Главная Обратная связь

Дисциплины:


Соціально-економічне та духовне життя Київщини за роки незалежностіКиїв є столицею і найбільшим містом України, а також її головним фінансовим, промисловим, науковим, освітнім, культурним і духовним центром.

Територія, географічне положення (дані за 2010 рік). Київ розташований у центрі Східної Європи, на обох бере­гах річки Дніпро, нижче впадіння лівої його притоки — Десни. Місто має вигідне економіко-географічне розташування. Через Київ проходять найважливіші залізничні, автомобільні магістралі та повітряні траси країни, що надзвичайно важливо для розвитку та інтенсифікації зовнішньоекономічних і культурних зв'язків столиці. Площа Києва в адміністративних межах сягає 83,6 тис.га (836 кв.км), що становить 0,14% від території України. З півночі на південь місто простягнулося на 42,1 км, із заходу на схід – на 41,9 км. Понад половину території міста становлять ліси, зелені насадження загального користування та водойми. По території міста протікає 9 річок – Дніпро, Сирець, Глибочиця, Скоморох, Дарниця, Либідь, Віта, Совка, Нивка. Найбільші озера – Вирлиця, Радунка, Тельбін.

Населення

За оцінкою на 1 січня 2012 р. чисельність наявного населення м. Києва становила 2814,3 тис. осіб., від населення України це становить – 6,2%. У 2010 році частка постійного населення молодше працездатного віку складає 14,2%, старшого за працездатний вік — 22,0%, працездатного віку — 63,8%. Трудові ресурси Києва в 2011 році складали 53,6% від загальної чисельності постійного населення.

Адміністративно-політичний центр

Київ — столиця незалежної держави України, центр її політичного життя. У місті знаходяться і працюють Президент, Верховна Рада, Кабінет Міністрів України, інші центральні органи влади. Це визначає деякі особливості здійснення самоврядування і виконавчої влади. Тут на одному рівні управління функціонують і органи місцевого самоврядування, і місцеві державні адміністрації, які згідно з Конституцією України виконують функції органів виконавчої влади, зокрема забезпечують виконання Києвом столичних функцій.

У січні 1999 р. Верховною Радою було прийнято Закон «Про столицю України — місто-герой Київ», який юридично закріпив спеціальний статус Києва та визначив особливості здійснення виконавчої влади та місцевого самоврядування.

Економічний потенціал

Як і належить столиці, Київ гідно виконує роль національного лідера в розбудові нашої молодої держави, упевнено утримуючи провідні позиції в усіх галузях народного господарства. У місті зосереджена значна кількість висококваліфікованих науково-технічних кадрів, здатних забезпечити впровадження і вирішення фінансово-економічних та виробничих завдань практично будь-якої складності.Промисловість

Київ — один з провідних промислових центрів України, має потужний економічний потенціал, який дає змогу за рахунок власного виробництва товарів та послуг забезпечувати потреби внутрішнього ринку, а також експортувати конкурентоспроможну продукцію за кордон. Місто сьогодні орієнтується переважно на високотехнологічні та наукоємні галузі.

У 2011 р. відносно 2010 р. обсяг промислової продукції збільшився на 2,0%. Це відбулось за рахунок зростання обсягів виробництва та розподілення електроенергії, газу та води; оброблення деревини і виробництва виробів з деревини; металургійного виробництва та виробництва готових металевих виробів; машинобудування; виробництва іншої неметалевої мінеральної продукції.

До продукції підприємств з виробництва харчових продуктів, напоїв, випуск якої зріс відносно 2010 р., належать: макаронні вироби, торти, цукерки шоколадні, печиво солодке і вафлі.

Головним фактором нарощування обсягів промислової продукції та підвищення її якісних характеристик є інноваційний розвиток. За останні роки спостерігається тенденція щодо поступового збільшення кількості впроваджених нових технологічних процесів (у середньому на 10 одиниць за рік), що сприяє підвищенню ефективності виробничого процесу та якості продукції підприємств Києва.

Будівництво

Будівельний комплекс столиці – один з найбільших в Україні.

Основними напрямами підрядних робіт у столиці є: будівництво житла - газоблок , офісних і торговельних центрів, реконструкція транспортної та інженерної інфраструктури, розширення мережі метрополітену. До найважливіших об'єктів, введених в дію за останні роки, належать: станції метрополітену Деміївська, Голосіївська, Васильківська, Виставковий центр, реабілітаційний центр науково-практичний центр дитячої кардіології та кардіохірургії, НСК «Олімпійський» тощо.

Інвестиції

Щорічно зростає інвестиційна привабливість столиці. У січні–вересні 2011р. в місті освоєно близько 19 млрд.грн. (без ПДВ) за рахунок усіх джерел фінансування інвестицій в основний капітал. З метою збільшення надходжень в економіку Києва міською владою організовуються інвестиційні конкурси із залучення інвесторів до будівництва житлових будинків, торговельно-офісних приміщень, торговельно-розважальних комплексів, готелів, паркінгів тощо.

sdamzavas.net - 2021 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...