тому числі і Персію. У комедії ініціаторами укладення миру стають жінки і дівчата всій Греції, які багато вистраждали від тягот війни, втомлені від розлук і втрат.

Яке враження могла справити «Лісістрата» Арістофана на його глядачів у стародавніх Афінах?

Які епізоди комедії Арістофана «Лісістрата» найбільше вражають та запам’ятовуються?

Епізод, коли до Лісістрати прийшли спартанські посли з «понабряклими жилами» на фалосах.

Епізод, коли жінки нудьгують по чоловікам, розбігаються, але Лісістрата їх ловить і вгамовує, кажучи «Хто кого пересидить – той того і переможе»

sdamzavas.net - 2020 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...