Главная Обратная связь

Дисциплины:


Типи підприємств, види закладів готельно-ресторанного господарстваНа підприємствах готельного господарства послуги розміщення, групування та інші додаткові послуги є взаємозалежними і формують комплексний готельний продукт. Залежно від того, як вони скомбіновані в єдиному комплексі, визначають тип підприємства готельного господарства.
Типізація підприємств готельного господарства - об’єднання готельних підприємств за загальними ознаками залежно від їх функціонального призначення.

Тип підприємства готельного господарства - одиниця класифікації підприємств готельного господарства за функціональним призначенням, уточнена і доповнена іншими характерними ознаками.

На сьогодні не існує єдиного визначення типів підприємств готельного господарства та відповідно застосування узагальнених термінів понятійного апарату, що ускладнює вирішення як наукових, так і практичних завдань, пов’язаних з організацією готельного господарства. У зв’язку з тенденціями щодо постійної появи на ринку готельних послуг нових видів додаткових послуг і форм обслуговування типізація підприємств готельного господарства є умовною.

Визначальними факторами для типізації підприємств готельного господарства є:

•місцезнаходження;
•термін перебування;

•режим експлуатації;

•місткість номерного фонду;

•забезпечення харчуванням;

•цінова політика;

•ціль перебування обслуговуваного контингенту споживачів.

Типи підприємств готельного господарства залежно від місцезнаходження відображено на рис. 2.2.

 


Рис. 2.2. Вплив фактора «місцезнаходження підприємств готельного господарства» на тип підприємства готельного господарства

Місцезнаходження підприємства готельного господарства визначається відстанню від аеропорту, ділового центра міста, узбережної зони моря, інших об’єктів і туристичних ресурсів.

Аналізуючи вплив вищезазначеного фактора на типи підприємств готельного господарства, доцільно виділити деякі особливості.
Так, в основному всі підприємства, що розташовані в межах міста (у центрі, на околиці), є готельними підприємствами, призначеними для сегмента туристичного ринку - «ділові туристи».

Для підприємств готельного господарства, що розташовані на
морському узбережжі, на цінову політику впливає відстань до моря.
Підприємства, розташовані у горах на туристичному маршруті,
повинні мати необхідний інвентар, спорядження для літнього та зимового відпочинку.
Вплив фактора термін перебування споживачів готельних послуг, наведено на рис. 2.3

 


Рис.2.3. Вплив фактора "термін перебування споживачів готельних послуг" на типізацію підприємств готельного господарства

Термін перебування на підприємствах готельного господарства є різним, що з обумовлюється їх функціональним призначенням.Як свідчать тенденції розвитку готельного господарства, терміни перебування відрізняються і від мети подорожуючих.
Наприклад, організований туризм, пов’язаний з відпочинком, може тривати 6-7 ночівель. До європейських столиць та інших історичних місць туристи приїжджають на вихідні (2-3 ночівлі в засобах розміщення). В організованих туристів підвищеним попитом користуються готелі категорій одна-дві зірки. Туристи можуть не користуватися послугами підприємств ресторанного господарства обраного готелю.

Діловий туризм (участь у конгресах, виставках, переговорах тощо) значно відрізняється від організованих культурно-пізнавальних поїздок. Різняться і терміни перебування (від однієї ночівлі до півроку), і категорії підприємств готельного господарства (перевага надається категоріям 4*, 5*).
Цей сегмент туристів вимагає підвищеного сервісу та комфорту, їм необхідний широкий спектр додаткових послуг. Ділові туристи користуються послугами закладів ресторанного господарства. Пік прибуття (і відповідно завантаження готелю) припадає на вівторок-середу. Це означає, що потоки ділових туристів практично не перетинаються з організованими турами, а взаємодоповнюють один одного. Крім того, терміни перебування туристів з діловою метою не мають різких спадів.

Залежно від експлуатації режим функціонування готельних господарств може бути цілорічним, літнім або змішаним.
Наприклад, готелі ділового призначення функціонують цілорічно, кемпінги призначені тільки для літньої експлуатації; туристичні готелі можуть збільшувати влітку свою місткість до 50% за рахунок спорудження літніх спальних будинків або палаток, без збільшення приміщень для обслуговування.
Вплив фактора на типізацію підприємств готельного господарства залежно від режиму функціонування наведено на рис. 2.4.


 

Рис.2.4. Вплив фактора "режим експлуатації" на типізацію підприємств готельного господарства

Залежно від місткості номерного фонду (кількість місць) підприємства готельного господарства поділяють на:

• великі (понад 300 номерів, більше 400 місць);

• середні (до 300 номерів від 150 до 400 місць);

• малі (до 100 номерів, 150 місць).

Рис. 2.5. Вплив факторів "місткість номерного фонду" на типізацію підприємств готельного господарства

 

Вік обслуговуваного контингенту споживачів готельних послуг
впливає на ідентифікацію типу підприємства готельного господарства. Залежно від цього показника розрізняють готелі для: молоді віком до ЗО років; туристів середнього віку від 31 до 50 років; туристів віком від 51 року; батьків з дітьми; змішаного контингенту туристів.

Прийом, розміщення та обслуговування кожного контингенту має специфічні особливості.

Молодь, наприклад, надає перевагу подорожам з мінімальним вибором додаткових послуг і водночас вибирає різноманітні за екскурсійні програми, що передбачають активне дозвілля. Туристи цієї вікової категорії активно користуються послугами підприємств готельного господарства, які мають назви хостели.

Хостели - це молодіжні готелі або бази відпочинку, в яких розміщується переважно молодь, але віковий ценз чітко не визначено. Ну деяких країнах Західної Європи хостели - це пансіони для людей середнього рівня статку.

 

Рис.2.6. Вплив фактора "контингент споживачів готельних послуг" на типізацію підприємств готельного господарства

За рівнем цін на проживання підприємства готельного господарства умовно поділені на типи:

• бюджетні ($25-55);

· економічні ($35-55);

· середні ($55-95);

· першокласні ($95-195);

· апартаментні ($65-125);

· фешенебельні ($125-425).

Види засобів розміщення:

Агроготель, акватель, апарт-готель, апартамент-готель, база відпочинку, ботель, ботокемпінг, будинок відпочинку, бутик-отель, готель-гарні, готельно-офісний центр, гостьовий будинок, гостьовий двір, гостьові кімнати, гуртожиток, дача, дитячий оздоровчий комплекс, дитячий табір, дорожній готель, караван, караван-будиночок, кемпінг, клуб-готель, конгрес-готель, котедж, курортний готель, круїзне судно, лікувально-оздоровчий комплекс, лотель, майданчик для кемпінгу, мотель, наметовий табір, отель, отель-резиденція, палац-отель, пансонат, притулок туристичний, профілакторій, ротель, санаторій, спортивно-оздоровчий комплекс, сільській будинок, табір праці та відпочинку, таймшерний готель, транзитний готель, туристична база, туристичний комплекс, туристично-оздоровчий комплекс, хостел, фермерський будинок.

 

4.Галузеві стандарти вищої освіти. Зміст, структура та особливості стандартів вищої освіти з напрямів підготовки 6.140101 «Готельно-ресторанна справа», 6.020106 «Менеджмент соціокультурної діяльності»

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА від 13 грудня 2006 р. № 1719

Про перелік напрямів, за якими здійснюється підготовка фахівців у вищих навчальних закладах за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра

Галузь знань: 1401 Сфера обслуговування

Напрям підготовки: 140101 Готельно-ресторанна справа.

sdamzavas.net - 2017 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...