Главная Обратная связь

Дисциплины:


I. Оформлення і розгляд матеріалів про адміністративне правопорушенняТЕМА 4.

СТАНДАРТНІ ОПЕРАЦІЙНІ ПРОЦЕДУРИ (частина 2): ОКРЕМІ ПРОЦЕДУРИ ПАТРУЛЮВАННЯ

 

ПЛАН

 

1. Оформлення і розгляд матеріалів про адміністративне правопорушення.

2. Отримання повідомлення і дії.

3. Правила поведінки на місці події і речові докази.

4. Затримання.

5. Тимчасове затримання транспортного засобу і доставка на спеціальний майданчик або стоянку.

6. Відповідальність іноземців, осіб без громадянства, дипломатичних представників.

7. Взаємодія із суспільством.

8. Комунікація із засобами масової інформації (журналістами),

I. Оформлення і розгляд матеріалів про адміністративне правопорушення

До адміністративної відповідальності може бути притягнуто особу, яка на час скоєння адміністративного правопорушення досягла 16-ти річного віку.

Справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем учинення правопорушення, що передбачає об`єктивне з’ясування всіх обставин справи, дослідження матеріалів справи, прийняття рішення відповідно до законодавства України, накладення адміністративного стягнення, складення відповідного протоколу або штрафу (електронний чек) і вручення порушникові (наприклад: адміністративні правопорушення в області безпеки дорожнього руху).

Якщо справа про адміністративне правопорушення підвідомча ОВС, а не суду чи іншим органам, які уповноважені розглядати справи про адміністративні правопорушення, патрульний, який забезпечує безпеку учасників дорожнього руху і контролює дотримання правил дорожнього руху, розглядає справу про адміністративне правопорушення на місці і оголошує постанову про притягнення до адміністративної відповідальності з врученням копії такої постанови правопорушникові.

Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності має право:

1) ознайомитися з матеріалами справи;

2) давати пояснення;

3) подавати докази;

4) заявляти клопотання;

5) при розгляді справи користуватися юридичною допомогою адвоката, іншого фахівця у галузі права, який за законом має право на надання правової допомоги особисто чи за дорученням юридичної особи;

6) виступати рідною мовою і користуватися послугами перекладача, якщо не володіє мовою, якою ведеться провадження;

7) оскаржити постанову у справі.

Справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.Згідно з КУпАП, адміністративне стягнення (штраф) у справі про адміністративне правопорушення може бути, у деяких випадках, накладено на особу без її присутності. У такому випадку, особі, що притягується до адміністративної відповідальності, в зрозумілій формі має бути роз`яснено її права та обов`язки, передбачені цим Кодексом.

Ведення справи про адміністративне правопорушення щодо правопорушника, особу якого не було встановлено:

Якщо особу (прізвище, ім’я, вік, стать, громадянство) правопорушника не встановлено і він відмовляється надати свої паспортні дані, давати пояснення, або якщо через фізичні вади чи інші об’єктивні обставини встановити його особу неможливо, то особа, яка здійснює провадження у справі про адміністративне правопорушення, за участі судово-медичного експерта, складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому описуються всі можливі зовнішні прикмети правопорушника: приблизний вік; стать; зріст; колір волосся; колір очей; інші особливості зовнішності за якими можна ідентифікувати дану особу (до протоколу додається фото).

За клопотанням особи, яка здійснює провадження у справі про адміністративне правопорушення, розпорядженням органу (посадової особи), уповноваженого накладати адміністративні стягнення, особі може бути присвоєно умовне ім’я з такою комбінацією цифр та/або букв, за допомогою яких можна буде ідентифікувати особу правопорушника під час подальшого розгляду справи про адміністративне правопорушення.

Умовне ім’я не може бути образливого змісту або таким, що принижує честь і гідність людини.

Усі наступні дії щодо правопорушника, особу якого не було встановлено, застосовуються відповідно до законодавства України, у тому числі і накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу, без перешкод і в повному розмірі.

Після складання протоколу щодо правопорушника, особу якого не було встановлено, розгляд справи продовжується за обов’язкової участі адвоката.

Після складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо правопорушника, особу якого не було встановлено, відповідно до законодавства України, рішенням районного (районного у місті, міського, міськрайонного) суду, за відомим місцем проживання невстановленої особи, ураховуючи із конкретних обставин справи, може бути призначено комплексну судово-медичну або судово-психіатричну експертизу за допомогою якої, з-поміж іншого, буде встановлено психічний стан правопорушника, групу крові, а також проведено дактилоскопічну реєстрацію.

Посадова особа, яка здійснює провадження у справі про адміністративне правопорушення, зобов’язана забезпечити проведення всіх розумних заходів, передбачених законодавством України, для встановлення особи, вказаної у цій статті (імені, прізвища, віку, громадянства і осудності).

Якщо на будь-якому етапі провадження у справі про адміністративне правопорушення буде встановлено особу правопорушника, особу якого не було попередньо встановлено, орган (посадова особа), який розглядає справу, зобов’язаний протягом 72 годин привести у відповідність до цієї обставини і переглянути всі прийнятті рішення у справі, за виключенням випадків, коли ця обставина призведе до негативних наслідків.

Складання матеріалів про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху:

Фіксуючи адміністративне правопорушення, патрульний починає складати матеріали про адміністративне правопорушення, у ході чого:

1) роз’яснює правопорушнику зміст скоєного правопорушення;

2) вимагає (передати або пред’явити) водійське посвідчення і реєстраційний документ на транспортний засіб;

3) за допомогою бортового комп’ютера або по радіозв’язку, перевіряє в черговій частині дані порушника (чи вчиняв він правопорушення в минулому, чи не перебуває він або його транспортний засіб у розшуку);

4) якщо виникає підозра, що водій знаходиться у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу чи швидкість реакції, патрульний відсторонює його від керування транспортним засобом, про що негайно повідомляє безпосередньо керівника і чергову частину.

Огляд на стан алкогольного сп’яніння проводиться за допомогою алкотестера на місці. З метою визначення стану наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, які знижують увагу чи швидкість реакції, правопорушника доставляють до відповідної медичної установи.

Після складання матеріалів про адміністративне правопорушення, патрульний складає протокол про адміністративне правопорушення (або електронний чек), який є фінальним документом (рішенням) у справі про адміністративне правопорушення.

У протоколі зазначаються:

1) відомості про особу правопорушника;

2) місце, дата складання протоколу;

3) антропометричні дані правопорушника;

4) суть і вид правопорушення;

5) місце вчинення правопорушення;

6) вид і розмір штрафу;

Протокол повинен бути підписаний правопорушником. У випадку відмови правопорушника від підпису, у протоколі робиться відповідна відмітка про це. Копія протоколу надається правопорушнику. У протоколі також мають бути зазначені порядок і строки оскарження цього рішення.

 

Складання матеріалів про адміністративне правопорушення у випадку ДТП:

У випадку ДТП без потерпілих патрульний установлює обставини правопорушення на місці. Після збирання матеріалів і виявлення водія, який порушив вимоги ПДР, складає протокол про адміністративне правопорушення і приймає рішення про накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу або позбавлення права керування транспортним засобом. Складання протоколу відбувається так само, як і при фіксуванні порушень правил дорожнього руху, з тією відмінністю, що свідки й інші особи, причетні до дорожньо-транспортної пригоди, можуть надати пояснення з приводу події правопорушення.

Патрульний проводить огляд місця події і складає відповідний протокол, проводить заміри і складає схему ДТП. За необхідності проводить відео- і фотозйомку.

 

sdamzavas.net - 2022 год. Все права принадлежат их авторам! В случае нарушение авторского права, обращайтесь по форме обратной связи...