Главная Обратная связь

Дисциплины:


Типи систем DECT і використання. Області використання і ринкиПерші телефони і базові станції DECT поступили на ринок літом 1993р., GAP - сумісне обладнання DECT появилися в продажі весною 1996р. Продажі DECT виробів склали 0.5млн. в 1994р., 1.5млн. в 1995р., 5млн. в 1996р., а в 1999р. - 20млн. одиниць обладнання. По даних DECT - форуму кількість користувачів в 1999р. перевищило 45млн., а в 2000р. їх стало 75млн. Кількість різноманітних продуктів на ринку досягло в 1999 - 200 і безперервно збільшується. Такий успіх стандарту DECT на світовому ринку забезпечив ряд його переваг перед другими стандартами рухомого зв'язку, вже відмічено раніше, але досить важливим при цьому являється гнучкість DECT по відношенню реалізації конкретних додатків. Це дозволяє з допомогою DECT технології підтримувати різні види послуг.

DECT є технологією радіодоступу, конкретна ж реалізація структури додатку, технічні аспекти виконання устаткування залежать від можливостей фірм-виробників і потреб ринку. Специфікації DECT, розроблені ETSI, визначають широкий діапазон потенційних додатків, що і робить стандарт DECT дуже могутнім.

Основна частина DECT устаткування - це домашні і бізнес- системи. Більшість провідних фірм-виробників прагне освоїти цей ринок. Так, на виставці СеВІТ'99 експонувалися безшнурові DECT телефони наступних фірм: Abest, Actebis Computer, Alcatel, Ascom, Audioline, Auto Telecom, Bang & Olufsen Telecom, Basari, Binatone, CCT Telecom, Daewoo Telecom, DBTEL, DeTeWe, ECI Telecom, Elmeg, Ericsson, Goodwin Europe, Grundig, Hagenuk, Inventel, Kirk, Kokusai Electric, Loewe, Martens,Multitone, Olympia Telecom, Panasonic, Philips, Phonebox, Rexon, Ros-skamp & Burhop, SAGEM, Samsung, Sanyo, Siemens, Telefield, Telital, Tiptel, Topcom, VLSI, VTech.

Подальший розвиток стандарту DECT диктуватиметься попитом на нові види послуг, необхідністю подальшого удосконалення зв'язку. Розвиток DECT, пов'язаний з появою нових додатків, приводить до доповнень існуючої бази стандартів і появи нових профілів стандарту.

Домашні системи

Домашній телефон (Residential Telephones) - це, як правило, одностільникова DECT система для домашнього використовування, в якій застосовується одна або декілька абонентних трубок, між якими можлива безпроводовий безкоштовний зв'язок. Зона обслуговування залежить від локальних умов і складає в приміщеннях близько 50 м, зовні приміщень - 300 м.

Домашній одностільниковий без шнуровий телефон (cordless phones) DECT забезпечує значно кращу якість мови, пропонує більшу кількість послуг і захищеність інформації, ніж забезпечувані безпроводовими телефонами попередніх поколінь. Тому користувачі починають замінювати свої старі безпроводові телефони більш низької якості стандартів СТО і СТ1 телефонами DECT.Такі системи можуть надавати користувачам безкоштовний зв'язок при розмові між собою з використанням одного базового блоку FP і декількох трубок (звично чотирьох-шести). При необхідності домашня DECT система може бути легко

розширена шляхом придбання і підключення додаткових трубок. Те, що безшнуровой телефон DECT може бути легко трансформований в домашню або малу офісну АТС простим додаванням додаткових трубок, є для покупців надзвичайно привабливим.

Бізнес-системи

Бізнес-системи (business applications) DECT забезпечують безшнуровий зв'язок абонентів безпосередньо з ТМЗК або через АТС. Подібно домашній системі, телефонна система для малого бізнесу (Telephone Systems for Small Businesses) може мати в невеликому офісі або підприємстві лише один базовий радіоблок - базову станцію. Потенційно один приймач-передавач базової станції міг би підтримувати до 12 одночасних дуплексних розмов по 12 телефонним лініям. Приймач-передавач може бути більш простим і дешевим, підтримуючи тільки шість портативних пристроїв, що є звичайно цілком достатнім.

У сфері великого бізнесу покриття, забезпечуваного одиночною базовою станцією, просто недостатньо. За допомогою багатостільникових систем безшнурового зв'язку DECT, званих великими бізнес-системами (Large Business Telephone Systems) можна забезпечити мобільний зв'язок для великого числа абонентів, обслужити значну зону або надати зв'язок групам абонентів, розташованих в декількох різних місцях. Це робить можливим вживання систем DECT як бізнес-системи в умовах великого офісу або виробництва. Механізми динамічного вибору каналу і хендовера в DECT забезпечують ефективність і надійність таких систем, розгорнутих як усередині приміщень, так і зовні, для великих офісів і промислових підприємств з кількістю користувачів 4000-5000. Ці механізми підтримують функціонування таких бізнес-систем в тому випадку, якщо декілька DECT систем розгорнені на одній території.

 

Мікростільникові системи загального доступу

Важливим додатком DECT є системи загального користування (Public Telecommunications Applications) і, зокрема, мікростільникові системи загального доступу СТМ (Cordless Terminal Mobility), розгорнуті в місцях значного зосередження абонентів. Мікростільникові системи загального користування СТМ дозволяють обслуговувати рухомих абонентів, що переміщаються з невеликою (до ЗО км/г) швидкістю. Устаткування DECT може ефективно задовольнити потреби в послугах безшнурового зв'язку, створюючи середовище загального доступу там, де виникає така необхідність, наприклад, в аеропортах, готелях, торгових центрах, на залізничних станціях. Це дозволяє використовувати одну і ту ж трубку удома, на роботі і на вулиці, прописуючи її в цих системах. При цьому можливий роумінг з використанням одного і того ж номера. Коли ношений абонентний пристрій розміщується в середовищі будинку або офісу, воно пов'язано із стаціонарною мережею через приватну базову станцію (private base station), і працює як нормальний безпроводовий телефон. Розміщуючись в середовищі загального доступу, ношений пристрій зв'язується із стаціонарною мережею через стаціонарні радіочастини загального доступу (Public Radio Fixed Parts).

Протягом ряду останніх років, виробники DECT одержали значні замовлення на публічні системи DECT для пішоходів. Досвідчені інсталяції здійснюються в даний час в декількох країнах, демонструючи стійку роботу, а у ряді країн (Італія, Угорщина, Німеччина, Іспанія, Швеція, Швейцарія, Великобританія, Фінляндія) такі системи вже запущені в досвідчену або комерційну експлуатацію. Це прискорює створення і розвиток інфраструктури DECT, базових станцій і трубок, спеціально розроблених для мікростільникових систем загального доступу.


4. Український ринок DECT телефонів

Європейські країни переживають велике зростання продажів устаткування стандарту DECT. В Європі 53% бездротових телефонів, що продаються, це телефони DECT-стандарту, а в Німеччині цей показник досягає 80%. Чому це відбувається? Що примушує людей міняти старий зручний апарат на нову «іграшку», до того ж не дуже дешеву? Причин декілька:

По-перше, якість зв'язку. Телефонний апарат стандарту DECT працює в частотному діапазоні 1880-1900 Мгц, вільнішому від перешкод, ніж радіотелефони інших стандартів, а метод багатоканального доступу з тимчасовим розділенням каналів (TDMA) дозволяє організувати цифровий радіотракт. Саме тому якість мови, одержувана в DECT-апараті, часто вище, ніж в радіотелефонах інших стандартів або при використовуванні звичних шнурових телефонів.

По-друге, DECT-телефони забезпечують реальний захист від прослуховування і несанкціонованого доступу. Не секрет, що в Україні не рідкісні випадки підключення до радіотелефонів, після чого доводиться довго пояснювати, що Ви не розмовляли з Бразилією і не дзвонили по номеру 8-800

По-третє, потужність, випромінювана DECT-трубками, дуже невелика і любителі годинником «висіти на телефоні» можуть менше переживати за своє здоров'я.

І останнє. Якщо утримується DECT- база, то в її обличчі маємо повноцінну радіо-міні-АТС з повним набором функцій, таких як: внутрішній зв'язок, переадресація дзвінків, конференцзв'язок. Так, сьогодні міні-АТС дешевше, ніж DECT-телефони, що виконують роль радіо-міні-АТС, проте, в цьому випадку абонентам не доведеться витрачати гроші на роботи по монтажу станції, псувати євроремонт, прокладаючи телефонний кабель і ін.

На ринку бездротових телефонів України домінують чотири торгові марки - Siemens, Goodwin, Panasonic і Ericsson. До них намагаються приєднатися Samsung, LG, і Sagem. Кожний з виробників надає достатньо стандартний набір сервісних функцій («intercom», «переклад розмови на іншу трубку», «зміна мелодії зухвалого дзвінка», «пошук трубки», «конференція»), пропонуючи при цьому свою «родзинку», якої немає біля фірми-конкурента.

Російська компанія Goodwin пропонує модель Lund. Окрім оригінального дизайну базової станції (вона виконана у вигляді підставки під фотографію і може мати настільне або Настінне розташування), це поки єдина модель DECT-телефону, яка має русифіковане меню. «Lund» дає можливість підключити до 8-ми мобільних трубок (табл.16.1). Це дозволяє одночасно вести три розмови - один «міський» і два «внутрішніх» або один «внутрішній» і «конференція» на 3 мобільні трубки. При веденні «внутрішніх» розмов використовується радіотракт базової станції і не займається міська лінія. При виклику по міській лінії в трубці звучить застережливий сигнал. Окрім цього, одну трубку можна зареєструвати на декількох (до 8-ми) базових станціях, що дає можливість абоненту, переміщаючись не тільки по офісу, але і по місту (наприклад, удома або у іншому місці, де встановлена базова станція) мати постійний доступ до міської лінії. Трубка має розширений дисплей з підсвічуванням, буквено-цифровий записник на 50 номерів, таймер тривалості бесіди. Біля «Lund» широка колірна гамма - чорний, сірий, зелений і білий кольори.

Модель Ericsson BS 230 має ті ж достоїнства, що і «Lund», але записник розрахований на 100 номерів і мобільна трубка має поясну кліпсу. Ще одна цікава функція цієї мобільної трубки - можливість прослуховуваня приміщення. Залишивши мобільну трубку в приміщенні, є можливість при її допомозі оцінити шумову картину, зв'язавшись з нею за допомогою функції «intercom». Ericsson BS 260 додатково оснащений цифровим автовідповідачем на 15 хвилин. Колірне рішення трохи скромніше - сіра базова станція з сірою або жовтою мобільною трубкою.

Найширший спектр телефонів і додаткових пристроїв до них пропонує німецька компанія Siemens. Серія Gigaset починається найпростішою моделлю ЗОЮ з трубкою типу 3000 Classic і Comfort, відмінних між собою наявністю спрощеного або розширеного дисплея, 10 або 100 номерів пам'яті відповідно і наявністю «спі- керфона» біля трубки Comfort. Модель 3015 доповнена цифровим автовідповідачем на 15 хвилин. Ціна в межах 190 у. О.. В порівнянні з аналогічними моделями компаній Goodwin і Ericsson, апарат від фірми Siemens дозволяє зареєструвати до 6-ть трубок на одну базу і одну трубку - на 4 базових станціях.

Gigaset 3020 - це базова станція в корпусі шнурового телефону з дисплеєм і записником на 200 номерів. Перевага такої базової станції полягає в тому, що при установці в неї батарей вона забезпечує роботу телефону при відключенні електроживлення 220 В. Модель 3025 доповнена цифровим автовідповідачем на 10 хвилин.

Окремої уваги заслуговує радіоподовжувач Gigaset repeater від Siemens. Це пристрій, будучи зареєстрованим на базовій станції розширює зону її дії в одному напрямі ще на 300 м. При цьому, якщо переходити з включеною трубкою із зони бази в зону Gigaset repeater, розмова не уривається. Одночасно в зоні дії Gigaset repeater можуть працювати дві трубки. Ціна Gigaset repeater 170 у. О.

Ще один пристрій з сімейства Gigaset - це радіорозетка Gigaset 1000 ТАЄ. Вона реєструється на базовій станції і в зоні її дії дозволяє через радіоканал станції, підключити до міської мережі аналоговий пристрій у вигляді телефону, факсу або модему.

Деякі виробники пропонують об'єднання в одній трубці двох стандартів: стандарту GSM стільникового зв'язку і DECT- стандарту (GSM/DECT телефони). Такі телефони працюють таким чином: знаходячись в зоні дії базової станції стають DECT-телефоном, підключаючись до міської телефонної мережі, а при виході із зони дії DECT-системи використовуються як термінали стільникового зв'язку. Такий сервіс мають, наприклад, телефони Sagem DMC 830 і Ericsson ТИ 688. На жаль, поки такі моделі не мають широкого розповсюдження на Україні.

Окрім описаних в статті індивідуальних телефонних апаратів на основі DECT-стандарту можна створювати комплекси микро-сото- завивання зв'язку на різних підприємствах і системи видаленого радіодоступу, наприклад, дачних селищ і інших об'єктів, прокласти телефонний кабель до яких або дуже складно або дуже дорого, але це вже тема іншої статті.

Хотілося б виразити надію, що і на Україні, враховуючи зростаючу популярність устаткування DECT-стандарту, за прикладом Російської компанії Goodwin, буде створений вітчизняний виробник подібної техніки.

 

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...